bugün

sinek avlarken sözlükte fellik fellik gezerler efendim. (bkz: kuleyle kavgali cilekes pilot)
her zaman en uzaktaki eczanedir . ara ki bulasın.
Yurtdisinda ekstra hizmet bedeli alan eczane tipidir. ayrica nobetci eczaneye girilmez, diafonla konusursun ya da kamera sistemiyle ve ufak bir kutuya parayi koyarsin once, o da sana sonra ilaci verir.
turkiyede ise hapcisiyla, sapigiyla, sarhosuyla, hirsiziyla vs ugrasir durur bizim icin hizmet eden fedakar eczacilarimiz.
belli basli tarihler haricinde cok asiri kazanc getiren bir sey de degildir ayrica nobetci olmak.
uykulu uykulu çalışmayı gerektirir. ayaklar şişer, gözler şişer, anan ağlar ama iştir mecbur.
tabela çakmayı gerektirir.
zorunlu nöbetini tutan eczacının nöbetçi kulubesidir.
silahları kuşandık nöbetteyiz efendim.
eczacılar için hasat günü kabul edilen gün. eczane çalışanı için ise eziyettir.
gerektiği zaman semtin en uzağındakidir. yolu mayınlarla ve sokak köpekleriyle doludur ayrıca.
eğer faruk eczanesi ise asla bulunamayacak olan eczanedir.
işiniz düştüyse gidebileceğiniz en uzak yerde olan eczanedir. dibinizdeki eczane asla nöbetçi olmaz o gün.
Eczane'de çalışan arkadaşımın söylediğine göre, ortalama bir nöbetçi eczane, gecede en az 1.500 tl ciro yapıyor. birde bunların tam işlek yerde olanları var onlardan hiç bahsetmiyorum.
gece geç saatlerde ve pazar günleri acil durumlar için açık olan eczanelerdir. ancak pazar günü açanlar gece saatlerinde açanlardan 1 gün fazla açmış olurlar. gece geç saatlerde açık olanlar sadece o gün fazladan açık olurken pazar günü açık olan eczane 1 gün fazladan açmaktadır.
ne zaman gerekse, en uzak mesafedeki olur.
Genelde tabiri caizse Allah'ın iplemediği yerde bulunan, gece gece hastalanan insanlar için iyice ızdıraba yol açan yer.
ne zaman ihtiyaç olsa harita yardımı ile bir türlü bulamadığım nöbetçi eczane çıkmazı.. * (bkz: https://eczaneleri.net/)