bugün

entry'ler (521)

anın görüntüsü

görsel

temel karamollaoğlu

Kendisini denemekte fayda vardır düşüncesindeyim.

işsizlik nasıl çözülür

işsizliği bitirmeye yönelik akılcı ve mantıksal çözümler sunanların iktidara geldikleri vakit çözülür.
(bkz: https://www.yeniakit.com....e-onlenebilir-262211.html)

temel karamollaoğlu

Söylediklerini mantıksız bulmak için yandaş olmaktan başka bir yolun olmadığı Bilge Başkan. Ne söylediği değil de nerede söylediği tartışılıyor. Neleri gündeme aldığı degil de hangi kanalda gündeme aldığı tartışılıyor.

yazarların bugün giydikleri kıyafetler

#23549268 .

turk egitim sistemindeki sacmaliklar

Karma eğitim sistemidir. Avrupa'nın ileri gelen liselerinde artık karma eğitim sistemi son bulmaya başlamıştır. Aslında haksız değiller zira Erkeğin Olduğu ortamda kızlar kendilerini rahatça ifade edemezler; kızların oldugu ortamlarda da erkekler kendilerini rahatça ifade edemezler. Bunu kabul etmeyenlerin sayısının çok olması doğruluğunu değiştirmez.

gerçek saygı

SAYGI duyulana hiçbir olgu ya da duruma bağlı olmaksızın her şartta SAYGI duymaktır. Insanlar genellikle karşılarındakilere SAYGI duyduklarını düşünürler fakat çıkarlar ters düştüğünde durumun öyle olmadığı anlaşılır. Örneğin bir patrona işçisi her zaman SAYGI duyar belki işten çıkıncaya kadar Hatta Ölene kadar SAYGI duyar fakat burada aslında SAYGI duyulan kişi değil, makamdır. Eger aynı adam patron olmasaydı o saygıyı görmeyecekti. Aynı şekilde güçlü bir adama duyulan SAYGI da böyledir insanlar gücü olan bir kimsenin kişiliğine degil aslında Gücüne SAYGI duyuyorlar fakat bunu idrak edemiyor veya etmek istemiyorlar.

üniversite ortamı

Üniversite'den mezun olunduktan kısa bir zaman sonra esamesi okunmayan ortamlardır. Ya da en azından benimki öyle oldu.

saadet partisi

An itibariyle adana ilinde il Divan'ı yapılmakta olan Türkiye'nin ilâcıdır.

bol keseden atarken inandırıcılık payı vermek

Bir şeyler anlatırken yalan söyleyerek anlatan insanların,muhataplarının inanması için başvurdukları yöntemdir. Örnek için
- 4 kişi gittik kavgaya, sözde onlar da 4 kişi geleceklerdi;ulan bi baktım 15 kişi gelmişler. Ben -çok tırsıyorum ama- arkadaşlara dedim ki hadi lan dalalım şunlara.Neyse sonra Aslan kadar Aslan.....

sözlük yazarlarının elleri

(bkz: sözlüğün boş adam yeri olması)

sözlük yazarlarının siyasi görüşleri

(bkz: milli görüş)
Not: AKP değil Saadet partisi.

şimdi biz kime oy vereceğiz sorunsalı

(bkz: Saadet partisi)

diyet bozduran yemekler

Kişiye göre değişen yemeklerdir.

23 yaşına gelip de hiç kız arkadaşı olmamış erkek

Eğer evlenmezsem seneye alacağım sıfat.

recep tayyip erdoğan vs adolf hitler

Biri ölmüştür diğeri de ölecektir.

gece yapılması insana huzur veren şeyler

bol bol zikir çekmek.

andımızın ırkçılık içeriyor olması

andımız
türküm doğruyum çalışkanım diye devam eder; e hal böyle olunca diğer taraftan Kürt kökenli biri , ya öyle mi ben de kürdüm daha doğruyum daha çalışkanım deme hakkını kazanır; ve böylece bu ülkenin insanları birbirine yabancılaşmış olur.

pişmese daha güzel olan yiyecekler

yumurta kaynatması.
(bkz: kayısı kıvamı)

kimin söylediği mi ne söylendiği mi önemlidir

Günlük hayatta söylenen sözlerin dikkate alınırken sadece söylenen sözün mü yoksa aynı zamanda sözü söyleyen kişinin mi dikkate alındığını merak eden kişi söylemi.insanların genel olarak önem verdiği söylenen sözden çok sözün kime ait oldugudur.Örneğin herhangi bir espriyi benim yapmamla Cm Yılmaz'ın yapması arasında fark vardır ; insanlar ikisinden de aynı şeyleri algılarlar fakat Yılmaz'ınkine çok daha fazla gülerler.bir diğer öenek ise twitter fenomenleri için de verilebilir ; aynı tweeti bir fenomen attığında örneğin çok komik olabiliyorken , sıradan bir twitter kullanıcısı attıgında "çok saçma" olabiliyor.