bugün

ilk filmin malı götürmesi sebebiyle birkaç ay sonra çekimlerine başlanılması düşünülen film. seri kaça kadar gider bilinmez.
tamamen ticari amaçla çekilecek ve sinema kültürü olmayan güzel halkımızın büyük ilgi göstermesi muhtemel ilkinde olduğu gibi yine saçmalıklar ile dolu gereksiz film olacaktır.
(bkz: olamaz)
mr. bean formatına getirilmek istenildiğinden dolayı;
çok sık vizyona girecek film serilerinden biri olacaktır.

sonradan gelen düzenleme;
izliyici kitlesi oluşturur mu? bilinmez...
ama şahan gökbakar yakında yat,kat ve bilimum pahalı araba oluşturur o kesin.
"oha" denilecek filmdir. lan daha karga bokunu bitirmeden ne filmi?!
ilk filmi gibi yine hasılat rekorları kırarak "paraları indiragandi yapacan deeğğmii çakaal" repliğini bizlere hatırlatacak olan filmdir.
yine bol bol güleceğimiz film. yalan mı?
filmi para için çeken diğer bütün yönetmenler gibi şahan gökbakarında ilki tuttuğu için ikincisini çekeceği film.
para için yapması kadar doğal bir şey yoktur. sinema kültürüyle hiçbir alakası yoktur. *
şahan ve togan kardeşlerin yeni başarısı olacak. tabi sadece maddi başarı.
bir televizyon dizisi olursa daha fazla para getirecek proje.
2009 da ciddi ciddi gösterime girecek olan film. adam turkcelle anlaştı biletleri 3 YTL den sattı , greens marketlerle anlaştı 50 YTL lik alışverişlerde 2 adet ivedik film bileti verildi sonra da çıktı ben rekor kırdım falan. babayı kırdın sen aslında. türk halkı hediye çeklerine , bedavalara karşı biraz hassas sadece bunu bildin ve ona göre davrandın. bence 2009 da girmesin , 1.sine gidip beğenmeyenler çok var sonuçta A.R.O.G gibi bir film de vizyona girecek ve bu defa ezilecek galiba ivedik. çok iyi bir bok yemiş gibi bir de 2. sini 3 . sünü çekecekmiş .
ilk filmde aslında türk halkının kaba ve itici davranışlarını ironik bir dille anlatıp eleştirmesi, izleyiciler tarafından yanlış algılanıp, izleyicilerin bu davranışlara özenme furyasında yarış içine girmesi sebebiyle keşke ikincisi çekilmese dediğim film.
birinci filminin bitiş sahnesiyle adeta geliyorum diyen film. hatırlandığı üzere ilk filmin tam bir bitiş sahnesi yoktu. hani tutarsa devamını çekeriz gibisinden tam bir final sahnesi çekmemişler. şimdi de onun meyvesini yemek üzere ikincisini çekiyorlar. tahminimce;

--spoiler--
bu filmde de sibel recep' i aramaya koyulur ve film öyle gelişebilir.
--spoiler--
ilki kadar gişe yapamayacak filmdir. herkes gitti ve ne olduğu gördü.
başrollerinde sahan gokbakar ve sahin k nın oynamasını beklediğim devam filmidir.
şimdi bu şahanı biz izliyorduk küçük skeçlerde hani hoşumuza da gidiyordu gülüyorduk heycanlıydı ancak bu şahan nasıl yaptı nasıl etti de prestijini bu kadar yitirdi. uzun uzun tartışmak lazım şimdi bu çocuğun şöyle bir felsefesi vardı; ben rahat adamım, rahat espiriler yaparım, toplumu medyayı hafiten hicvederim diyordu. hani hoş da oluyordu,en azından gülümsüyorduk ama şimdi karşımıza bir sinema filmiyle çıktı.ruhunda ne kadar boktan püsürükten espiri varsa filme koymuş ,o heyecanlı mizahi adam gitmiş ;en dost ortamlarda bile yapılmayacak espirileri, ailelerin komedi izleyelim ,biraz gülelim diyte gittikleri bir filme koymuş. film esnsında birkaç kez yüzüm kızardı, utandım sıkıldım. bu adam bu filmi nasıl bir deli cesaretiyle türk halkının önüne çıkardı anlayamıyorum .normal makul bir insanın bu filmi yapması mümkün değil. bu insanlar nasıl bir ahlaki ortamda olabilir diye düşünüyorum ,o eleştirel bilkentli espirili burjuva cocuğu şahan, bu hatayı nasıl yaptı? ve neden uzun çekim bir filmi 23 yaşında birinin ellerine teslim etti filmdeki hadi konusunu geçelim bin tane teknik sorunun sebebi nedir?şimdi işi hem kendisi hem kardeşi pişkinliğe vurup bizim mesaj kaygımız yok filan diyorlar .şimdi işte bu bahsi geçen filmin 2. siymiş .
berbat olacağına inandığım bir film. ilki kadar berbat olmasa bari...
şahan gökbakar ın da paranın sıcak yüzünü anlamasıdır.
ilk filmin yapımcısının dün akşam doğa rutkay'ın programında yaptığı açıklamaya göre eylül-ekim aylarında çekilecek ve 13 şubat 2009 da vizyona girecek filmdir.

(bkz: baaayan diyosunuz şu gelene bakın)
sapır saçma bir film olacağı kesindir. zira ilk film bi' boka benzememekteydi.
21 kasımda çekimine başlanıp 21 şubatta vizyona gireceği söylenen film.
senaryosu tamamlanmış, Çekimlerine 1 Kasım'da başlanıp, 12 Şubat'ta gösterime girecek olan film. gecikme olacağı düşünülmüyor, zira sinema salonlarıyla anlaşılmış.
http://www.haberturk.com/...cat=190&dt=2008/10/02
recep ivedik 2, ilk filmden bağımsız bir öyküyü anlatacak filmmiş. ölmeden önce yapılacaklar listesi hazırlayıp bunları hayata geçirmeye çalışan recepin maceraları anlatılacak.
(bkz: favori filmi recep ivedik olan insan)**
muhtemelen yine çok sevilmesine rağmen, bir o kadar da eleştri alacak şahan gökbakar filmi.
güncel Önemli Başlıklar