bugün

yıllar geçtikçe daha seçici ve mantıklı düşünmeleri.
evliliğin boş bir hayal olduğunu fark etmeleri.
kendilerini herkesten ustun gorup erkeklere bel baglamamalari.
bıyıklı olmaları.
(bkz: 30 yaşına kadar okumak)
Büyük ihtimalle kendisini taşıyabilecek birini bulamamıştır keza erkek milletine göre kadının aptalı makbüldür. Kadın dediğin kafası fazla çalışmaz mazallah sonra erkeğin işlerine burnunu sokar rahat vermez falan ne gerek var dimi her şeyden bir haber biriyle evlenmek varken işleri karıştırmaya.*
büyük ihtimalle inek tiplidirler. yani gözlüklü kabarık saçlı vs vs ...
eğitime kendilerini fazla kaptırmaları.
adam gibi adam bulamamak.
hamiş: artık ibneleşmemiş erkek sayısında ciddi bir azalma var.
(ara: adam)
her kadın gibi çok konuşup boş konuşmalarıdır.
müşkülpesent olmalarıdır.
kendilerini her konu hakkında illa ki fikir sahibi olmaya zorlamaları, öyle görmeleridir.
dünya bir gündür, o da bugündür mantığıyla bir el yağda bir el balda yaşamak istemeleridir.
okudukları için tepeden bakmalarıdır.
okudukları için illa ki ataerkil düzene karşı olmaya, erkeği kendinden aşağıda tutmaya, köpek etmeye eğilimli olmalarıdır.
her normal kadın gibi duyguları ön planda tutmak yerine materyalist olmalarıdır.
aile yapısına fazla önem vermemeleridir.
plaza kadını olmayı ev kadını olmaya yeğlemeleridir.
annelik gibi kutsal bir iş yerine kariyeri ön planda tutmalarıdır.
para konusunda devamlı ukalalık yapmalarıdır.
40 yaşına kadar deli gibi çalışmayı marifet sayıp, iş kadınlığını kendine kimlik görüp sonra aptal gibi keşke evlenseydim,yuva kursaydım diyecek kadar salak olmalarıdır aslında.
onu bunu begenmemeleri yanında türk erkeklerinin bir çoğunun okumuş bir kadınla evlenmek istememeside nedenlerden bir tanesi olabilir... onları yönetmesi zor oluyor çünkü...
damat adaylarının kızlarımızın yanında ezilme duygusuyla uzaklaşmaları.
çok fazla okumuş olmaları.
yapılan araştırmalara göre bu tip kızların popo bölgelerinde yer çekimine aykırı haretekler gözlenmiştir.
(bkz: fizik)
önemli olan ruh güzelliği ama gelgelelim ruhlar aleminde de yaşamıyoruz. *
(bkz: pelin batu olmak)
erkeklerin asla yukarıdan bakamayacağı türden olmaları.
akıllı ve seçiçi olmalarıdır pembe hayaller onlara göre değildir, toz pembe bakmazlar hayata gerçekçidirler, ayrıca baba evinin rahatlığının hiç bir yerde olmadığını bilmektedirler.
evde kalmak ev kızlarına has olduğundan -evlenemeyince babalarının evinde kalmaya devam ettiklerinden- okumuş kadınlar da ev kızı olmadıklarından sebep, olmayan nedenlerdir.
okumuş bir erkeğin kendi kadar okumamış biriyle rahatlıkla evlenmesine rağmen,okumuş ablaların burunlarından kıl aldırmamaları sonucunda oluşan durum.
işsiz olmasıdır. yoksa evde niye otursun diğmi ama?
daha yumurta kıramayacak kadar yemek yapmaktan bihaber olmalarının yanı sıra kendilerini bir bok sanmalarıdır. hayır madem bilmiyorum benden iyi bir eş ya da anne olamaz de canını yiyeyim. ama neredee sikimsonik tavırlar küçük dağları ben yarattım tripleri. kusura bakma ama güzelim biz de aptal değiliz. ayrıca göte de göt deriz bilesin.
dillerinin pabuç kadar uzun olmasıdır.
her şeyi ben bilirim havaları ve kariyer peşinde koşmaları olabilir. okumuş kız daha çok armudun sapı üzümün çöpü diye ayıklar bir bakar ki yaş geçmiş.*
beklentilerinin yüksek olmasıyla alaklı bir husus nitejim ünüversite eğitimini tamamlayan bir bayan en az kendi seviyesinde eğitim görmüş bir eş adayı arıyor en aşağı istek bu olunca tepelerde hangi kriterler var orasınıda siz düşünün.