1975 yilinda kurulmus o zamandan karadenizin en güzel üniversitesi
amasya , sinop ve orduda cesitli fakülteleri vardir.
14 fakülte, 20 yüksekokul ve 4 enstitüyü bünyesinde barindirmaktadir.
http://www.omu.edu.tr
samsundaki kampüsünün manzarası bir ömre bedel olan okul.
gereksiz büyüklükte bir kampüse sahip,hacettepe üniversitesi'nden ayrılarak kurulmuş 30 yıllık bir okul olmasına rağmen hala beklenilen kalite de eğitim gösteremeyen ve hükümetin,van 100. yıl üniversitesi'nden sonra kafayı taktığı ikinci üniversitedir.rektör ferit bernay hakkında hükümet komisyonun verdiği "görevi kötüye kullanma" hakkındaki şikayet dilekçesi kısa bir süre önce "git yök'e ver" şeklinde geri postalanmıştır.
ismi daha çok hastanesiyle ünlü olmustur.
üniversite yönetiminin sadece okulun dış yapısıyla ilgilendiği, her öğrencinin sıkıntıdan patladığı üniversite görünümündeki yapıdır.
koskocaman kampüs ve muhteşem deniz manzarasının dışında maalesef hiç bir şeyi olmayan üniversitemsi bişey..
31 mayıs 2007 tarihinde şebnem ferah'ın konser vereceği yer.
Kurupelit kampüsünün şehir merkezine dolmuşla 20-25, otobüsle yaklaşık bir saat uzaklıkta olan, virajlı yollarıyla ve ormanlık arazileriyle bilinen eğitim kuruluşu. Tıp fakültesinin iyi olarak nitelendirildiği diğer bölümlerin ise pek dikkate alınmadığı üniversitecik.
yerlisi tarafından çok büyük dev bir yer gibi sanılan samsun'a aslında bir kaç beden büyük gelen üniversitem. *
okul iyidir liseyi özlemezsiniz. kampüsün içinde at, eşek, koyun sürüsü ve öğrenciler çoğunluktadır. oradan buradan sürülmüş hocalarının kendilerini kaf dağında görmesiyle mühendislik ve fen edebiyat beklenenin altında mezun verir. 2. yılını tamamlayan bir çok kişi neden diye sorgulamak yerine güdülmekten hoşnut olarak devam eder.
önce minibüsçüler öğrenciye çakar ardından, belediyenin ulaşım zammı, daha belimiz doğrulmadan ev sahipleri sırça köşklerini kakalar. koç fest gelmese şenlik için bir çaba olmaz. rock klübünün getirmeye çalıştıkları müzisyenler okulun siyasi kimliğine uyuşmuyor diye geri çevrilir. sanatçılar söyleşiye davet edilir yine yönetim taş koyar...

şu an için yapmak istediğim tek şey var bu saçma sapan yerden kurtulmak.
dağın başına kurulmuş, kışları okula gidip gelmenin ölmekten beter olduğu üniversitedir. çoğu kişi bu resme aldanarak bu üniversiteyi tercih etmektedir: http://www2.omu.edu.tr/om...iversite/om%C3%BC%20g.jpg
bünyesinde 10 fakülte, 2 yüksekokul, 4 enstitü,8 meslekyüksekokulu, 12 araştırma ve uygulama merkezi, 2 bölüm ve 1 konservatuar bulunmaktadır.
OMÜ'nün yeri biraz sapa kalabilir;ama Samsun bir öğrencinin her konuda rahat edebileceği bir yerdir..
şehirden altıüstü 15 km uzakta üniversitedir ki şehir atakent tarafına doğru kaydıkça şehrin içine girmeye başlamıştır. Okulun içerisinde sosyal imkanlar sıfıra yakın denecek kadar azdır. Dersten çıkılır topluca atakum sahiline kayılır.

Okula gidiş geliş ise zor değildir, minibus, otobüs ve başlayan raylı sistem inşaatı vardır.

Bu okula gidiş zor diye ağlayanlar varsa Yıldız teknik üniversitesi davutpaşa kampüsüne anadolu yakasından gidip gelmek zorunda kalmamıştır hiç veya da istanbul üniversitesi avcılar kampüsünü de görmemişlerdir.

velhasıl tıpı, dişçiliği hariç iyi puanınız varsa yazmamanız gereklidir. Ha ben rahat şehirde rahat üniversite okuyacağım, para sıkıntısı çekmek istemiyorum derseniz buyurun yazın.
birçok üniversitede transkript ücretsiz olduğu halde, bir adet transkript nüshası için 20 tl harç yatırmamızı isteyen sömürücü üniversitedir. o ödediğiniz para ile de sadece 1 adet alabiliyorsunuz, 2 tane isterseniz git bir 20 daha yatır gel diyorlar. sövsem ayıp olur.
(bkz: omü)
beş yıl boyunca liseden farkını göremediğim bir kuruluş. eğitim fakültesinde kopya çekerek ders geçmek -özellikle almanca öğretmenliği bölümü için- çok kolay. pişman olmak istemiyorsanız bir sene daha sınava hazırlanın.

(bkz: uzak durun)
(bkz: şimdilik size layık bişey yok)gerçekten sevimli üniversite..2.sınıfımı yaşamaktayım ve kampüsümden memnunum çünkü ben dağ başında değilim.. çünkü ben sabahın köründe dolmuşla otobüsle vb. uğraşanlardan değilim..çünkü ben atakum kampüsündeyim ve ikinci öğretimim * hocalarını bana sormayın ilk entrymde sövmek zorunda kalmak istemiyorum..hayal ettiğim liseyi üniversitede yaşıyorum acaba hayal ettiğim üniversiteyi nerde yaşarım...
Samsun 10 ay boyunca ıslak olması dışında bir öğrenci için uygun bir yer fakat üniversite beş para etmez içinde sosyal imkan yoktur.Ayrıca eğitim fakültesi binası liseden farksızdır mecbur kalmadıkça tercihlere yazılmamalıdır....
ayak basmış bulunmaktayım bu sene itibariyle. * *
yeni kaydolan öğrencilerin ilk 2 hafta içinde küfürlerle anacağı üniversitedir.
ders kayıtı yapması bir hayli zor olan bir web sitesine sahip üniversite. ayrıca ders programı da görünmüyor.
kampüsteki mescidin, ilahiyat fakültesinin hemen karşısında olduğu ünivesite.

düşününce gayet normal bir şey aslında ama çok komik lan. ne biliim bana komik geldi yani. komik işte lan.*
kız arkadaşlarımızı yurda bırakmaya giderken arabayla önünden geçmiştik. o esnada üniversitede okuyan hatunlardan birisi söylemişti. doğruluğu şüpheli yani.
(bkz: 19 mayıs üniversitesi)
şu sıralar vize haftasıdır. ineğe bağlanmaktayız. loading please %78.25...
4. yılını yaşadığım üniversite yaşantımın son 2 senesini geçirdiğim ve iyimser tahminle 1.5 sene daha buralarda sürüneceğim öğrencisi olmaktan çokta gurur falan duymadığım üniversite.*
şimdi başladık madem yazmaya devam edelim.
kağıt üzerinde Tıp, Mühendislik, Diş Hekimliği, Fen Edebiyat, Ziraat, ilahiyat, eğitim, iktisadi ve idari Bilimler, Veteriner ve Hukuk Fakülteleri öğrenci almaktadır ayrıca yeni 1-2 fakülte kurma çalışmaları devam etmektedir.

kağıt üzerinde dedim çünkü omü'de herşey tıp fakültesinin etrafında dönmektedir birazda güçlü kadrosu olması ve şimdilik ayrı bir kampüsü olması sebebiyle eğitim fakültesi iyidir.

şöyle anlatayım tıpa milyonluk laboratuarlar kurulur araştırmalar yapılır ama mühendislik fakültesine malzeme laboratuarı kurulurken 40 takla atarlar çok masraflı falan filan diye.

birde ortamına gelelim okulun kampüsü iyidir devasadır alt tarafımız deniz kampüsümüz ormanların içinde dağdadır. çoğu fakülte birbirinden kopuk olduğundan çok iyi bir öğrenci ortamı söylenemez ama arkadaş çevreniz iyiyse samsun'da aradığınız herşey bulunur. özellikle kurupelitteki eğitim fakültesinde ağır bir cemaat yapılanması mevcuttur nerdeyse tüm bayanlar kapalıdır kantinine girince rahatsız olursunuz o derece. aksine atakum eğitim fakültesi ise okulun en rahat yerlerinden biridir.

Samsun'a kesinlikle mühendislik okumak için gelmeyin pişman olursunuz hiçbir bölümü yeterli değildir.*
okulun saçma bir not sistemi vardır dersleri geçmek için 60 sınırı gerekir buda çoğu zaman imkansızdır.

görsel