bugün

bir çok armut tarafından "nayk" diye okunur bu. o ne lan?!?! "nayki" olcak o. mal mısın?
bayatlamış ayakkabılar satan markadır. her sene aynı modelin renklerini değiştirip önümüze koyuyorlar. biz de saf gibi paraları bayılıyoruz.
spor ayakkabılarında iyi bir markadır ama en kısa zamanda forma işini bırakmalı. bazen puma'dan bile berbat formalar üretebiliyor. bırakalım bu işi sadece adidas yapsın.
nixe gibi bir taklidi daha olan marka.
Dünyanın 1 numaralı cirosuna sahip spor markası,Genelde nike giyen insanlara baktığımda daha bi tasarıma,esnetiğe,konfora önem verdiklerine şahit olmuşumdur.
ADiDAS' la yarıştığını zanneden firma * (bkz: impossible is nothing)
(bkz: nike air max 360)
Adidas'la kıyaslanamayacak ve fazla şekilci marka.
10 liraya mal edip 100 liraya satan bir modeli evirip çevirip 500 tane ayakkabı çıkartan açgözlü firma.
son yıllarda kalitesini düşürmesiyle beraber satışlarının da düşmesinden mütevellid, hem kalitesini arttırarak, hem de yeni modelleriyle tekrardan satışlarını arttırmaya çalışan firma.

ama lise zamanlarımızdaki, 80lerdeki 90lardaki nike ayakkabılar nerede? o zamanlar nike air giymek adeta bir sınıf, bir kalite göstergesiydi, ayakkabıların da modelleri güzeldi, kaliteler iyiydi. kızlar nike ayakkabısı olan erkeklere daha farklı gözle bile bakarlardı. yaşamayan bilmez bunları, ilk nike ayakkabılarımı lise 2 de aldırmıştım anneme, annem de satıcıyla çatır çatır pazarlık yapmıştı, hiç unutamamam. kıpkırmızı olmuştum. sonra 7 sene giydim o ayakkabıları. ardından aldığım ayakkabıları ise 6 sene giymiştim, üstelik deli gibi her gün basket oynadığım halde. şimdiki ayakkabılarla bırak top oynamayı, düz yolda yürüsen bile yıpranıp sağından solundan patlıyor. nerede o eski kaliteler...

hep bu çinliler yüzünden bunlar işte, önceden hatırlarım, nike'ların üzerinde made in usa yazardı...
(bkz: nike edebiyat ödülü)
topuklu ayakkabı ürettiği rivayet edilen firma.*
http://www.mbtjordans.com/womens-aj-jordan-8s-high-heel-c-118_122.html
hiç memnun kalmadığım ayakkabı markası. başka markanın 40 numara ayakkabısını giyerken, nike dan alınmış 40 numara ayakkabı güya spor ayakkabı olmasına rağmen ayağımı vurmuştur.. giyemiyorum. kesimi darmış sanırsam.
2011-2012 sezonundan itibaren galatasaray ürünlerini üretecektir.
mağazalarında ve ürünlerinde isminin yazdığı nadir görülür. sadece amblemi yeten markadır.
yaklaşık son 5 yıldan bu yana çin'de tekstil sektorunde yaptırdığı fason işçilik sebebiyle kalitesinde muhakkak fark edilen düşüşü biraz geç anlayan marka.

kendilerini türkiye'ye yeniden bekliyoruz. fakat unutulmamalıdır ki; hiç bir şey eskisi gibi olmayacaktır sayın nike.
ve devamında reebok ve adidas kardeşler...
seneye galatasaray'ın formalarını yapacak firmadır. bekliyorduk, hayırlısı olsun.
sanıldığının aksine nayki şeklinde telaffuz edilen marka.
(bkz: nixe)
(bkz: mike)
(bkz: nayk)
görsel
sürekli adidas markasıyla kıyaslanmaya maruz kalmış marka. kanımca adidas markasından daha dayanıklı ürünler üretendir. * * *
http://trbhaber.com/images/other/74.jpg

muhtemelen bunların sarı-kırmızı olanını yapacak firma. güzel şeyler bekliyoruz efenim kendilerinden.
jordan olmasaydı muhtemelen bir hiç olurdu ama neyi nerede ne zaman kullanmayı bilmekte bir marka stratejisi olduğundan bulunduğu yeri hakkıyla almıştır...
(bkz: nayk)
logosunu zamanında 50 dolara çizdiren milyar dolarlık piyasa değerine sahip uluslararası bir tekstil markası.
güncel Önemli Başlıklar