bugün

aile ile geçirilen zamanlardır.
bazen para, bazen sevgi, bazen... ;

http://img171.imageshack.us/img171/4673/nenevz7.jpg
kafam seninle güzelden, güzel bir zardanadam şarkısı daha.

söz ve müziği tolga kaya'ya aittir.

şarkının bazı bölümleri -özellikle- dokunur ruha, uğraşılmış belli dedirtir.

neyse ben size sözleri vereyim. ama sözlerini bu sefer copy-paste yapacağım gençler, çünkü yoruldum yazmaktan.*
Doğduğun anda mı kaybettin hep aradığın şeyi,
Kim dönmüş ki sen dönesin o altın köşeyi,
Yürüdükçe büyüyor mu yollar, kurdukça hayaller?
Yine mi özlüyorsun yoksa sihirli şişeyi…

Sen miydin sana ol diyen,
Yandığın yetti, bırak artık peşini.

Sen kovaladıkça, O kaçacak,
Ne kadar kaçarsan kaç, yine seni bulacak.

Ne aşk, ne devrim, ne dostluk, ne de onur,
Ne paranın, ne de itibarın bir faydası dokunur,
Birini dikerken daha öbürü yıkılır.
Doldukça sırtında çuvallar belin bükülür…
dolmuşta giderken pür dikkat seni inceleyen o çocuk gözlere bakıp gülümsediğin zaman karşılığını da alabiliyorsan mutlusundur.
yapılması gereken tek şey, hayatınızdaki ayrıntıların farkına varmak.
mutluluk uçsuz bucaksız ormanlardadır.

mutluluk bomboş sahillerdeki coşkudadır.

insan elinin değmediği bir yerdedir.

denizin diplerinde ve gürlemesindedir.

insanları sevmediğim söylenmez,

ama doğayı daha çok severim.

Lord Byron
mutluluk akut, hüzün kroniktir.
zardanadam'ın son albümü kafam seninle güzel'in şahane şarkısı.

Doğduğun anda mı kaybettin hep aradığın şeyi,
Kim dönmüş ki sen dönesin o altın köşeyi,
Yürüdükçe büyüyor mu yollar, kurdukça hayaller?
Yine mi özlüyorsun yoksa sihirli şişeyi

Sen kovaladıkça,
O kaçacak,
Ne kadar kaçarsan kaç,
Yine seni bulacak.

Ne aşk, ne devrim, ne dostluk, ne de onur,
Ne paranın, ne de itibarın bir faydası dokunur,
Birini dikerken daha öbürü yıkılır.
Doldukça sırtında çuvallar belin bükülür,

Sen kovaladıkça,
O kaçacak,
Ne kadar kaçarsan kaç,
Yine seni bulacak.
mutluluk yürek ister cesaretini mutluluk için göster.
BiR HASRETiN BiTMESiDiR; KARANLıKLARA AYDıNLıK GELMESi GiBi. MUTLULUK, KAPALı KAPıLARı SEViNÇLE ARALAMAKTıR. GÜLERKEN AĞLAMAYı UNUTMAKTıR. ÜZÜNTÜNÜN OLABiLECEĞiNi BiLE BiLE SEVGiYi HAYKıRMAKTıR AŞKıN SOLUK YÜZÜNE KARŞı.
insani duyguların en üstünüdür, hiç kimse mutlu bir insandan daha üstün değildir.
oyuncuları; talat bulut, özgü namal, murat han, lale mansur'dur. dram türü bir türk filmidir.
küçük bir çocuğa verilen bir hediyenin,onun yüzünde yarattığı gülümsemenin verdiği his.
'mutluluk nedir?' diye sormadığınız zamanlarda sahip olduğunuz şey.
umudun bittiği anda yeniden aşkın varlığına inandıran birine rastlanınca yaşanılan duygu.
bazen insanın çok yakınında bulunduğu halde yine de göremeyip aramadığı duygudur.
bazen gözlerden bir damla yaş düşürür.
insanın iç huzurunu ayyuka çıkaran, ruhunu dinlence yerine çeviren, hayata pozitif bir enerjiyle bakılmasını sağlayan, kendimizi iyi hissettiren müthiş duygu.
hayatın tüm zorluklarına katlanmamızın nedenidir mutluluk, çünkü yaptığımız bütün işler sonunda hep mutlu olmak isteriz...
hiç kavanozdaki balı, parmağımı batırıp yemedim.

kavanozdaki bala parmağını batırıp, bundan zevk alan adam mutluluğu hakediyodur lan.
kulaklığından tuanayı birlikte dinleyerek; sırtını onun sırtına yaslayıp denizi seyrettiğin andaki hisler bütünüdür.
şukela'yı aşındırırken kendi entry'nin çıkmasıdır.
Uçan bir kuşa hayranlık duymaktır bazen kanatsız uçarcasına..
Kanatsız uçmaktır aslında bazen bir şişe efesle bazen sevgiliyle elele..
insanın karnında kelebek uçuyormuş hissiyatını veren en nadide oluşumlardan biridir.bulaşıcı olduğu kanısında olmamla beraber aklıma ''dont worry be happy'' ikilemini anımsatan ve beni gülümseten bir tümcedir.
mutluluk hakkındaki düşüncelerime çoğu sözlük yazarının başladığı gibi başlayıp kolektif bilinçle ilerleme niyetindeyim.

bakınız şu şiire:
sen mutluluğun resmini yapabilir misin abidin?
işin kolayına kaçmadan ama
gül yanaklı bebesini emziren melek yüzlü anneciğin resmini değil.
.

işin kolayına kaçmak, edindiğimiz sahte mutluluklardır. tabi ki de bir annenin çocuğuna sütünü verirken yakaladığı sevinci küçümsemiyorum. lakin birey, zekasıyla, bilinciyle, yaratımıyla tek başına, mutluluğu bulabildiği zaman gerçekten mutluluğu yakalayabileceğinin savunucusuyum. tabi bu evreye gelesiye kadar hayattan vazgeçmemişse. bakınız anlatmaya çalışıyorum.
mutluluk siz düşerken birisinin kolunuzdan tutması mıdır?
veya birisine yardım etmek midir?
ağlarken kollarında teselli bulduğunuz kişinin hemen yanı başınızda olması mıdır?
ya da birilerinin kolunuzda ağlayabilecek kadar kendini size yakın hissetmesi midir?
türkücüye eşlik etmek midir?
hep beraber halay çekmek midir?
onaylanmak mıdır veyahut onaylamak?
bir işte başarılı olmak mıdır?
yeni bir yer görmek midir?
alkol almak mıdır veyahut,
uyuşturmak mıdır beyni?
yeni bir şey edinmek midir?
vs
hiç birisi gerçekten ama gerçekten sizi mutlu eden öz değildir. örneklere aklınızdan geçenleri de ekleyebilirsiniz. ama emin olun ki onlar da mutluluğun kaynağı değildir. mutluluğun kaynağı yalnızca ve yalnızca kendiniz olduğunuz zaman yakalayabildiğinizdir kısacası kaynağı siz olduğunuz müddetçe gerçekten mutlusunuzdur. evet farkındayım beylik laflar ediyorum ama bir yandan da bu mutluluğu yakalamanızı istiyorum.

her şeyden ama her şeyden, müzikten, kitaplardan, anneden, babadan, arkadaşlardan, eşlerden, sevgililerden, sizi sevenlerden ve sevdiklerinizden kendinizi soyutlayıp kendi bilincinizle yakaladığınız gerçeğin mutluluk olduğunu keşfederseniz bu sürecin devamında tüm art niyetten arınmış, özgür fikirlerinizle hem kendinizi hem de çevrenizdekileri mutlu edebilirsiniz. evet burada çelişki oluşturacak bir cümle kurdum. çünkü herkes bu mutluluğu yakalayamayacağı için birilerinin onlara sunmaları gerekebilir. ama öncelikli misyonunuz bu olmamalı. öncelikle kendiniz olup kendi mutluluğunuzu yakaladıktan sonra etrafınızı düşünmelisiniz.
öyleyse mutluluk -çoğu düşünürün ve doğu felsefesinin dediği gibi - içinizdedir deyip bitirmek istiyorum.
çok klişe olacak ama, sevgiliyle uzunca bir süre ayrı kaldıktan sonra, nihayet buluşup sarıldığınızda o an hissettiğiniz duygular selinin tamamı...
güncel Önemli Başlıklar