bugün

düşüncesizim diye devam eden cümledir...
iktidara veremem çünkü ;
Kanal istanbul projesiyle yurdumuzu katara sattı
Andımızı kaldırdı
Muhalefete veremem çünkü ;
Hdp teröristiyle ile iş birliği yaptı
Lgbt 'yı destekledi
iatanbul sözleşmesini destekledi
yetmez ama evet çi si..kko nun diyeceğidir.
Siyaset kadar saçma birşey yok bu dünyada.
geçmişi temiz ve çelişkisiz bir adayın olmaması.
http://tkh.org.tr/uncateg...hkum-degiliz-reddediyoruz
Kim uğraşcak yaa git bir sürü insanın arasında sıra bekle. Ben tahinli pide alıp onu yicem.
Bende kullanmadım fakat neymiş vay efendim, hdp % şu kadar. Mhp' ye atacağım. Atatürk bazılarının zevk aracı olamaz!
görsel
federasyon istiyorum diye devam edecek bir beyanat.

federasyon istiyorum. apo hapisten çıkıp anneciğimi bir kez olsun düdüklemezse rahat edemem. şehitlerin kanı manı umurumda değil... böyle devam ettirir oy vermek istemeyen kişiler. keşke seçim kanunu değişse de mazaretsiz ve heyet raporsuz oy kullanmamanın cezası kezzapla kastrasyon olsa.
oy kullanmamak bir protestodur evet. cumhuriyet tarihinin en kritik seçimine saatler kala ben protesto ediyorum diyene saygım var ama temelde iki akım yarışıyorken ve ikisi de birbiriyle zıtken karar veremeyeni anlamıyorum.

türk veya kürt milliyetçisi partilere destek verenleri de anlıyorum ama onlar ülkenin kaderini belirlemede tali bir durumdalar.
oy kullanmamak sisteme karsi bir durustur; fakat sistem icerisinde oy kullanan cogunluk ister istemez sistemi destekledigi icin kötünün iyisi durumu ele alinir. bu düsünülmedigi icin de oy kullanmaz ve gelecekteki sistemi idare eden güc dolayli olarak oy kullanmaya gitmeyini de yönetmeye baslar.
Gavatım...
üşengeç, dünya bi tarafımda olmayan bir malım.
Demokrasi dünyanın en büyük yalanı.
hepsi aynı bokun farklı açılardan görünüşü.

Edit: kim demiş vatana ihanet. Bence şu an hangi partiye verirseniz verin siz vatana ihanet ediyorsunuz.
Kimse kusura bakmasını ama sacmalıktır. Herkes bi şekilde düzenden şikayetçi değil mi? E tamam işte kardeşim kullan oyunu bu konuda sana verilen inisiyatifi kullan. Ben oy kullanmayacağım falan diyince ne oluyor yani başkasının verdiği karara seçip başa getirdiği adama eyvallah demiş oluyorsun. Bir sürü parti var kötünün iyisi de kullan bari. Olmadı kalk sen kur bi parti valla bak aklımıza yatarsa seni destekleyelim. Olmaz yani böyle. Adama kalkmış halkın verdiği karara olmadı bu seçim yeniden yapalım diyo sen gidip oy kullanmıyosun ee nasıl olcak bu iş. Bırakalım o zaman direkt başkan olsun bu adam.
oy kullanmayacağım çünkü dünyada oy hakkı kazanmak için canını feda eden insanlardan habersizim. özgür olmak, herkesle aynı haklara sahip olmak gibi kavramlar hakkında en ufak fikrim yok. oy kullanmayacağım çünkü elindeki hakkını kaybetmeden değerini anlayabilenlerden değilim. oy kullanmayacağım çünkü nasıl ve kim tarafından yönetildiğim umurumda değil; kendi yönetimimde, irademin etkisi olması gerekmiyor bana.
(bkz: #29311885)

adını hatırlayamadığım bir yabancı edebiyatçının sözünü aklıma getiren fiil;

"-oy vermek bir şeyleri değiştiriyor olsaydı önce oy vermeyi yasaklarlardı."

adettendir: son seçimde yaklaşık 9 milyon!!! oy vermeyen kişiden birisiyim. oy vereceğime koy verdim. pazar günümü zehir edemem beni kim yolsun yıllarca diye.

şeyde yapmayın mesaj felan şöyle o kısım; oy verme sistemi sonuçta yazılım ve türkiye'de mernis dediğimiz sistemle yapılıyor. şey gibi hani belli günlerde sayısal süper bilmem ne lotoları çekiliyor ama kimseye çıkmıyor ya onun gibi kapalı bir sistem mernis. mernisi de hatırladığım kadarıyla israilli bir software firması yazmıştı.

özetle;ben inanmıyorum yani oy vermeye.
yerinde gitmeyen sistemin değişmesi için destek vermicem demektir bu. oy kullanmamak tamamen saçmalık, özellikle bu durumda bir yönetime sahip ülke için.
oy kullanmadığı zaman seçim yapmıyor sanan geri zekalı beyanatı.
çünkü malım.
vatan haini olduğunu itiraf etmenin bir başka şekli.

güya içinde açıklama barındırır. bu işin çünküsü olmaz arkadaşım. sen gidip oy vermediğinde iktidardaki parti mevcut sistem nedeniyle güç bulur. öyle yapacağına git akp'ye yalakalık yapıp oy ver daha iyi.

oy kullanmamak vatan hainliğidir. ülkenin bu zor ve sıkıntılı döneminde taraf olup öyle ya da böyle iktidar partisi dışında bir partiye oy vermek bu ülkeye hizmettir.
reşit değilim deme de.
ya da şöyle bir şey vardır. ben hiç bir partinin sevabına da günahına da ortak olmuyorum düşüncesi.

hadi kendimizi bir bok sanıyoruz diyelim. sen, oy kullanan kişi, bizi neden adam yerine koyuyorsun?

umarım sayımız artar da daha çok adam yerine koyuluruz. adam yerine koymadıklarımız bizi adam yerine koymaya çalışır.