bugün

entry'ler (324)

milliyetçilerin cahil olduğu gerçeği

hayvanlara tecavüz edenler başka kesimler ama herkes bunu bilir.
burada olumsuz yazılara bakıyorum da görende şey sanır milliyetçi olmayanların hepsi üstün zekalıymış gibi milliyetçileri küçümsemeleri. milliyetçiyim herhangi bir siyasi partiyle bağım yok tamamıyla TÜRKÜN menfaatini düşünen Atürtürkü kendine örnek almış birisiyim. sözü şuraya getiriyorum eğitimli, zeki, kültürlü olduğumu düşünüyorum tabii bunların hepsi belli ölçülerde. her kesimin aptalı geri zekalısı vardır. Bayrağının menfaatini düşünen gerçek vatanseverleri kötülemenizin tek sebebi vardır. o da belli kesimlere dahil olmanızdır. şimdi bu kesimleri herkes biliyor zaten anlatmaya gerek yok. kudurabilirsiniz türk düşmanları.

exxen

aylar sonra gelip okumak için bazı tahminlerde bulunacağım.

Z kuşağı diğer adıyla günümüz gençlerini ben yakalayacağını düşünüyorum. Bunun sadece 2 nedeni var aslında çok basit. Birincisi fiyatı uygun tutacaklar ve 13-14 yaşındaki çocuk bile verirken rahatsızlık duymayacak. ikincisi ise şuan youtube'da yer alan abonesi fazla bir çok ismi kendine dahil edecektir. içerikleri her zamanki gibi insana hiç bir şey katmayan boş şeyler olacaktır ama yine de izlenecektir zaten youtube videoları da aynı şekilde. izleyen kesim genel manada boş beleş tipler olduğu için izleyecektir, önemli olan zaten para kazandırması. Yoksa insanlığa katkımız olsun niyetiyle olmayacağı aşikar *

Temennim ise ülkemiz adına az da olsa güzel şeylerin üretilip insanların biraz olsun bilinçlendirilmesi. Başarılar bakalım.

bu saatte canın burger king çekmesi

kendime saygım yok davranışı.
lütfen kendinizi kandırmayın düzenli besleniyorum vs. gibi bu saatte burger yiyen bir insanın iradesi ve kontrol mekanizması zayıftır.
Sebep sonuç ilişkisi yaparsak sizin kendinizi kontrol ediyorumlarınız çok uzun sürmez o yüzden boşuna çabalamayın.

çocukken yapmaktan zevk alınan şeyler

kar yağdığında aşırı aşırı mutlu olmak sürekli dışarıda oyanamak sanki dünyanın en mutlu insanıymış gibi düşünürken mutlu oldum.
aşık olduğum selinin evinin önüne gidip onun ümitle dışarı çıkmasını beklemek gizli gizli.
sokakta çift kale maç oynamak, aylık oynamak, saklambaç oynamak.
okulda şişeden top yapıp sınıfta dar alanda maç yapmak.
sabahları erken kalkıp çizgi film izlemek.

2021 den beklentiler

Yıllar sonra gelip okuyup duygulanmak için yazıyorum.

-Annemin sağlığının iyiye gitmesi.
-Babamla ilgili olumlu haberler. Çok zor görünse de.
-Mesleğimde başarılı olmak.
-Arabamı ve evimi almak.
-Beni mutlu edecek yeni güzel insanlar tanımak.
-Kişisel gelişimimi olumlu yönde etkileyecek işlerde bulunmak.
-Koronadan kurtulup hayatın normale dönmesi.
-Askerliğimi bir şekilde halletmek.
-Yüksek lisansa başlamak.

pendikspor

Altyapıdayken oynadığım takım profesyonel statüde olduğu için sürekli karşılaşırdık. Denk sayılabilirdik ama biz bir tık daha iyiydik. Çok çekişmeli maçlar oynardık stresi ve heyecanı yüksek olurdu. Daha o küçük yaşlarda çok büyük hayallerimiz düşüncelerimiz vardı. Şimdi ise benim için sadece bir semt ismi..

yaş ilerledikçe katlanılması zor olan şeyler

kötü filme kötü diziye artık sabretmiyorum direk kapatıyorum.
insanlar içinde artık uğraştım vs demiyorum hayatımda olmasını istiyorsam devam ediyorum istemiyorsam orada bırakıp yola devam ediyorum.

evlenilecek insan

Çok fazla sınır çiziyorum. Şu konuda şöyle olmalı böyle olmalı gibisinden. Bunu isteyerek yapmıyorum sanırım yaşadığım hayat beni böyle birisi yaptı. Neyse, evlenebileceğim birisiyle karşılaşacağıma dair inancım çok azaldı yaşım daha fazla yok ama yine de kendimi o yaşamın içinde hissetmiyorum.

tiktok

son dönemde her yerde görüyorum.
kullanmıyorum ve asla kullanmayı düşünmüyorum zerre kadar da acaba demedim kullansam mı diye.
burada video paylaşımı yapanları ve bir şeyler izleyenleri görünce zerre saygım kalmıyor ve o insana gerçekten acıyorum.
sonuçta Allah herkese akıl vermiş bunlar ise o aklı bile kullanabilen kişiler değil bence.
can sıkıntısından kullanıyorum diyenler filan da vardır ama bunun bile arkasına sığınılmamalı sonuçta biz de boş zamanlarımızda atomu parçalamıyoruz ama giripte bu saçma uyulamaları kullanmıyoruz.

Özet: Kendinize saygınız olsun.

upuzun saçlarını kısacık kestiren kız

kişilik analizi yapmak gerekirse eğer hemcinslerine göre daha özgüvenli olan ve dobra takılan kişiler bunu yapıyorlar ilginç bir şekilde de yakıştığını gözlemliyorum belki de özgüvenleri buradan geliyordur.

sözlük yazarlarının whatsapp durumları

hala whatsapp durumunda bile cool görünmeye çalışıyor musunuz ya.

gecenin müziği

https://www.youtube.com/watch?v=9XViPhRnOiQ

çok tatlı öneririm.

an itibari ile hayatında yeni bir sayfa açmak

arkadaşlar lütfen kendinizi kandırmayınız. Yeni sayfa açmak filan bunlar sadece kandırmalık cümleler. Kimse geçmişini geride bir anda bırakıp da yeni sayfa açamaz. Ha derseniz ki kısmi bir yeni sayfa tamam o olur ama kökten sıfır yeni bir sayfa açılmaz. Hiç beklemediğiniz bir anda geçmiş yakanıza, duygularınıza yapışıverir.

oturarak iseyen erkek

zarar gelmez erkeği.

instagrama girememek

Senin kafana taktığın bu büyük problemini öpeyim.

dış görünüşe aşık olan tip

Yakın zamanda aşık olarak değilde o kişiyi severek yaptıgım yaparkende pişman olduğum şey.Bundan sonra yapar mıyım böyle bir şey muhtemelen hayır.

edit: sakın bir şeyi bir daha yapmam gibi büyük laflar etmeyiniz. Yıllar sonra tekrar yazdı ve bittiğini sandığım duygular ufaktan kıvılcımlanmış olabilir umarım bu kıvılcımlar yangına dönmeden söner.

mutluluğun formülü

Veriyorum.

Aşık olmayın.
Gerçekci olun kendinizi kandırmayın.
Beklentilerinizi yüksek tutmayın.
Fazla hayal kurmayın.
Eldekinin değerini bilip doyumsuz olmayın.
Şükretmesini bilin.

öylesine bir şeyler yaz

Şarköyde gece 4 te otostop çekiyoruz kaldık burda.

seven erkeğin yapması gereken

Sevgisi karşı tarafın sevgisinden fazlaysa eğer derhal sevgisini azaltması gerekir yoksa üzülen ve yarı yolda bırakılan olursunuz.

istanbul üniversitesi vs marmara üniversitesi

Besyo olarak karşılaştırırsak şayet açık ara marmaranın alacağı karşılaştırmadır.