bugün

entry'ler (462)

ben bu yazıyı sana yazdım

belliki allah rızası için bir yola girmişsin. başladığın işi bitirmen gerekir. her hangi birinin ahını almak ta kul hakkı yemek te;
bize yaşamak istediğimiz hayat düzenine, hayallerimize, kişiliğimize yakışmaz.
ben büyük sıkıntılar içinde olduğunu düşünmüştüm, ne mutluki değilsin.
ben sadece bir fantaziyim artık. eski bir anı, seni sen yapan diğer yaşanmışlıklardan bir tanesi.
insan zor zamandayken kendi yanında olan birine sırtını dönmemelidir ki bu sıkıntılara ben sebep oldum. bu adam seninle herşeye rağmen senin yanında duruyor. kişinin kendini bırakıp giden birine karşı hiç bir sorumluluğu yoktur, zaten olmaması da gerekir.
bana söylediklerin aslında çok olumlu şeyler. sana yapmacık gelecek olsa da şunu bilmen gerekir, benimle mutsuz olmandansa başkasıyla mutlu olduğunu bilmek beni mutlu eder.
tabiki de küçük pürüzler yaşayacaksın, senin de dediğin gibi kimse dört dörtlük değildir sen bile. o anlarda önce allah'a sonra yanındaki kişiye daha sıkı sarıl. büyük bir mutluluk ve huzur seni bekliyor unutma huzur olmadan hiç bir şeyin anlamı yok. benim sana veremeyeceğim şey, huzur bunun farkındayız.
bu yazı beylik laflar olsun ya da vazgeçtiğimi göstermek için yazılmadı, gerçekten çektiğin bu kadar acıdan sonra huzurlu bir hayatı hak ediyorsun ve gölge etmek şerefsizliktir. Bu saatten sonra insanları karşımıza alıp mücadele etmekten kaçtığımı sanma sakın. ama bu mücadele senin için artık anlamsız sen savaşını verdin ve kazandın (inan ki kazandın). o adam seni seviyor sen de ona boş değilsin belli ki en azından zamanla sevginin artacağından eminsin. allah rızası için çıkılan yolda allah kulunu yalnız bırakmaz.
tutku şehvet caiz olan şeyler değil bunun peşinden asla koşma bizi sadece daha kötü yollara ve mahfımıza sürükler.

2009 yılında büyük sıkıntılarımın olduğu zamanda sözlük benim için büyük bir nefes alma yeriydi beni rahatlatan içimi döktüğüm bir yerdi. sözlüğün senin içinde ne demek olduğunu çok iyi anlıyorum. ama artık benim için misyonunu tamamladı.
artık iki koca yürekli insanın hayat hikayesi başlıyor. senin hikayen şimdi başlıyor.
*

love me again

36 saattir aralıksız dinliyorum evet tam 36 saattir. Şarkı boyunca 15 tane soru soruyor (bazıları aynı sorular) şarkı bitiyor sağıma soluma bakıyorum kimse cevap vermiyor. Bekliyorum sonra tekrar dinliyorum yine bekliyorum hala cevap yok.

sevgilisinden yeni ayrılmış kızı teselli eden piç

(bkz: orospu çocuğu)

hastası olunan sözler

kısmetse gelir bağdat'tan yemen'den kısmet değilse ne gelir elden.

ayrıca mükemmel bir klişe olarak

gerçekten de bırak gitsin dönerse senindir, dönmezse hiç senin olmamıştır.

yalnız kalamayan insan

ekşisözlükte longview adlı yazarın güzel bir tesipiti.

--alıntı--

kronik sadakatsizdirler, her iliskiyi aldatarak sonlandirirlar, hic vakit kaybetmeden yenisine baslarlar, elektrikli testereli bir sunnetci gibi vandalist toplu sunnet torenleri duzenleyip, ardlarinda igdis edilmis bir insan surusu birakirlar, en buyuk korkulari yanliz kalmak ve karsidakini sepetleyemeden benzer bir muameleye maruz kalmaktir, olur da plansiz bir sekilde yalniz kalirlarsa kendine yetemez duruma duserler, bir sure ne yapacaklarini bilemezler... hayatlarinda bosluk oldu mu o bosluk illa seviserek kapanir, kendilerini kesfetmek, hoslarina giden seyleri bulmak, sevismesine yardimci olmayacak yeni arkadaslar bulmak en son isteyecekleri seydir, olesiye bosturlar... son 5 yila geri donup baktiklarinda down time sifira yakindir, bu da yetmez hedef buyuktur verimlilik %100'un ustune cikmalidir, bu yuzden ikili, uclu allah ne verdiyse oynarlar, askerde, yurt disinda, farkli ulkelerde, farkli sehirlerde yasayan sevgilileri idare etmekte gosterdikleri basari takdire sayandir, firmalarin verimlilik konusunda onlardan ogrenecegi cok sey var...

--alıntı--

yaş 30 olunca erkeğe gelen mıknatıs özelliği

ben 30 una gelene kadar nerde sürttüyse ben 30 olduktan sonra da gitsin orda sürtsün.

Serbest çağrışımdan quote.
Bu saatten sonra gelen paranın ancak içine edilir, sizde edin.

nobahari

insanı hüzünlendiren sözlere sahiptir.

söyle ey bahar yeli,
nedir bu bahçenin hali?
figan ettirir bülbülü
böyle telaşlı, gamlı

parlak çehrenin nispetinden
solar güllerin güzelliği
bütün çiçekler içinde sen
dikenler arasında bir gülsün

ey şifanın kaynağı
hastaların yüzüne bak
merhem sendedir
bizi böyle koyarsın

lazım olan başka bir ömür
zamanımız tükenmişken
şimdikinde, elimizdekinde
ümit içinde, ümit içinde

shit happens

Sıradan bir söz değil. Yaşam felsefem haline gelmiştir.

yine gönlüm karardı

mükemmel ses, mükemmel sözler, çok güzel şarkı. benim yolum yol değil nidası attırır adama.

kaybolan yıllar

story of my life...

şampiyon

efsane üçlemesinin son kitabıdır. serinin en kötü kitabı diyebilirim, fantastik aksiyon olarak başlayan hikaye bildiğin türk filmi tadında aşk hikayesine döndü.

uzun marlboro

Eğer dünyanın en iyi sigarasını sorsalar cevap veremezdim ama en iyi dostumu sorsalar tereddüt etmeden göstereceğimdir.
Bir gün beni öldüreceksin biliyorum ama en azından bana her zaman sadık kaldın, defalarca seni bırakmama rağmen geri döndüğümde hiç gitmemişim gibi ordaydın. Benim için paketin bile açılmadan orada bekliyordun.
Tek dostumsun :(

öğrenince çok şaşırılan bilgiler

Eğer bir kişiyi aşırı derecede düşünüyorsanız % 70 olasılıkla o kişi de sizi düşündüğü içindir, ya da tam tersi de doğrudur birini çok fazla düşünürseniz %70 olasılıkla o da sizi düşünmeye başlayacaktır.

Edit: umarım bu bilgi doğru değildir.

legend

Marie lu adlı yazarın üçlemesi ve ilk kitabının adıdır. Efsane, deha, şampiyon diye gider.

marie lu

Efsane üçlemesinin yazarıdır. Açıkçası serinin de kendisinin de biraz abartıldığını düşünüyorum.

sözlük yazarlarından aforizmalar

insanlar ömrüm boyunca beni nerdeyse hiç anlamadı. Beni anlayan birilerine öyle çok ihtiyaç duyuyorumki bazen anlasınlarda gerekirse yanlış anlasınlar diyorum.

kızıl yükseliş

Orjinal adı red rising olan bilim kurgu, fantastik türündeki roman. Bazı yerleri hunger games i hatırlatsa da çok daha sürükleyici olduğunu düşündüğüm bir kitap. Tek sıkıntısı hikayenin sonunu deli gibi merak ederek 2. Kitabı beklemek galiba.

cien anos de soledad

Bir solukta okunacak bir kitap değil ama başlayıpta yarım bırakılacak bir kitap hiç değil.
O amaranta nın hikayesi de ağzıma sıçmıştır.

--spoiler--

Resmen kindarlıkta yeni bir boyutu gösterdi. Kininden bir ömür mutsuz olmayı seçmiş huzuru ölümle bulmuştur. Kendi hayatımda aldığım kararları sorgulamama sebep olmuştur. Beni derin düşüncelere zerkettiği için edebiyattan nefret ediyorum.

--spoiler--

nakıp ali sineması

Gaizantep te film izlemek için en ideal sinema salonudur. Yeni sinenmalardaki ses ve görüntü sistemlerine sahip olmasına ramen o soğuk hava yoktur aksine film izlemek için çok ideal ve samimi bir salon dizaynı vardır. Oldukça tatmin edici bir sinemadır. Ne yazık ki son zamanlarda getirdiği gudik filmlerle üyelerini üzmeye başlamıştır.

nakıp ali

(bkz: nakıp ali sineması)