bugün

bir abdullah gül lafı. bunu söyleyip hala nasıl çankaya'da oturabiliyor ilginç.
moderatörlerce getirilen siyaset yasağım nedeniyle yorumlayamadığım, çoookkk ilginç ve yorumlanası , içindekilerin bilinen bütün avam sövgüler eşliğinde dökülesi demeç.
ilkelliktir.
modern olmak; adını sanını bilmediğimiz afrika ülkelerine ziyaret düzenlemektir.
ne yapacan futbolcu mu transfer edecen?
(bkz: a q)

ek: 1 artı 4 eksi sonucu oluşan düşünce
(bkz: size müstehak a q)
(bkz: dinime laf atan müslüman olsa)*
bunu söyleyip de bir insan Türkiye Cumhuriyeti Devleti ' nin cumhurbaşkanı olabiliyorsa lanet olsun böyle ülkeye ve millete dedirten lanetlenesi söz .
abd deki kültürü ülkemize yerleştirmeye çalışan bünyelerin sözüdür. amerikan diye bir ırk, ya da millet aslında var olmadığından, amerikalıların ingilizlerden bozma fransızlardan kırma değişik bir toplum olduklarından, amerikan diye bir kavram yoktur. iyisiyle kötüsüyle tartışılır ve eleştrilir amerikan vatandaşıyım diyen ve abd ye vergi ödeyen herkes amerikalıdır.

işte ülkemiz içinde aynısını yapmaya çalışıyorlar. çalışıyorlar da 800 yıllık osmanlı tarihi var bunun evveli de var. türklük diye, türk diye bir kavram tabiki var, olmalıdır, olacaktır.

kültür model alınmaz.
(bkz: ben sana çankaya ya çıkamazsın demedim) *
doğrudur. hele sonraları bazı muhtıra bildirilerinde kürtler kastedilerek (sanırım bu cümle ilk çıkışı olarak da yine türkler dışındaki diğer anadolu halklarını hedefliyor) " 'ne mutlu türküm demeyene' anlayışında olanlar hainlerdir" gibisinden ibareler yer almaya da başlamıştır ki, buna modern diyenin modernlikle ilgisi alakası yoktur.
amerika birleşik devletleri'nin türkiye'ye giydirmeye çalıştığı politikalarının bir sonucudur.
rahatlayıp sakince düşünüldüğünde türküm demek zorunda olmayan insanlara türküm dedirtmek ilkelliktir. üstümüz başımızı yırtsak da üzerimize benzin döküp kendimizi ateşe versek da bu ülkede kendi etnik kökeninden memnun olan ve kendisini başka bir etnik kökene ait hissetmeyen vatandaşlarımız var. ya bunu kabul ederiz. ya da bir savaş çığırtkanı oluruz.
edit: sözlük sayesinde neler öğreniyoruz. türk sözünün içinde tüm milletler varmış. ilahi sözlük sen adamı öldürürsün
yeni başlayanlar için götsel değil beyinsel algılama programı;

öncelikle atatürk'ün millet tanımı;

Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir.

bu sözün altına ne mutlu türküm diyene! sözünü de yazarsak belki anlamanıza bir yardımı dokunur.

yani neymiş,bu türk'ün içinde kürdü de varmış,çerkes'i de varmış,boşnak'ı da varmış değil mi?

burada kastedilen bir ırk değilmiş demek ki değil mi çocuklarım?

aferin size.

hala algılamak için üzerinde oturduğu organını kullanan arkadaşlar sizin için yapabileceğim fazla birşey yok.

siz atatürk'ün bu sözünün o üstüne oturduğunuz organa neden bu kadar temas ettiğini kendi kendinize bi sorun bakalım.
atatürk ün milliyetçilik anlayışıyla beraber ele alındığında her türk vatandasinin söylemesi gereken sözdür. binaenaleyh ırkçı bir söz değildir. ırkçı amaçla kullanılması hem yanlış hem de uzucudur.
(bkz: atatürk mü ilkel özendiğiniz araplar mı)

Edit: Arapları tenzih ederim ama medeniyet farkı öyle böyle değil. Eşleştirmek gibi olmasın suudi arabistan kralının 40 tane eşi varken, bizim Cumhurbaşkanı'nın 1 tane eşi var.
atatürk'ün bu sözü bir ırkı değil de, bu ülkenin her vatandaşını kastederek söyldiğini belirtmek gerek. neden "ne mutlu türk olana" dememiş de "ne mutlu türküm diyene" demiş. çünkü türk olmayı kana bağlamamıştır ve kendini türk olarak hisseden, kültürümüzü benimseyen dilimizi konuşan vs vs benzer kriterleri karşılayan herkesi türk kabul edebileceğimizi belirtmiş.
Türklüğü kana bağladıkça zaten böyle tartışmalar bitmeyecektir.

ayrıca;

(bkz: ilkel sensin tarih de sana girsin)
söylenebilecek en gerzekce söz. bunu söyleyen ne türk, ne vatansever, ne ülkücü, ne sağcı, ne solcu, ne liberal hiç bir halt olamaz, cünkü insan kategorisine alınamaz. Cünkü düşünemez. Düşünebilecek kadar gelişmemiştir cekirdek kadar olan beynin o ön lobu. *
(bkz: dünyanın en ilkel insanıyım)
(bkz: ne mutlu türk üm diyene)
ilk okuduğunda hassiktir demeyeyle sonuçlanacak olan cümleciktir.
diyemeyenlerin ilkel olduğu kesin olan ilkellik, mağaradamlık olayıdır. diyemeyenler için bağıracağım en yüksek sesle ifade etmek isterim;

(bkz: ne mutlu türküm diyene)*
gerici olanlarin ulke duzenini bozmaya yonelik bir zortudur. evet bildigimiz osuruk yani.

oncelikle;
gericilik ve ilkellik farklidir. soyle ki; eski caglarda yasamis olan ilkel toplumlar surekli kendini gelistirerek bir cag atlama basarisi gostermistir. fakat gericiler ilerlemeyi hazmedemeyen ve kabul etmeyenler olarak bu gelisimi kotulemistir.

haci hoca tayfasinin dizinden ayrilmayan devlet buyukleri ama insan kucuklerinin, ulusun* butunlugunu hice sayarak sarfettigi bu soz, ulkeyi parsel parsel satmaktan daha buyuk bir tehlike arz etmektedir.

bu nedenle;
(bkz: zinisim adnikraf ninekilhet)
türk olmaktan mutlu olmayan birinin sözüdür.
benim ismim baran olsa, ben bir kürt çocuğu olsam ve ne mutlu kürdüm diyene desem, kürt ırkçısı olurum. hain olurum. linç edilirim.
ama ismim alperen olsa, ben bir türk çocuğu olsam ve ne mutlu türküm diyene desem. vatansever olurum. alkışlanırım.
işte bu, gelişmemiş birey tavrıdır. bu kendine müslüman tavrıdır. işte bu ilkelliktir.
türküm diyene faşist, kürdüm diyene hain diyen iki zihniyet arasında hiç bir fark yok, lütfen artık anlayın bunu. aynı bokun laciverdi en fazla.