entry'ler (177)

namaz kılmaya izin vermeyen işveren

günde 9 kere wc ihtiyacı olan, izin alabilmek için ailede yaşayan sağlam birini bırakmayan, ne hikmetse bindikleri toplu ulaşım araçları ya arıza yada kaza yapan, abi 5 dk işim var hemen geliyorum deyip akşamı eden çalışanlara sahip birisi olarak bu durumla hiç karşılaşmadım lakin eğer böyle bir durum olursa işe engel olmayacak şekilde ibadetine bir şey denmesi pek etik olmasa gerek.

sözlüğün ebesini sikmek

Sözlüğe uzun bir süre ara vermiştim amacından ve formatından uzaklaştığını düşündüğüm için.

Bir ümit geri dönüş yaptım fakat dönmez olaydım.

inanın facebook durum güncellemeleri bile buraya girilen entrylerden daha kaliteli ve anlamlı.

N'oldu sana be sözlük? Bildigin ask fm e dönmüşsün ortada becerilcek ebe falanda kalmamış.

kısa boylu kızlar

Görüldüğünde akla, en azından benim aklıma (bkz: bodur tavuk her daim piliçtir) özdeyişini getiren kızlardır efenim.

Kim demiş, nasıl demiş bilmiyorum ama özdemiş.

Edit: düşük cümle repair.

kemaliste laf anlatmak vs şakirte laf anlatmak

iki grupta tekel dir. Biri yüce önderi diğeri dini sahiplenir. düşünce yapıları aynı savundukları farklıdır.

Çocukluğumuzdaki meşhur deterjan reklamında geçen diyalog akla gelir.

Fark görebiliyormusun?
Farkı fiyatı...

Al birini vur ötekine...

antartika nın hiç bir yere ait olmaması

internetin bu kadar yaygın olduğu bir dönemde görmekten üzüntü duyduğumuz iddialardan biridir.

Edit: Bence bırak dağınık kalsın.

milyonlarca türk neden arapça dua ediyoruz demiyor

Dua ile surenin ne olduğunu bilmeyen bir türk'ün serzenişi.

Sevgili ırkdaşlarım dünyadaki müslüman olan olmayan her insan inandığı yaratıcıya kendi öz diliyle dua eder.

işin içine ayet ve sureler girerse işte o zaman (inananlara göre) hangi dilde indirildiyse o dilde okunur.

çocuklarla girilen komik diyaloglar

Okul öncesi eğitim alan 6 yaşındaki oğlumla annesinin girdiği şu diyalog ta örnek verilebilir zannımca.

Anne: annecim çantana koyuyorum bak unutma sakın.

Çocuk: bu gün ne günü Annecim?

Anne: bu gün meyve günü.

Çocuk: hmm peki ne koydun?

Anne: havuç.

Çocuk: meyve günüyse neden sebze koydun ki?

Anne ve baba: error!!

16 yaşıma kadar meyve ve sebze ayrımını yapamayan biri olarak yeni nesile biraz daha inanmaya başladım.

oy kullanana koyun deme terbiyesizliği

oy kullanana değil akp ye oy verenlere denilirki bu zaten apayri bir terbiyesizlik. yahu dön bir kendine bak. esas koyunluk takim tutar gibi parti tutmaktir. kendi partisini ençok eleştiren ve yanlişini daha iyi gören bu ordünaryuslar çok afedersiniz eşeği genel başkan yapsan yine ayni partiye oy vermeyede devam ederler.

izmirli olma kılavuzu

izmirde yaşayan ve izmirli olmanin bir bok ifade etmediğini bilen biri olarak kesinlikle ihtiyaç olmayan kilavuzdur. izmiri bi sik sanan hemşehrilerim çikin bi gezin gezdirinde şehir ne demek şehirlilik ne demek görün. kafanizi kumdan çikarin.

europa universalis 3

oyun gerçekten güzel ama tatmin edici değil bir eksiklik var ne olduğunu çözemedim. fantazi yapipta bir mayalari yada seminolleri kurtarayim derseniz nafile eninde sonunda portekiz, ingiliz yada diğer sömürgecilerin istilasina uğruyorsunuz. parayla saadet olmuyor. altin zengini mayalar maalesef teknolojik gelişimde gerçeğe uygun olarak yerinde sayiyor. 1650 ye kadar 2 si bonus olmak üzere toplam 5 gelişim kaydedebildim ve nihayetinde kastilyalilara boyun eğdim. velhasil oyun çok iyi ve gerçekten vakit ayirmaniz gereken tipik strateji.

sabah kalkar kalkmaz çay diyen insan

sigara diyen insandan daha sağlikli olabilir.

sene olmuş 2012 hala atayistleri tartışan mal

daha neci olduğunu bilmeyen yazarin açmiş olduğu başliktir.

yahya demirel

akli başinda ve türkiye gerçeklerine vakif kişilere göre ölüm haberi apo'nun asilmasiyla eş değerdedir.

sevgilinin sana sarılabilir miyim demesi

henüz sevgili mertebesine ulaşamamiş bireyin söyleyeceği yada duyacaği soru cümlesi. veyahut liseli bir ergenin fantazisi. sevgililer sarilmak, öpüşmek veya yiyişmek için birbirinden izin almaz. hayatin dizilerden ibaret olmadiğini bilen herkes bunu da bilir.

28 ekim 2012 chelsea fc manchester united maçı

buram buram beraberlik kokan maçtir.

7 nokta 4 yetmedi mi

yetkililere serzenişte bulunan bir hanim ablanin feryadi (olabilir) *

osmanlı dönemine özlem duyan türkler

Osmanli dönemini özlemek için o dönemi yaşayip görmek gerektiğini bilmesi gereken türklerdir. Avrupa'ya özenipte şimdi Türkiye'nin kiymetini daha iyi anlayan türklerden farki olmayan kimselerdir.

yaran google play yorumları

yakın zaman da youtube yorumlarıyla kapışacak yorumlardır kanımca.
örneğin:

app: Strava Cycling
Yorum: Bisikletim olmadigi icin hemen bu programi indirdim. Bisiklet almasi kolay ama once programi kullanmak lazim. Bir cin atasozu der ki bana balik vericen madem, bisiklet kullanmayi da ogret. Cinde bisikletler cok ucuz.

yerden göğe

berna laçin'in müslüman olmadığını öğrendiğimiz programdır.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

lady gaga - alejandro
(bkz: anket var dediler geldik)