bugün

kimilerinin edindigi bir alıskanlıktır
(bkz: oruc tutuyor diye adam dovmek) (bkz: var mı boyle bisey)
(bkz: oruç tutmuştur geçer)
olimpiyatlarda niye bu branş yok diye merak ettiğim spor dalıdır .
(bkz: ülkücü)
islam'in yasakladiği her halti yiyen * * * ayrıca islam'in gerektirdiği her işide yapmayan * * * * ülkücü kişilerin sebebiyet verdiği manyaklık. (bkz: kelin merhemi götünüze girsin)
darp ile ibadet etmeye zorlama kavramını literatüre sokan, kendisini sergileyenlerin kafatasınının içerisinde sıkışmış bir kıvrımlı organa sahip olduklarını gel gör ki bunu kullanmayı asla beceremediklerini ortaya koyan davranıştır.
inançlarını bu şekilde inançsızlığa döken çaresiz kismeler olarak görüyorum ben . Sen tut orucunu sevabını am tutmayandan sananee demi amaa
(bkz: gözünün üstünde kaşı var diye adam dövmek)
anlam veremediğim bir hadisedir.

kafirun suresinin mealini hiç okumamış kimsenin yapacağı eylemdir, 'sizin dininiz size, benim dinim bana' ayeti üzerinde hiç düşünmemişlerdir. bu eylemi yapan sahısların müslümanlığın hoşgörülü bir din olduğunu kavrayamadığı acıktır.

osmanlı tarihine gönül verdiklerini bagırıp duran ancak geçmişle ilgili hiç bir bilgisi olmayan, 10 kişi olmadan ağızlarını açamayan grupların yapacagı eylemdir.* * * **

hiçbir felsefi, siyasi veya dini düşüncesi olmayan; hatta beyni olmayan insanımsı modellerin birilerine yaranma çabaları.

--döven sahıslardan biri ise * kendi de oruçlu olmayıp, dövdükten sonra diğer kantine gidip sigara yakan şahıstır. bu şahsın tuvalette iki arkadası tarafından üzerine parfüm sıkıldığı da görülmüştür. * * *
bir halta yaramayan kişilerin bir gruba girmeye çalışmak ve orda kalıcı olmak için yaptığı eylemlerden sadece biridir.
belki bunu yapmayı deneyen ya da yapabilecek adam fazla yok ama içinden bunu geçiren çok adam oldugu bilinen bişeydir. (bkz: ulkucu gencler)
din ve inanışlara tamamen saygısızlık , kişinin hak ve özgürlüklerini hiçe sayan davranıştır , yazıklar olsundur , herkesin inanışı dini yaptığı amelleri kendinedir ayrıca kimseyi baglamamaktadır .
(bkz: oruç tutmuyor diye adam öldürmek)
(bkz: hizbullah)
(bkz: kendine musluman)
bizzat şahit olduğum olaydır. bir üniversite kantininde yaşanmıştır. olay şöyle gerçekleşir: oruç tutmayan arkadaşalar kantine yemek yemeye gelirler* hemen karşı masada oturan delikanlı* kalkıp gelir ve sen benim kim olduğumu biliyor musun diye çocuğun boğazına yapışır. çocuğun tepki gerçekten güzeldir. aynen şöyle der: hakkaten haa kimsin sen!! ama tabi nolur dayağı yer.
şimdi hangi akla hizmet böyle davrandığı meçhuldur. nerde hoşgörü? saygı nerde? orası kantin doğal olarak yemek yenir yani. kaldı ki ister kantin olsun ister sokak ortası olsun kimsenin kimseye karışmaya hakkı yoktur.*
dinden çıkartır.
oruç tutmuyor diye köprüden aşağı atmak şeklinde de tezahür edebilir.
geçtiğimiz yıllarda tokat'ta yaşanmıştı.
(bkz: oruç tutuyor diye adam dövmek)
ülkücü faşist çetelerin geleneksel ramazan eğlencesidir.

(bkz: ümit cihan tarho)
(bkz: oruç tutmuyor diye adam öldürmek)
yüzüncü yıl üniversitesinde oruç tutmadığı için 18 yerinden bıçaklanarak öldürülen çocuğun başına gelen olayın bir önceki aşamasıdır. kendisini müslüman sanan tek hücreli şerefsizlerin işidir.
sözde müslümanlardan başka gerçekleştireni olmayacak olan eylem.
tanım: müslümanlığı da, toplumu da rezil eden ibiş eylemidir, bunlar orucu hakkıyla tutamayan zavallılardır.

(bkz: bunu yapan müslüman olamaz)

(bkz: denyodur o denyo)

''müslümanların ibadetleri engelleniyoğğ'' diye hönkürür bir de bu.
--spoiler--
Beyoğlu istiklal Caddesi nde alkol kullanan üniversite öğrencisi 28 yaşındaki Özkan Kuru, "Ramazan da içki içilmeyeceğini bilmiyor musun" diyen polislerce dövülerek hastanelik edildi. Yüzünde ve omzunda morluklar oluşan Özkan, suç duyurusunda bulanacağını açıkladı.

Beyoğlu polisi yetkili işkencelerine her geçen gün yenisi ekleniyor. istanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Yüksekokulu 4. sınıf öğrencisi Özkan Kuru, dün gece saatlerinde istiklal Caddesi nde alkol kullanmaya başladı. Bu sırada yanına yaklaşan resmi üniformalı bir grup polis, Kuru nun elindeki bira şişesini yere atarak, neden alkol aldığını sordu. Elindeki içki şişesinin yanı sıra yemeğinin de yere atıldığını söyleyen Kuru, "Sonra elimdeki sigarayı da söndürdüler. Ardından da Saç şeklin Türkiye standartlarına uygun değil, Ramazan da içki içilmeyeceğini bilmiyor musun diyerek bana vurmaya başladılar. Daha sonra yüzüme sprey sıkılarak ekip otosuna bindirildim" dedi.

Ekip otosuna bindirilerek Karaköy Hırdavatçılar Çarşısı nın arkasındaki parka götürülerek burada da dövüldüğünü belirten Özkan Kuru, "Beni dövüp cebimdeki 150 Euro ya da el koydular" şeklinde konuştu. Kimliğinde din hanesinin boş olduğunu kaydeden Kuru, insanların giyim kuşam ve içeceklerinden dolayı dışlanması ve mağdur edilmesini doğru bulmadığını söyledi. Durumunu istanbul iHD Şubesi ne giderek anlattığını, şubenin yaralarının iyileşmesi için kendisine ilaç aldığını ifade eden Kuru, iHD aracılığıyla polisler hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.
--spoiler--

http://www.sendika.org/yazi.php?yazi_no=13359
allahın işine karışan işsiz ,güçsüz ve canı sıkılan insanların yapacağı eylemdir.
sen kimsin ki oruç tutup tutmamama karışıyorsun. diye haykırmak istiyorum bu insanlara.
(bkz: BiZ ORUÇ TUTMAYIZ ORUÇ TUTTURURUZ)
başıma bizzat gelen olaydır. fakat dövmek değil, biraz daha hafifçe olanından. yine de korkutucudur. karşınızdaki obje, gözünde at gözlüğü bulunan yobaz bir eziktir. çaresiz kalırsınız o nefreti karşısında.

(bkz: ölmesi gereken insanlar)
güncel Önemli Başlıklar