bugün

türkiye 'nin 911 'i
bostanci - taksim otobüs hatti.
özeli de belediyesi de vardir.kalabalik olur genelde..üniversite ögrencilerinin dersten sonra taksim'e akma eylemlerinden dolayi özellikle marmara üniversitesi göztepe kampüsü önündeki fakülte duraginda bazi günler (öglen saatlerinde-ders cikislarinda) yaklasik 500 kisi biner.* (bkz: üniversite ögrencilerinin taksim sevgisi) fakülte duragina kadar bos oldugu için mutlu mesut bir seyahat geciren yolcularin fakülte duragina gelince aglamaya basladiklari görülmüstür.*taksimden bostanciya giderken bogaz köprüsünden geldikten sonra kadiköye döner ve sonra evlendirme dairesinin önünden u dönüsü yaparak (bkz: u dönüsü) minibüs caddesinden bostanci istikametinde devam eder..müdavimleri arasinda itü-ytü-bilgi üniversitesi-marmara üniversitesi ögrencilerinin yani sira efsane popstar ajdar anik de vardir.
sefer saatleri için :
http://www.iett.gov.tr/sa...x=16&imageField2.y=10
bir zamanlar binen yolculara şeker ikram eden, sabahları günaydın, akşamları iyi akşamlar dileklerini eksik etmeyen bir de soförü vardı bu otobüs hattının.
telefon işletmelerine en fazla maruz kalan no.
en sevilesi hatlardan biridir
cep telefonundan sim kartsız bile aranan numara.
ikinci el cep telefonu alındığı zaman telefon düzgün çalışıyomu diye aranan yerdir.*
(bkz: hızır acil)
ara ara uğranılan bursada müzik stüdyosu ismi.
yazılışı yüz on iki.
ankarada kızılay gaziosmanpaşa arası çalışan otobüs numarası.
amerika da kullanılan 911 yerine bizim kullandığımız birkaç numaradan biri. yangın olunca farklı, kaza olunca farklı, biri ölünce farklı numarayı arıyoruz. hala bunda bir mantık göremedim. altyapı eksikliğ böyle bir şey işte.
bursa'da üçel'in karşısındaki iş hanının zemin 2. katındaki prova ve kayıt stüdyosu.sahiplerinden ikisi antipatik diğeri ise yarı-sempatiktir.
(bkz: kamu kesimi tahvil senet ve bonolari) .
bir çok insan tarafından itfaiye numarası olarak bilinen numara. oysa ki bu numara hızır acile aittir. itfaiyenin nosu 110 dur.
an itibariyle http://www.defjay.com da you already know adlı parçalarını dinlediğim rnb grubu
bir otobüs düşünün bostancıdan taksime giden. kapasitesi hatta daha fazla tıklım tıklım dolu olan bir otobüs. her saat değil tabii belirli saatlerde. işte size 112 nin hikayesi.
Bursada bir zamanlar faaliyette olan müzik stüdyosu (stüdyo112). Her ne kadar direnmeye çalışsalar da ekonomik kriz bu işletmeyi de etkilemiştir. Gitar tellerine, davul derisine, bagete gelen yüksek zam ve bursa müzisyen piyasındaki arz/talep dalgalanmaları işletmede büyük cari açıklara yol açmıştır. Bunun sonucunda 2010 yılının kasım ayı itibariyle şirketin faaliyetine son verilmiştir.

Artık bir efsanedir, söylencedir, sagadır.
bazı insanların zeka düzeylerini sorgulamasını gerektiren yardım telefonu. bu olayı kavrayamamış bir bünye tarafından yaşanmış bir olayı aktarayım sizlere:
+112 acil buyrun!
-oğlum alo de abiye
+beyefendi ne diyorsunuz siz?
-oğlum telefonla konuşmak istedi ne olucak alo desen abisi?
+beyefendi bu telefon önemli bir telefon, belki de şuan ölmek üzere olan birinin hakını yiyorsunuz. lütfen bu tür sebeplerle arayıp meşgul etmeyin burayı.
-ben senin ta.....
+dııııııııt
(bkz: traji-komik insanlar)
bir ucunda taksim ve yıldız teknik üniversitesi, diğer ucunda ise marmara üniversitesi göztepe kampüsü olması sebebi ile her daim genç nüfus ağırlıklı müşterileri olan güzel otobüs hattı.
türkiyede acil sağlık olaylarında hastayı en yakın hastaneye ulaştırmakla sorumlu araçları çağırmak için kullanılan numaradır. genelde mavi şeritlidirler. çok acil ve özel durumlarda kırmızı şeritlileri kullanılır. özelliği, ameliyat dışında tüm acil sağlık durumuna olay yerinde müdahale etmesidir.
(bkz: ambulans)
muhsin yazıcıoğlunun ölümünden sonra, ne yapıyor bu 112 diye düşündüren yardım hattı!
acil durumlarda aranılmaması gereken yer. allah kimseyi o karının eline düşürmesin. acil yardım hattına acilen yardım lazım bence.
ücretsiz olan, telefonunuzun hattı daha açılmamış olsa bile arayabileceğiniz acil yardım numarasıdır.

edit: kart olmasa da aranabilen acil yardım hattı.
acil yardım hatlarından sadece bi tanesi. en akılda kalanı.
güncel Önemli Başlıklar