bugün

entry'ler (1132)

3 ağustos 2019 büyük sigara zammı

sigara üreticisi personeli olarak 3tl olmasıyla bizi bile şaşırtmış zamdır.

gelelim mevzuya sigaradan 2 tip vergi alınıyor biri matbu yani sabit diğeri ise oransal kdv-ötv. 2019 yılı başı itibariyle 10 tl lik bir sigaranın 8.75 lirası vergiydi ve inanılması zor ama yılda 2 milyar paket sigara üreten koca koca sigara şirketlerine zarar yazıyordu. bizim sigaralara %50 zam gelmiş oldu ama bu zam tabiki üreticiye hani şu reklamlarda afişe ettikleri çok uluslu sigara şirketlerine değil hazineye yarıyor.

bence sigara içmemek en temizi zaten bi halta benzemiyor.

melis fis

daha 17 yaşında sesi güzel, enstrüman çalabilen kız çocuğu.
kendini geliştirirse bişeyler olabilir.

https://www.youtube.com/c.../UCiWIvsvAWgbSJYXf1922ekA

6 nisan 2019 sigara zammı

zam geleceği seçimden önce belliydi sigara firmaları hükümetlerle angaje olmadan kafalarına göre zam yapamıyorlar hele de ülkemizde. Devletin 3 kez denetçi yollayıp üretim lisansını iptal etmek gibi bir kozu varken kafana göre zam yapamazsın.

geçtiğimiz ay öğrenmiştim. 10 liralık sigaranın 8.73 lirası vergi ve bütün malzemeleri ithal gelin siz bu kurlarla zam yapmadan üretim yapın.

glo

(bkz: british american tobacco)'nun (bkz: iqos)'a rakip çıkardığı tütün ısıtma çubuğu. içine takılan sigara bildiğimiz slim sigara ebatlarında. henüz türkiye'de yok denecek kadar az.

vonalı celal

görsel
böyle muhteşem manzaraya sahip en taze balığı yiyebileceğiniz salaş karadeniz restoranı. vonanın çaka köyündedir.

ordu fatsa

(bkz: fatsa)
80 öncesi terzi fikri'nin memleketi şimdilerde merkez sağın kalesi.

tuttuğun takımı söylemeden anlat

Atatürk'ü armasında taşıyan tek kulüp.

yazarların kızları olursa koyacakları isimler

olursa bir gün adı güneş olacak.

samsun

akşam ve haftasonu trafiğiyle adamı sinir hastası edebilen şehirdir.

sözlük yazarlarının hayalindeki araba

yakın gelecekte ulaşabilir olduğum volvo v40 ama hayalim alfa romeo giulia

samsun gençlik festivali

sadece bugün gittim çoluk çocuğa rağmen samsun için fazla iyi bir organizasyondu yarın daha da ergen olacaktır. özellikle feridun abiyi yıllar sonra ilk kez canlı dinledim yaktı yıktı ortalığı. luxus'u kaçırdığıma üzüldüm.

yalnız yaşamak

2,5 yıldır yalnız yaşıyorum 2-3 ayda bir arada birileri gelip arkanızı toplarsa gayet keyifli kendi duzeninizin olması ama yalnızlığa mahkum olmamak lazım.

stres çarkı

4 mühendis, 2 tekniker arkadaşımız var ofiste. bir tane gelmiş elden ele dolaşıyor. bugün bildiğin dönme süresini tuttuk, dik döndürdük, masaya koyduk, skf paslanmaz rulman takalım, sıvı gres sürelim gibi fanteziler ürettik ama stresimizi aldı mı hayır. oyalanma şeysi.

anın görüntüsü

görsel
sevdiğim bir personelim izinden eli boş dönmemiş, sağolsun.

16 nisan 2017 anayasa değişikliği referandumu

2007 genel seçimlerinden bu yana oy kullanıyorum. Oy verdiğim muhtar dahi seçimi kazanmadı. Bugün şeytanın bacağını kıracağız.

günün şarkısı can bonomo - başkan
anlamadın başkan, anlatıcam baştan!!

http://www.youtube.com/watch?v=L4ro0j2OJzQ

en sevdiğiniz bilgisayar oyunu

(bkz: age of empires 2 the conquerors) az canlar yakmadık. şuan deseler 3vs3 maç var giderim.

sigaraya günde 10 lira vermek

arada kendimi şımartıp 13,5 tl verdiğim aptallıktır. hadi yine alkolün muhabbeti sohbeti var bu zıkkım paranı sağlığını çalıyor. bu illete 25 yaşımda başlamama sebep olan kadına selam olsun!

anın görüntüsü

görsel
emrah serbes - her temas iz bırakır.

anın görüntüsü

birkaç saat önce dikiz aynamdan gün batımı. kuzeye giderken...
görsel

türkiyede arabaların çok pahalı olması

(bkz: ötv) !

entry burada