bugün

komedi konusunda çağı yakalayamyan insanların içine düştüğü hatadır. özgü namal hem güzelliği hem de oyunculuk yeteneği ile dört dörtlük bir oyuncudur. adile naşit'e de saygımız var ama artık devir özgü namal devri.
(bkz: eskiye saygı yeniye sevgi)
(bkz: kime göre neye göre)
(bkz: özgü namal ile adile naşiti karsılastırmak)
(bkz: bunu özgü namal bile yapmaz)
özgü namal'ın adile naşit olması için 40 fırın değil 140 fırın ekmek yemesi gerekir. 140 fırını yese bile hala karsılaştırılacak seviyeye ulaşamıyacaktır.
(bkz: ne alakası var)
bok varken profiterol yemektir. güzeldir.
adile naşit şişmandır, şişman komiktir, sevimlidir. özgü namal zayıftır. zayıf kötüdür, fesattır. olmaz.
80'lerin ortalarında, her akşam saat sekizde; daha özel tvler yok bitabii; haliyle trt'de...
Adile Abla çıkıyor; önce bir masal okuyor, sonra iyi uykular diyor... Biz hemen ardından yatmaya yollanıyoruz(sahi masallar kaldı mı şimdi??)

Aklımızda kalıyor uyanınca da, kimbilir bazen de gün ortasında, hani olur olmaz... o zaman internet de yok tabii, çevirmeli telefonumuz var ama; arıyoruz 'alo masal'ı bir de oradan dinliyoruz. Gene Adile Abla...

Ay sonu fatura geliyor, annemiz çoğunlukla bağırıp çağırıyor, hepimiz nasibimizi alsak da, Adile Abla'ya ulaşmıyor bunların hiç biri gene de, o hemen hemen bütün yaşıtlarımla adile abla'nın arasında bir sır hala...

Seni özledim ben adile abla, o gülüşünü özledim, badi badi yürümeni özledim, münir özkul'u özledim sonra, inek şabanı özledim...

isteyen alsın özgü namal'ı, polat alemdar'ı, binbir gece'nin suni kahramanlarını veya; ben içimizden olanları özledim...

(bkz: 40 fırın ekmek yemek)

(bkz: karakter oyuncusu)

(bkz: münir özkul)

(bkz: inek şaban)

(bkz: vs)
özgü namal'ın, trt'de masal programı sunmasıyla daha sağlıklı olacak olan karşılaştırma...

- çapkın elektrikçim beniiiiim. (bkz: ah nerede)
(bkz: adile naşit vs özgü namal)
(bkz: analiz diz boyu)
özgü namal kaç kilogramlık bir komedyen ki, günümüz komedilerinde çağı yakalatsın sorusunu akıllara getiren fikir yumağı.
(bkz: bir bakmışın ben yokmuşum)
(bkz: maria sharapova varken hala hakan şükürü izlemek) * *