bugün

sevmediğimiz takıma, sevmediğimiz insana, kızgın anlarımızda, kıskandığımızda, üzüldüğümüzde, kelime aralarında, bir şeyi överken ve birilerini döverken neden küfüre ihtiyaç duyarız ve bu bizi neden rahatlatır sorunsalıdır.
Rahatlamak icin.
samimiyet için bazen, mesela (bkz: napıyon yarraam).*
çünkü eşeğin zikinden dolayı.
(bkz: küfür neydi)
bundan..
sevdiğin arkadaşa sevgini göstermek için küfrederiz.
küfür etmeden sinirli olduğumu nasıl belli edeyim. saçmalamayın amına koyayım.
küfür sinire iyi gelir insanı sakinleştirir intikam duygusunu azda olsa dindirir bu yüzdendir insanların küfür edip rahatlama isteği. fakat bazısı heybeye küfür etmeyi sever bunları anlamış değilim alışkanlık olsa gerek.
iste neden dindirir sorusu beni kitledi amk bak mesela çaresiz kaldım kufrettim rahatladım. fakat sebebsiz kufredenleri sikesim geliyor deli ediyolar beni.
Kelimeler yetmediğinde ederiz.
bana çünkü eşşeğin zikinden dolayı lafını bırakmamışınız ibneler. ben de diyeceğdim.
--spoiler--

küfür ruhun yelpazesidir.

--spoiler--

(bkz: zekeriya beyaz)
bireysel terapi.
Bazen kelimeler yetmez anlatmaya bağzı şeyleri mesela senin sevgiline asılan birine küfür etmeden bir terim bulamazsın ağız dolusu orrrrr*spu çocuğu dersin için rahatlar. Git döv dersin döverken küfür etmeden duramazsın, ana avrat gidersin,
Kısaca küfür hayatı kısa yoldan açıklama şekli.
samimiyet belirtisi. Bir de türk insanına komik bir olayı küfürsüz anlatsan gülmez
vurguları daha iyi yapabilmek için ve duygularımızı karşı tarafa daha iyi iletebilmek için tabi ki.
Can Yücel şöyle buyurmuş:
''bana şiirlerinde küfür etme diyorlar usulsüz,
lan bu kadar orospu çocuğunu nasıl anlatayım küfürsüz!''

Yine bir söyleşisinde bir öğrencinin sorduğu soru üzerine de şöyle demiştir:
"küfür, burjuvazinin ağzında bir lağım çukurudur. işçi sınıfının ağzında ise bir çiçektir!"
demiştir.
Can babadan sonra bize çok söz bırakmayan bir hadisedir.
rahatlamak için, vuramadigimiz, bir şeyleri parcalayamadigimiz zaman icimizdeki siniri atmak için.
alışkanlıktır sanırım. can yücel sövünce şiir oluyor behzat ç. sövünce dizi oluyor. cem yılmaz sövünce komedi oluyor da ben sövünce niye ayıp oluyor anlamış değilim bu da başka konu.
insanların kişiliklerini ve terbiyelerini ön plana çıkarmak için başvurdukları yöntemdir. malum etrafta çok var kendilerini bu konuda doyasıya ifşa etmiş insanlar.
(bkz: küfredenin ağzını sikeyim)

sorumsuzluk örneği.
oyle alısmişızdır lugatımızda vardır cogumuz gercekten kufurde soyleneni yapıcağımız icin etmeyiz farklı farklı duyguları belirtir fakat soylenmemesi gereken yerlerde vardır anlamı heryerde degisebilir bazı yerlerde dostlugu ifade ederken naber lan yarram gibi bazense kavgayı ifade eder senin amına korum çaatttt gibi vb.
ah Bizde bi bilsek amına koyim. Amcık ağızlı dedikleri biziz galiba. Yarak kürek sebeplerden küfür ediyoruz.
canimiz yandigi ve bunu duzeltme sansimiz olmadigi icin.
tamam da neden ve nasıl rahatlatır dediğim olaydır. tamam rahatliyoruz da neden madafaka nedenn.