bugün

Gazetelerde de okudugum ama eksisozluk de okuyunca tekrar dikkatimi ceken hadise tabi yasaklarsan youtube'u bunlar olur,
Arkadaslar youtube'un yasaklanmasi devletin ne denli akilli oldugunu isaretidir.
Devlet bitmis!
Valla BiTMIS
http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=328786
limewire ın kapatılmasıyla sona erecek saçmalıklar zinciri. *
(bkz: eyvah! beni de biliyolar mıdır)
(bkz: walla ben yapmadım)
(bkz: masum değiliz hiçbirimiz)
(bkz: hassiktir)

sırf müzikten hapse düşsek bile bir çoğumuzun bedelini ödemeye ömrünün yetmeyeceği durum. şahsen bu ceza homojen herkese uygulanırsa, forumun tekinde müzik modu olaraktan, hem indirmek hem de paylaşıma açmaktan sırf ben değil, ardımdan henüz doğmamış çocuğum bile yatar herhalde.

forumları kapattılar açtık, cdlere koruma koydular kırdık, bir yerden bulduk buluşturduk yine çektik. istediğin boku ye, önüne geçemezsin. eskiden de kaset çekiyorduk, beğenmediğimiz veya sadece bir parçasını beğendiğimiz albümleri yine almadık. almayacağız da. korsan hep olacak. aklınızı kullanıp albüm fiyatlarını 90lardaki gibi makul fiyatlara indirseniz, interneti de hakettiği gibi kullanıp süper bir pazarlama stratejisine dönüştürseniz, ha bu dediklerimi akıl etseniz sayın mü yap;
avukatlarınıza para yedirmek zorunda kalmazsınız. cebinizde kalır ve bol bol kara geçersiniz. yassah yassah nereye kadar??
(bkz: ttnet muzik)
karakollara çay içmeye gelen suçlular niye gözaltına alınmamakta merak etmekteyim.
ayrıca mü-yap denen oyuncak kuruluş,bir çok sanatçının vergi kaçırdığından mutlaka haberdardır. hak diyorsa emek hırsızlığı diyorsa sanatçılara vergi vermeyi aşılasın. üçle beşle uğraşacağına milyon dolarlara takılsın.

benden tüm sevenlere,vergi kaçıran sanatçılara ve mü-yap a geliyor;
barbaros hayrettin - tarak
tutuklanan 112 kişinin pek bi manidar olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. harbiden s.kecekler...
gozaltına alınması gereken malum 112 kisiyi gozaltına almak icin bulundugunu dusundugum supersonik sacma bahane. vardır bi seyi...
onca vergi kaçakçısı, katili, tecavüzcüsü, korsancısı, rüşvetçisi, kapkaççısı elini kolunu sallayarak gezer bu ülkede ama boktan adsl hizmeti için ttnet denen dandik kuruma o kadar ytl ödeyen vatandaş -2 veya 2000- mp3 indirdi diye hapse girer.

adsl hizmeti verme kardeşim o zaman.
zaten adam gibi verdiğin de yok ya neyse..
ttnetmuzik com 'a müşteri çekmek için yapılan yalan haber.
nasıl seçtiler çok merak ettiğim 112'li...
toplu ayaklanma sebebi. hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için.
polisin zanlıları nasıl sorguladığını düşündüren olay.

Polis: olum akıllı ol,öt bakalım. bak silerim hard diskini, uçar tüm emeklerini.

Zanlı: Abi tamam, hepsini ben indirdim netten, aman silme abi.

Polis: emeğe saygı değil mi?

Zanlı: Abi büyüksün, benden kocaman rep aldın.
herkesin müzik dinlemeye hakkı vardır.. * ayrıca bu ülkede erol köse gibi insanları zengin etmektense netten indirmek gayet doğru bir davranıştır..

edit:albümler pahalı olduğu daha doğrusu bu albümlere verilecek paranın insanlarda bulunmadığını göz önüne alırsak yanlış yapılmıştır...
- bizimle karakola kadar geleceksin!
- abi ben bişey yapmadım!
- yürüüü..!!

- limevire* kullanıyomuşsun doğru mu?
- ne abi anlamadım???
- layn ayak yapma bize! biz devletiz kaçmaz gözümüzden bişey.limevire kullandığını tespit ettik!
- abi valla bak çok övdüler, sadece merak ettim baktım o kadar!
- en nihayetinde kullanıyosun yani!
- abi baktım sadece.
- gel bakayım sen şöyle.

- hüseyin açsana limevire'yi.
- !!!
- bak delikanlı biz açınca karşımıza böyle bişey çıkıyo ne bu?
- abi ben...
- konuş ulan! söyle ne bu?
- abi bu pro sürümünü ister misiniz diye soruyo
- ee yani?
- yani bi de paralı sürümü var bunun ondan ister misiniz diyo.
- vay mıaakoduuum! napças söyle!
- abi bak "later" 'a tıklıcaksınız her çıktığında bişey olmaz ondan sonra.
- ya o değil de bunun türkçe olanı yok mu anlamıyoruz biz ingilizce'den pek.
- var abi.
- he şöyle koçum ya. yükle şu türkçeyi bize bakalım. ondan sonra göndericez seni evine.
- abi yüklerim tabi yaa. hatta shared klasörünü masaüstüne kısayol yapayım uğraşmayın hiç.
-şeyrıt????
yükleyen değil de indirenin gözaltına alınması biraz tuhaf doğrusu.
küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın mantığına medyanın da dahil olduğunu kanıtlayan haber.
(bkz: oceans 112)
ayıptır, hiç utanmaları yoktur bu insanların. geriye kalan 70 küsur milyon insan gibi alın albümlerini. gerçekten kınadım bu insanları. polislerimiz çok iyi çalşıyor.
(bkz: 112)
harbiden eşşek şansı varmış bu 112 kişinin dediğimiz olay bütün türkiye suç işlesin polis gelip bunları alsın inanılmaz bir şansları olduğu kesin.
(bkz: 112 spartalı)
(bkz: 112 haramiler)
(bkz: 112 taksim bostancı)
o değilde eğer haberin aslı varsa, ve gerçekten bu şekilde uygulamalar devam ederse, ve olur da bir gün polis beni de gözaltına alırsa, çok zoruma gidecek olan olgudur bu...

mp3 indirdin tutuklusun ne demek ya, insan filmlerdeki gibi "bırak artık silahını jack bizi çok uğraştırdın ama tutuklusun" vs. gibi şeyler duymak ister.
sıra bizde demektir.