bugün

Allah kulunu, bir annenin oğlunu sevdiğinden daha mı çok sever? Bir anneden daha mı merhametlidir, affedicidir? Öyleyse neden kullarını cehennemde yakar? Evladı ne kadar günahkar olursa olsun, bir anne evladının ateşte yanmasına razı olamayacakken anneden daha merhametli olan tanrı nasıl bu duruma razı olur?
evladı benim annem falan yok deyip anasını sokağa atarsa anası da oğlunu yok sayar.

onun dışında günahkarların cehennemlik oldukları kesin değildir. orasına biz karar veremeyiz. ama allah a inanmayanların sonu kesindir.

hadi git şimdi başka yerde oyna.
tanrı neden bizi sınıyor? madem bu kadar ulu bu kadar yüce bizim kulluğumuza neden ihtiyacı var? tanrı egoist mi?
kuran okudun mu?

yoksa şeyhinin söylediği herşeye allah sözü gibi iman mı ettin?
malulün malulü olmaz

--spoiler--
"sebep, sebep olduğu sonucun sebebi ya da sebeplisi olmaz."
"sebep, sebep olduğu sonucun sebebi olur.
--spoiler--
Birader bu sandalye boş çök istersen ?
ilimle Dolu müslümana, Öyle bir soru Yoktur.
Hatta;
müslümanı 10 bin soruda Yıldıramaz.
bu tarz soruyu; Beyni Bokla Dolu insan sorar.
Bunları Soranlar;
Googleden, Beyinlerini Yıkayan soruların, cevaplarını bulabilirler.
denizde Boğulmak üzeresin ama kimse Sana yardım etmiyor mu?
yüzmeyi Öğren.
allah var mı yok mu bilmem ne !

mongol ibneler materyalist olun pragmatist olun omo matik olun amabir şey olun ve hepiniz tanrının viral reklamlarısınız.
insan gibi düşünen tanrı yerine tanrı gibi düşünen insan modeline geçiş yapıldığında cevabının alınabileceği sorulardır.
içinden geleni kağıda dök!... Boşalsın ilham yağmuru. Gezinsin ruhun derin sularında Yunus mağduru.
Ümitvarem, düzelir belki belinin kamburu.
Duru göz yaşlarımın parıldar tenimde nuru.
Çeşm-i siyahım nedir bu derdin?
Kirpiklerine saklanırsın, görünmek istendikçe saklanırsın yaklaştıkça harlanırsın, harlandıkça sızlanırsın
yıkılmadan sallanırsın.
Sen dünyaya aydan yakınsın, ben dünyanın sırdaşıyım
sen dünyalık rüyaların uykusundasın,
ben dünyalık kabusların bunalımlarındayım,
sonumuz yakın mesafe.
Bak gönlümün etten sarayı kandan harabe
mutluluğumu tehdit eder duyduğum her hurafe
insan üzgün taife, yarın bayram günüm arife kaldıramayacağım yükleri almadım hafife!
bana asla dostluktan bahsetme
kendi inandığın yalanlarla aks etme
iblis her gözün göremediği hain kelle
o kelleler kopmadan var olacaktır hile.

Yalvarışım mahtime güvenimden herşey kendiliğinden içimdeki minik çocuk titrerken belki gün gelir aldanırım.

sabır çile çektikçe dile
bile bile attığın her adımım gelecek dile

bugünden mi yarınını satın aldın
korkarım sonumuz yakın mesafe

Sago Kaf Kef

ana neden bahsetmemi istersin_?
hanım kızların iz bırakmadan yürüdükleri karlı yollardan mı_?
cemiyet aleminin ayaklarını kapan kapanlardan mı_?
ortaokul çocuklarının ellerindeki renkli haplardan mı_?
Buna da çok şükür deme!..
Yıllar sonra olanlardan ötürü yüzüne tükürürse ufakça bir bebe
geçmişin kahrı yakar bağrı demedi deme!
insanoğlu herşeyi deviremez bir bilekle.
Bu şehrin ışıkları gün geçtikçe loşlaşmakta
erkekler hemcinsinden hoşlanmakta
yasaklar izdivaçta, örfe ters düşenler revaçta
tavşanların aklı havuçta ne kaldı avuçta_?
Taa derinlere kadar yolu var
ateşten terlikler giydirirler beynin fokurdar
zebaniler homurdar, et ile kemiğin sonu alevden murdar!

Sabır çile çektikçe dile
bile bile attığın her adımım gelecek dile
bugünden mi yarınını satın aldın
korkarım sonumuz yakın mesafe

sago kaf-kef
sonumuz yakın mesafe
beyler bayanlaar
merdivenden kayanlaar
fatiha suresinin anlamı nedir?

her namaz içerisinde okunan bir surenin anlamını bilmememiz çok acı.
ayran yok, cola ister misiniz?
insan beyni ve düşünce kapasitesiyle sorulan sorulardır.

mesela allah'a bu yüce, büyük kudreti kim verdi? nasıl oluştu bu olgu?

insan beyninin alamadığı şeyler olduğunu kabul etmek gerek sanırım.
Bir zamanlar alt+ctrl+del kombinasyonunu öğrenip 'ben bilgisayarın her şeyini biliyorum' diye ortalıkta hava atan bacaksızlar vardı. işte onların heyecanını yaşayanların tek sorusudur.
Hayat neden adil degil?
Adil olmayan sinav olamayacagi icin din bu sekilde zaten cokmustur.
(bkz: cevab veremedi)
bazı fanatik islam düşmanlarının sabah akşam uykuları kaçarak aradığı bir şey.
hurafelerin ne kadar içimize işlediğini bizlere gösteren başlık. adam gerçekten saç teli kalınlığında bir köprüden koyunun sırtında geçileceğini düşünüyor. beyin bedava ya amk, en çok ona üzülüyorum.

bu adam böyle bilirse tabi inanmaz amk. biraz okuyun biraz araştırın la. ezoterizmi okuyun tavsiye ederim. bir şey öğrenmeyı bıraktım en azından cambazlığın ne olduğunu anlarsınız.
Kendini akıllı zannedenlerin küçük beyinlerinin son katmanından çıkarabildikleri en zor sorudur. Anlaşılması gereken şudur ki insan aklı ile Allahı anlayabilecek olsak O'nun da etten kemikten olaması gerekirdi. Her bilgisayar kendi arasında sınanabilir ama onu var edeni algılayamaz et ve metal farklı temelden gelir.

(#19867451) sen fazla zorlama devreler girmesin bu yaşta.
Tutarli ve mantikli cevap veremeyen kimselerin:
- Onu anlamaya sizin akliniz yetmez;
- Sizin isiniz gucunuz islam'a mudahale etmek;
- Kuran okudun da mi biliyorsun;
- Evurellahul keh'i hamideh;
minvalinde laf ebekligi yaparak saldirdigi sorudur. Her zaman oldugu gibi din, mantik sinirlari icerisinde kendisine makul bir yer bulamamis ve her zaman oldugu gibi dindar kimseler kendi bildiklerinin su goturmez gercekler oldugunu ve kimselerin karsi cikamayacagini tutarli bir sebep gostermeden dikte etmeye calismis, karsi gelenlere nefis bir hosgoru ornegiyle tehditler savurmustur.
senin gibi sıg bi insani yaratan allah elbette ki herseye kadirdir.
kendinden yola cikarak cevapla sorulari.
Yılların paradoksu:

Tanrı kaldıramayacağı büyüklük ve ağırlıkta taş yaratabilir mi?

Edit: Eksileyeceğine cevap versene dübür.
andolsun ki, cin ve insanlardan bir çoğunu cehennem için yarattık. onların kalpleri vardır, onunla gerçeği anlamazlar, gözleri vardır, onlarla görmezler; kulakları vardır ama onlarla işitmezler. işte bunlar hayvan gibidirler, hatta daha şaşkındırlar. işte o gafiller ancak bunlardır. araf s. 179

sonra onun ardından kendi kavimlerine (başka) elçiler gönderdik; onlara apaçık belgeler getirmişlerdi. ama daha önce onu yalanlamaları nedeniyle inanmadılar. işte biz, haddi aşanların kalblerini böyle mühürleriz. (yunus s./74)
annenin çocuğuna beslediği şey şefkattir. şefkat ise karşılıksız sevgidir. merak etmeyin o da bir yere kadardır. allah diyorki rahmetim sınırsızdır öyle ki şeytanın bile kıyamette allahın rahmetinden ümidi olacaktır. ama azabı da sınırsızdır. bunu kendine sorabilen müslüman ise şayet hep allahın rahmetinden ümitvar olacaktır. he ateist ise şayet inanmadığı birşeyi kendi yürüttüğü bir mantıkla sorgulamasın.
bana,girilen entryler sonucu cevap hakkı duğurmuş başlık(virgül koydum).Sadece örneklerle açıklayalım,uygarlıktan anladığımız medeniyet ise ,adamların tuvaletlerinde çeşme yok; yok eğer bilim ise
(bkz: Mimar Sinan)
(bkz: osmanlı padişahlarının büyük bir bölümü)
(bkz: ibni sina)
(bkz: ibrahim hakkı_marifetname)
(bkz: imam gazali)