bugün

milli eğitim istiyor diye öğrencilere sadece ama sadece dönem ödevi vermek için dönem ödevi veren hoca tipidir. Verdiği ödevi asla araştırmaz. Ödevi beğenmezsede bir de çocuğa bağırır.
yakını göremeyen* hocadır. akabinde aferim çocuğum çok güzel hazırlamışsın ödevini
yazında muntazam olmuş on verdim diyebilendir.
(bkz: mal)
ödev yaptığı için zaten salak olan hocadır.
eli öpülesi hocadır. * * *
en asil duyguların insanıdır..
anlayan ama bozuntuya vermeyen hoca olabilir. ogrenciye dusuk not vermek istemiyordur, anlamamazlıktan gelir.
herkesin herşeyi bilemediğinin kanıtı olan hoca tipidir.
genelde lise ve dengi okullardaki hocalar bu gruba girer. üniversitedekilerin cin gibi asistanları vardır. hiçbiri yemez böyle oyunları. f'le kalırsınız o olur.
ödevleri okumadan not veren hocadır.
google'ı gözlük markası sanan hocadır.
işini gücünü bırakıpta dur bakalım nerden yazmış hemen bulurum akşam gidince demek istemeyen hoca olabilir. ödevler süper gereksiz işlemlerdir. araştırma ruhunu aşılamak ve sorumluluk bilincini geliştirmek için veriliyor gibi görünsede prosedüre uymaktır ödev vermek. ayrıca internette sanal bilgi evi,bir çeşit kütüphanedir. bilgi elinizin altındayken kütüphanelere gidip araştırmakta neyin nesidir. zaten günde 3 sınavı bile olabilen öğrenci için daha da yorucu olmaz mıdır?.e başka şeylere ayırcak vakit buluyor ama bunlar denirse onların genç delikanlı ve özgür olduklarını söyleyip soyunarak ortamdan kaçmak ve aynı anda senden çok var'ı bağıra çağıra söylemek farzdır.
mumla aradığım hocadır. şimdi bir coğrafyacımız var, adam illa ki kitap&ansiklopedi istiyor.ben diyorum ona hocam 1453 sonrası basımları kabul etmeyin, hatta batlamyus filan okuyalım diye,ama kendisi çok modern bir insan ya,kabul etmiyor.
ezbere dayalı bu saçma eğitim sisteminde anlasada öğrenciye pek birşey diyemeyecek hocadır.
kendi kendine ödev verip daha sonra bunu kendine çaktırmadan internetten indiren, ödevini kontrol ettikten sonra aferim 100 diyen şizofren hocadır.
gençliğini hatırlayan hoca olması ihtimali de vardır. tabi hocanın genç olması lazım.
anlayan ama en azından bir şekilde olaya saygı duyup, ödevi yaptığı için öğrencinin şevkini kırmak istemeyen hocadır. yalnız durum, hangi yaşlara hocalık ettiğine göre değişir. zira olay üniversite yıllarına tekabül ediyorsa, eline sağlık güzel olmuş, umarım kotayı aşmamışsındır denilebilir.
bu odev slayt türü olura anlaşılması dahada güç olur.tabii hoca internet manyağı değilse.
Anca bilmiş hocalar anlar netten alıntı yaptıklarını veya anlayipta uğraşmak istemeyen hoca türüdür anca bı halttan anlamayan hocalar anlmaz.