bugün

saksıda yetiştirdiği ayşe nazlı isimli bir kız çocuğuna sahip güzide sanatçımızdır. çocuğa tv izlemek yasakmış, sadece film izleyebilirmiş, bir sürü dvdsi varmış. aman ne güzel, zavallıcık yeşermediğine şükretmesi lazım..
(bkz: fatih sultan mehmet bulvarı)
askerlik yaptığım zamanlarda Bursa ilinin cenneti diye tabir edilen ilçe.. yakınlarında, görükle ve göçmen konutları gibi köyler bulunmaktadır.

ilçe jandarmaya bağlı 4 adet karakolu bulunmaktadır.
birisi, görükle j.krk.k.lığı, diğerleri, uludağ Üniversitesi J.krk.k.lığı, Çalı J.Krk.K.lığı Merkez J.Krk.k.lığı olmak üzere.

Uludağ J.Krk.K.lığı tam kampüsün içinde, Görükle J.Krk.k.lığı ise Görükle köyünün içinde bulunmaktadır.
fatih sultan mehmet bulvarı' nın bağlı olduğu bursa semti.
üzerinde kurbağaların vrakladığı yaprakları olan güzel bir su çiçeği.
bazıları tarafından nelifer olarak yanlış söylenen isim.
yalnızken dinlememek gerekmiş.
resmi web sitesi şu şekilde olan sanatçı; http://www.niluferonline.org/
hayatında hiç müslüm gürses dinlememiş olanların bile bu şarkıyı ağlayarak, can acısı içinde dinleyeceğine eminim. sözler de, müzik te, yorumda çook güzel. dinleyin , tavsiye ederim.
artık geri ver geri veremezsin aldıklarını
artık geri ver geri verilmez hiç bir yanılgı
yokluğuma emanet etsende benden kalanları
her şeyi al bana beni geri ver bir şansım olsun
başka yer başka zaman
sensiz ömrüm olsun
her şeyi al bana beni geri ver
bir şansım olsun
başka yer başka zaman
sensiz ömrüm olsun

mahveden sarki. üzüyor insanı. cok guzel.. cok. ne desem az. *
zamanin eli degdi bize
coktan degisti her sey
ayni degiliz ikimiz de
zaaflarina bir gece
hatalarina bir nilufer
sevgisizligine bir kalp verdim

artik geri ver, geri veremezsin aldiklarini
artik geri ver, geri verilmez hicbir yanilgi
yokluguma emanet et sen de benden kalanlari

her seyi al bana beni geri ver
bir sansim olsun
baska yer baska zaman
sensiz omrum olsun
her seyi al bir sansim olsun
baska yer baska zaman
sensiz omrum olsun

her seyi al..
sensiz omrum olsun.. *
murathan mungan sözleriyle müslüm gürses çok fena dağıtan bir parça.
Çok güzel şarkılar seslendiren bir yorumcumuz. kendisi araları bozulmadan evvel hep kayahan şarkıları söylerdi. Bir ara reha muhtarla bir ilişki yaşamış aynı zatla birlikte bir de kız çocuğu evlat edinmiştir. En bilinen şarkıları mor menekşe, erkekler ağlamaz, şov yapma, agora meyhanesi, söyle buldun mu, karar verdim, aşk kitabı, her sevda bir veda, geceler, inkar etme, çok uzaklarda, vs. dir. Romantik gecelerin sezen aksu ile birlikte vazgeçilmez ismidir.
murathan munganın felç eden eseri. **
akşam saat sekizi geçtikten sonra inin cinin top oynadığı, merkezinde büyük bir parkı bulunan, gittikçe betonlaşmaya devam eden, bursa' nın sakin semti.
(bkz: narsizm)
bir yerde rast gelirsem koşarak kaçacağım ciyak ciyak bağıran şarkıcı. diğerleri için (bkz: sertab erener) (bkz: burcu güneş)
(bkz: lotus)
almancası lilienmeerdi yanılmıyorsam.
futboldaki adrese teslim orta gibi sanki müslüm gürsesin ağzına yazılmış mükemmel bir şarkı.
şu sıralar radyolarda zeynep casaliniden dinlediğimiz bir şarkı.
çok güzel, fena, ağrılı, sancılı, darmadağınık...müslüm gürses çok güzel söylemiş. "yokluğuma emanet et sen de benden kalanları."
çok başarılı.
zeynep casalini yorumu güzel ama müslüm gürsesin yorumunun gerisinde kalan sözleri dokunaklı şarkı. normal koşullarda müslümcü değilimdir ama kabul ediyorum ki zaman zaman arabesk ruhlu bir insanım. müslüm'den dinlediğimde beni derinden etkilerken zeynep hanım için aynı şeyi söyleyemem. yani ses olarak değil de ne bileyim hani pop star alaturka yarışması sözü gibi "sanki biraz ruhu eksik kalmış." gibi veyahut bana öyle geliyor. sonuçta zevk ve renk tartışılamaz.
suyun üzerinde özgürce duran ama aslında kökleriyle toprağa sımsıkı bağlı muhteşem bir çiçek.
bursa da yaşayanlar haricinde* telafuzu ve yazımında imla bakımından çok zorlanılan, nilifer, nülüfer, nülifer olarak yazılışına ve telafuz edilişine bir çok kez şahit olduğum, bir bayan, çiçek ve seyahat firması ismi.