bugün

hiç bir parti hiç bir siyasi kişilik ve hiç bir hareket memlekete hizmeti düşünmüyor. tabir yerindeyse cukkaya indirme derdinde olan güruhun siyasi propagandalarına kanmaya niyetim yok.
çünkü akp'ye oy verdim dememek için. boş oy atacağım oy akpye gidecek ama akp'ye vermedim olacak. çok zekice
Demokrasi insan sistemdir. Halkın halkı yönetmesi demektir. Demokrasi, bu haliyle islam’a terstir. Hüküm ve kanun koyma, el-Aliyy vel-Kebir olan Allah’ındır. Kim olursa olsun insanlardan herhangi birine kanun koyma hakkını vermesi caiz değildir. islama ters düstugu icin oy kullanmicam.
kendimi bir bok sanıyorum. bırakın olum hiç bir parti beni tanımlamıyor ayaklarını. siyasette bir dünya parti var. adama desem ki 10 tane parti say. 5 den sonrasını sayamaz. sonrada gelmiş burada hiç bir parti benim düşüncelerimi yansıtmıyor diyor.
(bkz: eşşeğin zikinden dolayı)
Çünkü siyaseti sevmiyorum, ayrıca siyasiLerin hepsi aynı markanın ürünü. Kim gelse başa hepsi aynı şeyi yapacak. Kendi ceplerini doldurup milletin parasını yiyip sırayı diğerlerine bırakmak.

Ne eğitim, ne sanat, ne spor, ne sanayi kimsenin umrunda değil

Mesela bugünküler ne diyor. Yol yaptık, havaalanı, köprü, baraj.

Bakıyorsunuz hep inşaat alanında işler yapılmış. ihaleyi alanlar da belli. Kendi firmaları ya da kendine yakın olanlar. Betonla ülke mi kalkınacak?
Şimdi siz bunları kendiniz için mi yaptırdınız? Yoksa halka hizmet diye mi?

Muhalefet partilerine bakıyorsunuz tam bir loser. 8 seçim kaybetmiş adam hala genel başkanlığa seçiliyor. Adamdaki düşünce iktidara gelmek değil zaten muhalefet kalayım etliye sütlüye karışmayım.

Ben esas oy verenlere şaşırıyorum neye göre oy veriyolar diye?
Ufak tefek çıkarlarına göre değil mi?
Siyasetten anlamam, hiçbir siyasi ideolojiye de ait değilim dolayısıyla.
%30 a yaklaşan oran.
Vatandaşlık bilincim eksik, demokrasiye itibarım ancak istediğim olacaksa mümkün, istemediğim olacaksa yemişim demokrasisini,

Vatandaşlık hakkımdan da görevimden de banane. Malım çünkü.
Zaten trafoya kedi girecek.
Yiyici tayfa hepsi
chp gelse eminim ekinomi batar
mhp belli
akp idare ediyo ama artik yeter amk
Vergiler de malum
Sikeyim siyasetin 7 ceddini.
basiretsizim.
Size en yakın düşünceye sahip partiye oy verin ki bu oy vermemezlik birilerine yaramasın.

Zeki olduğunuzu mu düşünüyorsunuz bu hareketinizle anlamak mümkün değil.
seçim günü yapılacak hileler aşikar konuşulurken ve zaten sonuçlar şimdiden belliyken neden oy kullanayım ki.
bütünleme sınavlarımdan dolayı kullanamayacağım, ne kadar üzüldüm bilemezsiniz.
çünkü ikamet başka yerde ben başka yerdeyim.
Oy kullanmayacağım çünkü büte kaldım eve gidersem ailem beynimi sikertecek ve bütlerede çalışamayacağım en iyisi oyu moyu siktir etmek verilecek parti mi var amk sanki otur keyfine bak.
kullanılmayan oyların akp'ye gitmesinin önüne geçilemediğinden dolayı oy kullanmayacağım. biz geri zekalı değiliz. sırf akp'ye gitmesin diye sikimtırak bir partiye oy mu vereceğiz? öylesine hem de? hem de bir hukuk devletinde? bir hukuk devletinde kullanılmayan oylar şu veya bu partiye gitmez. kullanılmayan oylar kullanılmamıştır. biz türkiye'nin yönetiminde söz sahibi olduğumuzu sanıyoruz. hem de sadece oy kullanarak. öyle mi? çok cahiliz.
o zaman vatandaş matandaş değilsin, bir sinek kadar değerin yok diye cevap verilecek söylemdir.
Kullanılmayan oylar akpye gidiyomuş
Siktirin ordan
Muhalefet parti ezikliği bu.

Kullanmayacaklarına bize atsınlar diye böyle komik bir yalan uydurulmuş.
Sen kagida anarsizm isareti cizsende o oyun AKP'ye gider. Ahahahah. Olum siz niye boylesiniz ya? Oynamiyorum ben diyen kucuk cocuklar gibisiniz. Su an ulke o kadar kritik bir donemden geciyor ki. Ya baskanlik sistemi gelecek AKP guclenecek yada getirilemeyecek AKP tek basina iktidar olamayacak. Anarsizm falan ayagina bildigin baskanlik sistemine oy atiyorsunuz. Gerizekalilar.
... çünkü vatana ihanet edenlerle fikir birliği yaptım değil mi?

git oy ver, koy verme...
far away from home.
yüzde 10 luk seçim barajının olduğu, hiç bir gelişmiş yada çöp ülkede dahi uygulanmayan seçsis denilen seçim sisteminin uygulandığı, ne idüğü belirsiz isimlerin ysk da ve sandıklarda görev yaptığı muhalefetin iktidar olmak için abd ve gülen in gözünün içinde eriyip bittiği ve cumhurbaşkanı nın rte olduğu bir ülkede rey falan kullanmıyorum hemşerim. kimse vatandaşlık görevi falan gibi laflarda edemez.
çünkü izmir'de sevgilimin yanında olacağım. mezun olacağı tarihe denk geldi, şans işte.