bugün

entry'ler (326)

pizza pizza

Biraz önce geyik amaçlı yaptığımız bir harekete, 5 dakikada karşılık vererek süper ilgili olduklarını kanıtlamışlardır. Müşteri memnuniyeti bu olsa gerek. ilgili mail;

görsel

Bu mailden sonra ciddi ciddi aradılar ve biz açları doyurdular. Buradan kendilerine teşekkür ediyoruz..
Forever pizza pizza !

bojan krkic

fc barcelona için cidden bir 'gelecek' bu çocuk. karşı karşıya neredeyse hiç kaçırmıyor. Tabii bunda altyapıda attığı 900ün üzerinde golün katkısı büyük. gol atmayı biliyor adam.
a takıma geldiğinden beri, özellikle bu son sezon, bu çocuğu deli gibi takip etmekteyim. rijkaard çok güveniyordu giovani ile buna. çok şans verdi ve bojan da bunları elinden geldiğince değerlendirdi. guardiola ise pek şans vermedi bu son haftalar dışında. o pedro da ısrar ediyor. gerçi mevkileri bire bir aynı değil ama.
bojan ın şanssızlığı şu an için ibra*. ibra bekleneni veremedi. guardiola geçen villarreal maçında bojan ı ilk 11 kadrosuna aldı. 85 dakika oynatıp, daha sonra son 5 dakika yerine ibra yı soktu. bunu bir mesaj olarak değerlendirebiliriz.

son zamanlarda ortalıkta david villa için takasta kullanılacağı yazıyor. çok saçma ve gereksiz bir değişim olacak. zaten halihazırda o pozisyonda ibra gibi bi adam var. ve onun yedeği bojan.

bunun yerine bojan rotasyona sokulup, forvetteki yeri sağlamlaştırılsa daha yararlı olacak sanırım. nihayetinde bu adam 1990 doğumlu.

ayrıca inter maçında finishing özelliğini bir kez daha gözler önüne serdi. eğer toure nin pozisyonunda hakem elle oynama kararı vermese, julio cesar ın öylece bakakalıdığı bir gol olacaktı. bojan orda görevini başardı. bunları guardiola da görüyor elbette. umarız bojan barçadan harcanmaz ve değişmez oyuncusu olur.
en önemlisi de annesinden dolayı katalan.

hatta diyorum ki; bu adam dünyanın en iyi futbolcusu olamayacak messi gibi belki ama, en büyük golcülerinden olacak. aha buraya yazıyorum.

beyzaaaaa

(bkz: anam coştu lan bunlar)

ata demirer

son filmini, bir trakyalı olarak, izlememiş olmaktan utanç duyuyorum.evet.duyuyorum.

bojan krkic

galatasaray ile adı geçmeye başlamıştır. Menajeri "seneye eski hocası rijkaard'ın yanına gidebilir" diye açıklama yapmış. vay anasını sayın seyirciler. rijkaard geldi, öğrencilerini de getirecek sanırım.

ed: anlamadım ki bojan ı mı sevmiyorsunuz beni mi..

frank rijkaard

Galatasaray'ın kıvırcık, karizmatik teknik direktörü.
adnan polat tarafından açıklanmıştır ki "hocamızı seviyoruz, ne olursa olsun seneye takımın başındadır"

şimdi birileri çıkıp demişlerdi ki "geovani iyi olsaydı barça bırakır mıydı" böyle bir düşünce sisteminin olduğu yerde, bu adamı eleştirenlere yine bu yollu cevap verelim.
peki rijkaard iyi olmasaydı, önceki sezon bi takımı küme düşürmüş olmasına rağmen, barça alır mıydı? üstelik de ilk yıl barçada başarı gösteremedi. barça yine aptallık yaptı, böyle bir şeyden anlamayan(!) adamı takımın başında tuttu. Ardından sistemi oturtup aldığı 2 la liga şampiyonluğu ve şampiyonlar ligi şampiyonluğu ise başarı değil. onu ben de otursam orda, ben de alırdım.evet.

her ne kadar bu adam bizim ligimize fazla olsa da, kalmalı diyoruz, galatasaray kendisini ısrarla tutmalı, ve kendi kararlarını verme konusunda özgürlük tanımalıdır. belki bir şampiyonlar ligi şampiyonu çıkartamaz. ama arka arkaya 3 sene şampiyonluk neden olmasın * seviyorum bu adamı evet

ed: sen eksileyince rijkaard kötü adam oldu. ben de ikna oldum..

cübbeli ahmet hoca

an itibari ile taraf gazetesine cevapları sıralayandır.

sergen yalçın

anlamsız şekilde giovani dos santos u eleştiren adam. hayır eleştirilmeyecek adam değil elbet santos. ancak sergen sanki biraz haset içinde gibi. eleştirdiğin kadar da alt seviye bi oyuncu değil santos. muhtemelen xavi, ronaldinho, iniesta gibi adamlarla aynı takımda oynarken attığı gollerden sonra, bahsi geçen oyuncularla verdiği abi-kardeş pozları burada kıskançlığa sebep oluyor. yani ben de kıskanıyorum sergen, keşke xavi benim de başımı okşasaydı L1+d kombinasyonunun allahı ile atmış olduğum bir golden sonra.

mahsun kırmızıgül ün yönetmen olması

Sanki biraz kendini beğenmiş bi havaya bürünmüş gibi. Güneşi Gördüm filminden sonra beyaz show a katıldığında hissettirdi bunu. Gayreti cidden takdire değer, fakat o tavrı... sanki biraz gölgeledi.

28 şubat 2010 galatasaray kasımpaşa maçı

Gio Dos Santos için gereksiz transfer diyenlere güzel bir cevap olan maçtır. bu adam biraz daha alışsın takıma, daha ne renkli maçlar geçecektir.
ayrıca gördük ki sabri de yeri geldiğinde, bir daniel alves olabiliyormuş.* kaleci son anda tokatlamasa, alves in valladolid e attığı golün aynısı olacaktı. (bkz: 23 ocak 2010 valladolid fc barcelona maçı)

tarihin arka odası

sevgili murat bardakçı'nın an itibariyle tdk na giydirmeye çalıştığı programdır.
kendisi uzun okunan vokaller üzerindeki şapkaların kalkmasını eleştirmesi dışında, söyledikleriyle şaşırtan bir hale girmiştir. efendim çokluk eklerine el attı, "şey" kelimesinin bitişik mi ayrı mı yazılması gerektiğine el attı. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaması gerektiğini mi göstermeye çalışıyor acaba diye düşünmüyor değilim hani.
bu kadar bilgisizce yaklaşılır bu konuya.
sayın bardakçı lütfen dil meselesine el atmayınız. elçileri anlatın siz. osmanlı'yı anlatın. hakim olduğunuz konuda ne güzel konuşuyorsunuz bir bilseniz.
bak hala devam ediyor. evladım kime diyorum ben.

youtube

artık erişimi engelli olmayan site. ya da benim bilgisayar çok akıllı, ne dns değiştirdim ne de extra program kullandım, ama yine de sorun olmadan giriyor yahu. acaba açıldı haberimiz mi yok.

edit: göze geldik göze.

ne mutlu turkum diyene demek ilkelliktir

atatürk'ün bu sözü bir ırkı değil de, bu ülkenin her vatandaşını kastederek söyldiğini belirtmek gerek. neden "ne mutlu türk olana" dememiş de "ne mutlu türküm diyene" demiş. çünkü türk olmayı kana bağlamamıştır ve kendini türk olarak hisseden, kültürümüzü benimseyen dilimizi konuşan vs vs benzer kriterleri karşılayan herkesi türk kabul edebileceğimizi belirtmiş.
Türklüğü kana bağladıkça zaten böyle tartışmalar bitmeyecektir.

ayrıca;

(bkz: ilkel sensin tarih de sana girsin)

turkiye de gicik kapilan unlu tipler

"eğitim sistemine tek yanıt, darwin teorisine ilk kanıt"
(bkz: ajdar)

640

tl cinsinden, bir elektrik faturası tutarı. *

recep tayyip erdoğan ın şimon peres e verdiği ayar

üslubu tartışmaya açık, muhtevası az bile ayarıdır.
tayyip beyi sevmem başka mesele. ülke içi siyasi eleştiri ayrı, yurtdışında ülkeyi temsil ederken eleştirmek ayrı. konu ülkeyi temsil etmek olunca sonuna kadar arkandayız. az bile söyledin. diplomatik olmak; sahte tebessümle her lidere yavşamak değildir. yeri geldiğinde ayarı verip haddini bil demektir de aynı zamanda. ah bir de ekonomi güçlü olsa, orda ne ayarlar verecek ama.

final

girendir.
(bkz: girmek)

destere

Testere kelimesindeki t nin sedalı hale getirilmesi ile oluşturulmuş kelime.
(bkz: sedalılaşma)

sevgilinin kavgadan sonra telefonunu kapatması

ha bir de bunun telefonu açıp, aradığında meşgule atanı vardır ki, boğduğunda rahatlarsın ancak. o derece.

başlıkları alt alta okumak

basliklari alt alta okumak
yaran entryler