bugün

ankara'daki değişik mekanlardan biri. altı da üstü de cafe havasındadır. görüntüde metalci tayfası takılır, ne kadar anne ben marjinal oldum diyen varsa ordadır. bayan arkadaşların dikkatli olması gerek zira mekanda bol bol köpekbalığı mevcut. biraz kenarda köşede olmasına rağmen kızılay'da olmanın verdiği rahatlıkla hafta sonu hınca hınç dolu oluyor. *pek bir numarası yok. gidip görmek lazım***.
birası ucuz ama su kıvamında olan mekan.ne ara açıldı da müdavim tipli insanlar doldu oraya diye merak ettiğim mekandır ayrıca.gençler açmış böyle bir yere demek ki.
havalandırma sorunu olan mekandır. sıgara dumanı resmen gozlerı yasartır. bır ay yıkanmamıs kultablası gıbı kokmak kacınılmazdır. yerı tam olarak metropol sınemasının yanıdır. calan muzık de bır halta benzemez, ıcılen ıckı de..
takım elbise ya da kumaş pantolon ile girilemeyen, aslında girmenin de çok manalı olmadığı mekandır.

nedjima da farsça da cinsel özgürlük demekmiş galiba
yaş ortalaması 20nin üzerine çıkması imkansız çoluk çocuk mekanıdır.hakikaten de birası bişeye benzemeyen, müzikleri ise bir müddet nostalji yapayım diyenler için yalnızca yarım saat çekilebilir yer. * (bkz: public)
sudan ucuz fiyatlarıyla sundukları biralara bir damla bile su katmaksızın * servis yapan bu cici mekan the nightmare before christmas takıntısıyla beni hüsrana uğratmış, üstüne üstlük değerli yeni yetmelerimizin cebe cüzdana jack modasını benimsemeleri sonucu bu takıntısından vaz geçtiğini alt kata giden merdivenlere astıkları bir afişle dillendirmeye çalışmış ve doğal olarak bir bok olmamıştır. misal kuşlar hala kanatlarını kullanarak uçmakta, zebralar ise inatla sürü halinde dolaşmaktadır. bu arada duvarlarına asılan tablolardan kim sorumluysa o kişiyi ellerimle boğmak istiyorum değerli okuyucu. eminim ki bu onun için daha onurlu bir ölüm yöntemi olacaktır diyerek bitirmeye çalıştığım bu satırları köklü bir değişikliğe gidilip tadından yenmeyecek bir mekana dönüşmeleri ümidiyle devam ettirdiğimin farkındayım. oh olsun!
bursa da ki pahalı iki rock bara gore gore afferim lan ankara ya dedirten cok keyifli olmasada guzel muzikler calan alt katının komple yiyisme mekanı oldu kısa bi sure once duvarlarına astıgı eski turk filimleri afisleriyle ne oluo lan? dedirten park da bahce de (bkz: skk ishanı)'nda takılmaktansa gidilesi mekan.
valla arkadaslarımla beraber olmaktan zevk aldıgım biyer keyif gbi tıkış tıkış değil en azından...sonucta etrafındaki insanlar laftır sen oraya kim kolpa kim saglam diye bakınmak için mi gidiyorsun? çokj mu iyidir hayır değildir ama rahat bi mekandır
kızılaydaki bütün özenti gençliğin toplanıp içtiği mekan.
playlist'inin kalabalık ve belli bir kısıma hitap ediyor olması nedeniyle, müdavimlerinin çok fazla olduğu bar, alt katında canlı müzik de yapılır orası ayrı..
iranlı bir kadının kendi iç dünyasını yazdığı ve bu isimle yayınladığı kitabı.
ankara da içtiğim en ucuz mekanlardan biridir. çok büyüktür, sürümden kazanır, yalnız su'ya o kadar paraa vermek te koyuyor adama.
üst üste draconian, my dying bride ve novembre çalarak takdiri toplamış mekandır. biralı su satar ama olsun. iyi çalıyor.*
2,5 ytl'ye 500 cc'lik biralı su içebileceğiniz mekan..
sık sık gidilse de,ara verierek gidilse de playlistin neredeyse aynı olduğu mekan.
bir duyuma göre ankara'daki su sıkıntısından dolayı artık adam gibi bira satmaya başlamışlar. susuz saf bira. *
50 cc' lik bira bugünlerde 3.50 ytl' dir. tuvaletleri ise tam bir rezalettir.
patates tava menüsünü, elma dilimli patatesten, french fries'e çevirmiş, birası ucuz bar.
2.5aydır gidemediğim sağlam metal müzik calan mekan özledim tekilasını ve birasını.
5ytl'ye tekila içilebilen kızılaydaki en ucuz yer. sürekli sırıtma pozisyonunda gezen bir garsona sahiptir.
cok gürültülü olan bir mekandır. muhabbet etmek için tavsiye edilmez. bi s.kim duyamazsın cünkü. birası ucuz haliyle de bol suludur.
pek bir şeye benzetemediğim, garsonların kafa binbeşyüz gezdiği, bi girip çıktığınızda dahi küllük gibi kokabildiğiniz,konuşurken birbirinizi zor duyduğunuz,kahvesi soğuk dip dibe oturulan, "asiyim ben" tiplilerin yiyişme mekanı.

edit: dahada gelmem.
ne alakaysa plazma ekranda rasmus'un klibi donerken, iceride no doubt calar. niye acık o zaman ekran anlamadım ama "hem goze hem kulaga hitap ediyoruz" gibi komik bir prensipleri de yoktur umarim. ikinci gidisimin sonrasi 3-4 gun bogaz agrisi cekmistim, 3. gidisimde tuvaletine girmeye kalktigimda bardaklarının ne kadar temiz olabilecegini, dolayisiyla bogaz agrimin sebebini de teyid etmis oldum. yazılan adisyonun masada yapısık durmasının masaya birayi doktugumden degil, kalkan masanın temizlenmemesinden oldugu da var, 2,50 ykr' a bira icecegime vodka isteyip ondan da randıman alamayıp 3 kere geri gonderdigim arkadaslarımı bıraktıgım da var. içmeye gidilecek degil, içip içip gidilmesi gereken bir yer o yuzden.daha da gitmem.
keske standart fiyatlar uygulasa da tuvaleti de belki girilecek bir yer olur. boyle olunca "eeee ucuz etin yahnisi" oluyor. o zaman da "hizmet" olmaz tabii.
macera olsun diye bilinmeyen şeyin yenmemesi gereken bira mekanı. kalamar tava bayat olur ve zehirler örneğin.
Konurda hoş bir şube açmış mekan
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar