bugün

hrant dink i öldüren ogün samast ın avukatları, samast ın çocuk mahkemesinde yargılanmasını talep etti.

not: sen bu adamı al, tut, yetiştir, besle. sonra yaşı daha 18 olmadan eline silah ver, gönder adam öldürt. ardından da bu kişi çocuk de, çocuk mahkemesinde yargılanmasını talep et. insanda biraz utanma olur.
yargıdaki çarpıklıgı çok iyi kullanıyorlar normaldir.
ve sonunda başardılar. ogün samast ın çocuk mahkemesinde yargılanmasını sağladılar.
cinayette kimi kullanacaklarını* bilen çakallar için olumlu bir sonuçtur.
onu maşa olarak kullananların, eline silahı verip yollayan abilerinin kendilerinin faydalanamayacağı bir durumdur.
avukat ordusuyla gerçekleştirilebilecek bir durumdur. bu durum fazlasıyla kendilerinde mevcut olduğu için sanırım oldukça sıradan bir durum haline geliyor.
ne kadar aciz bir devlet olduğumuzu, hala kimlerin yargıya nasıl müdahale ettiğini gözler önüne seren olay. REzalettir! Allah dink ailesine sabır versin. böyle bir ülkede yaşayan herkes, başına böyle bir olay gelebileceği unutmasın! bugün o, yarın siz... illa ermeni olmanız gerekmiyor. mesela (allah korusu) bir gün annenize, babanıza, kardeşinize başbakanın oğlu kırmızı ışıkta geçen jipiyle çarpabilir ve elini kolunu sallayarak hala ortalıkta gezebilir. siz de bu çok sevdiğiniz yakınınızı kaybettiğinizle kalırsınız. adalet beklemeyiniz, böyle bir olaya tepki veremiyorsanız! illa ermeni olmak zorunda değilsiniz yani.
ogün samast yaşı küçültülüp çocuk mahkemesinde; "taş atan çocuklar" kapsanmında yargılanıcak olması adil değildir.

ogün samast çocuk mahkemesinde "ne çocuğu?" olarak yargılancak merak ediyorum.
(bkz: #9727584)
cem garipoğlu denilen şerefsiz 18 yaşının altında olduğundan çocuk mahkemesinde yargılanıyorsa hukuken bu durum ogün samast için de geçerlidir.
hem hukuk isteyip hem hukukun işleyişini böyle saçmaca eleştirmek de bize has bir özellik olsa gerek.
katil diye içeri girip, tosun bir çocuk olarak yargılanması aslında hukuken doğrudur. çünkü; bu katil kişi 17 yaşındayken o suçu işledi. asıl suçlular, bu olayı planlayanlar hala dışarda. sen olayı aydınlığa kavuşturmadıktan sonra o tosunu parçalara ayırsan ne olur çocuk mahkemesinde yargılasan ne olur. birileri çıkıp yine 17 yaşındaki birinin eline silahı verip cinayet işlettirir.

17 yaşında evlenebilme olanağı olan bireylerin cinayet işlediklerinde neden çocuk muamelesi gördüğü de baya bi ironik.
17 yaşındaki erdal eren'i idam etmek için yaşını büyütenlerin, eli kanli bir katil olan ogün samast'dan bir çocuk yaratmış olmalarıdır.

(bkz: faşizme inat kardeşimsin hrant)
öyle, bir karış ensesi olan kalantor çocuk mu olur yahu?! adaletin adaletsizliği fena
ogün samasta hrant dink diye bir adam var diyen kimdir? onu trabzondan istanbula getiren kimdir? sorularına cevap aranmadıktan sonra hiç önemli olmayan durumdur. ister çocuk mahkemesinde yargıla, istersen dgm'leri tekrar kur.
kendi çapında adalet dağıtmaya kalkan ırkçı faşist oyunudur.

bak arkadaş, öyle ermeni propagandası falan yaptığım yok. çevremde ermeni soykırımının ne denli yalan olduğunu en somut ifadelerle örneklendiren bir insanımdır. ama bak ne diyorum, insanımdır. dünya görüşü olarak sol'u kabul ederim ama başörtüsü serbestisini de isterim. burada önemli olan adaletin herkes için bir yönden ve olabildiğince eşit olmasını istemek ve bunun için gerekirse 73 milyon nüfuslu ülkem insanıyla tek tek konuşmak, sohbet etmektir.

davanız bitmedi mi ey şanlı neferler! kuklalar! maşalar! bu ülkeyi kan gölüne çevirdiğiniz yetmedi mi? siz ırkçı faşistler, bu ülkede zamanında üniversite öğrencilerini yurdumun bütün bölgelerinde tek tek öldüren, işkence yapan siz değil miydiniz? halen de siz değil misiniz o üniversitelerde kendinizce adalet dağıtan? oraya buraya salça olan, gariban çocukları tehdit eden, hoşunuza gitmeyenleri 3-5 kişi bir olup döven siz değil misiniz?

mesele, ogün samast falan değil, mesele sizin o kör zihniyetinizdir, karanlık zihniyetinizdir.

ve benim sizden midem bulanıyor anlıyor musunuz. hayır, anlamıyorsunuz. anlamayacaksınız zaten...
çocuk olanın çocuk gibi muamele görmesidir.

katil olması onu büyük yapmaz. yetişkin olup yetişkin mahkemesinde yargılanacak da ne olacak? maşa mı önemli, maşayı tutan el mi?

kast ogün samasta olursa, daha çook ogün samast çıkar. azmettiricilerin temizlenmesi lazım.
bu adam çocuksa ben neyim lan.
hrant dink gibi bir adamı vurdu diye kanunlara uygun yargılanmasını istemeyen insanların zoruna gitmiş karardır.

ulan sokaktaki bir adamı, 18 yaşından küçük biri vurduğu zaman çocuk mahkemesinde yargılanmasına sesiniz çıkıyor mu hiç barış güvercinleri sizi?

ne gevşek adamlarsınız mnakoyim ya.

hrant dink denilen dünyada bi baltaya sap olmuş bi adam sanki.
adam çocuk ben ise velet miyim o zaman demek bana düşer.
ogün s: ''benim neden hiç arkadaşım yok anne?'', -->''e hepsini öldürdün çocuğum, daha dün topu vermedi diye berkecan'ı 7.kattan attın ya'' *
(bkz: Küçük Ogün ün Cezaevi Serüveni)

http://galeri.uludagsozlu...sinde-yargılanması-67041/

http://galeri.uludagsozlu...sinde-yargılanması-67041/ * *
taş atan çocukla karıştırılmasının sonucudur. bütün mesele taş atanla kurşun sıkanı aynı kefeye koymamakta.
türkiyede yaşamaktan nefret etme nedenlerinin bir yenisidir.

aklım almıyor, alamıyor bi türlü.
baklava çalan çocuk örneğini vermek istemiyorum ama elim gidiyor açıkçası. anladınız siz onu, neyse.

bu ülkede ogün samast ve benzeri insanlar olduğu sürece,
onu destekleyenler olduğu sürece,
benim bu ülke hakkındaki düşüncelerim git gide kötüleşecek.
bu kadar asker polis katledilir gencecik yaşında . kimse katilleri bulunsun diye bu kadar yırtılmaz.

aydınım diyen bazı soytarı dangalak takımı apoyu bile bu kadar eleştirmez.
17 yaşındaki Erdal Eren'in yaşının büyültülerek idam edildiği ülkede olması gayet normal hadisedir.
Şaşırmayalım gençler.