bugün

kuyruk acısını liste başına ekledikten sonra gayrıciddi bazı yazarların, gayrıresmi kitaplarıdır. gençler okuyup özeniyorlar... o bilgili, aydın(!) yazarların, o yapay karizmalarını atatürk düşmanlığı yapmalarına borçlu oldukları sanrısından mıdır bilinmez...
Tamam arkadaşlar sevmek başka bişey ama tapar gibi Atatürk olmasaydı anan su olurdu ben p.. olurdum geyiği yapmanın geregi yok ama Atatürk çok büyük bir lider buna saygısızlık eden insan olmaz. islam dinini yaşayabilmemiz için özgür olmamız lazım ki bunu sağlayan Büyük insana ve o büyük insanın silah ve düşünce arkadaşlarına borçluyuz .
öyle bir sebep yok.
birkaç kendini bilmezin bir taraflarından uydurduğu sebeplerdir. onu ve onun ideallerini kavrama kapasitesi olmayan kendini bilmezler sevmesin zaten. atamızın onların sevgisine ihtiyacı yoktur. yeter ki saçma sapan söylemlerle onu karalamasınlar.
*** sözlükteki kendini bilmezler iş başında!
(bkz: cehalet)
erkekleri anlarım hadi. zeki karizmatik bir lider gelmiş, yanlış olan bir çok şeyi götürmüş, kadınlara bir sürü hak vermiş, eğitimden ekonomiye bir çok yenilik yapmış. olur mu hiç düzen bozuldu kadınların sesi çıkmaya başladı. susturmak gerek halbuki. peki bu kadınlara genç kızlara ne demeli? hiç mi akıl yok anlamıyorum. ikinci sınıf vatandaş yerine bile geçemiyosunuz, adınızın bi değeri yok yaşadığınız toplumda, evde öz oğlunuzdan bile dayak yiyorsunuz yeri geldiğinde. hala bunlara rağmen atatürk'ü sevememek gibi bir durum nasıl olabilir?
bu tarz atatürkü sevmeme nedenleri diye bir başlık açmak bile acaip enteresan geliyor bana.. sevmiyorsan kendine sevme! atatürk sanki kendi keyfine dini devlet işlerinden ayırdı. osmanlı içine giren müslüman olarak kendini gösteren devşirmeler yüzünden laiklik getirildi yeni türkiye cumhuriyeti'ne.. insanın yaşamadığı,o yıllarda yaşanan zorlukları görmeden bu şekilde rahat bir şekilde atıp tutması da ayrıca farklı bir olaydır. bence sizler bırakın o zamanı değerlendirmeyi de bu zamana bakın. inanın birkaç yıl sonra keşke tekrar bir atatürk gelse de bizi bunlardan kurtarsa diyeceksiniz. ama tabi o zamana kadar ülke elden gitmezse!!
türk olmaktan utanmak. *
götü sıkışan herkesin onun ismini kullanması olabilir. gerçi sevilmeme nedeni olmayabilir, ama tanımayanda bir antipati oluşturabilir belki.
arap kültürünü benimsemiş olmak. veya keşke mustafa kemal türk milletinin lideri olup da buraları işgal etmiş dünya devlerini siktir etmeseydi de ingiliz mandasında olsaydık demek.
atatürkün değil de bazı-kendine atatürkçü diyen-atatürkçülerin sevilmeme sebebi vardır aslında.her şerefsizlik yaptıklarında; ben laiğim, ben yobazlara karşı yaptım bunu, kahrolsun yobazlık sloganları atarak kendini atatürk'ün arkasına saklayanları tabi ki de sevmedik sevemeyiz.
tespit sıçılması neticesinde oluşan ankettir. olmayan sebeplerle dolduruması imkansızdır.
merhumun içki içmesini hararetle savunan reform safralarının bekledikleri tepkiyi görmediklerinde başvurdukları demagoji yöntemidir.

mustafa kemal 'in daha uzun yaşaması kimsenin umrunda değil. keşke içmeseydi de allah uzun ömür verdiyse yaşasaydı diyten hiçbir kemalist yok! bu ne biçim sevgi lan? ama hata yapması mümkün değildir zira mustafa kemal 'e insanlığı dahi zor yakıştırırlar.

sonra da bu acem fiskosçularından faydalanan kefere, insanı cumhuriyet düşmanı ilan ederler.

ben cehennemliksin deyince de zor geliyor maçanıza!
Abdülhamit hanın, sonra inönü'nün sonrada seviyordu diye Celal Bayar'ın hatalarının onunmuş gibi anlatılması.
yabancı devletler içinde düşünüldüğünde sayısı milyonlara ulaşabilecek sebepler bütünüdür. zira ben de sömürgecilikle geçinen bir devlet olsam, bir halkı uyandırıp kıçıma tekmeyi basıp ülkeme askerlerimi postalayan bir adamı sevmezdim.
ne demek sevilmeme nedenleri ulan şerefsizler diyerek cevaplama isteği duyduğum sebeplerdir. niye sevmiyorsun lan atamı. o olmasaydın itilaf devletleri ananı bacını düzecekti. senin adın x değil jack, boris, carter (bu en kötüsü zenci ismi)* olacaktı. zaten türk milleti haysiyetsiz bir millet olduğu için hiç isyan etmeyecekti o yavşaklara. kuzu gibi yaşayacaktı koyunlarında. hasan tahsinler, sütçü imamlar, nene hatunlar tamamen uydurmadır. türk halkından zulme karşı bir refleks beklenemez. artık bırakın atamın peşini. yeter ! pis yobazlar. cahiller, ortaçağda kalmış kafanız, ortaçağda !

üzülerek peşinen edit: ay yaaa ortaçağ bizim en güzel çağımızmış, bilmiyordum. tıpta, matematikte, bilimde, ahlakta en ileri olduğumuz çağımızmış. bir daha bunlara ortaçağda kaldı kafanız demeyeyim, komik duruma düşüyormuşum. hiç bir kemalist kardeşte beni uyarmadı ki.
bazıları için bulmanın çok olay olduğu sebepler. amaç sevmemk değil mi? "gözleri çok güzel, sevmiyorum nu nedenle." diyen bile çıkar.
gerçeği itiraf etmek gerekirse atatürk'ün yaptıklarından çok atatürkçülerin yaptıkları nedeniyledir.
(bkz: Kemalistlerin var olması)

genelleme değil. Bazılarının... hani şu soyunmayı çağdaşlık zanneden tiplerin.
tamamen ideolojik nedenlerdir gazi' nin sevilmeme sebebi. malum gazi ne marxist ne de islamcıydı. bağımsız kalkınmış çağdaş bir türkiye için kendisine has bir yapı oluşturdu ve bu yapı daha sonra gelenler tarafından maalesef geliştirilmeyip mitleştirildi. bir olgu mitleştirildiğinde mutlaka yıkılmaya mahkumdur. oysa kemalizmin devrimcilik ilkesine sadık kalınsaydı çok farklı bir türkiye de çok farklı şeyler tartışıyor olurduk ve şimdiki gibi başı bir türlü boktan kurtulamayan insanlara dönmezdik.
sigara ve alkol kullanmasıdır.hemde bağımlı olarak kullanmasıdır.bu kadar üstün özelliklere sahip olup da bunları da beraberinde nasıl yapmıştır anlayamıyorum.ataürk'ü sevmiyorum değil sadece sorgulamak gerekir diye düşünüyorum körü körüne kimseyi her şeyi ile kabul etmemek gerektiğinide.
(bkz: şeriat yandaşları)
(bkz: ibnelik alametleri)
ne kadar da kıvrak bi millete sahibiz ey atam.. sanırısın dansözlük de zennelik de bizim icadımız. bişey oldu mu daima kıvırır suçu başka taraflara atarız. dersi geçemezsin hoca takar, maçı kaybedersin hakem satılmıştır. doğruları itiraf etmek zor gelir hep insanlara. seni bile sevmeyenler var biliyomusun atam. sebepleri araştırılıyo hep kimisi kemalistlere kimisi sosyalistlere sebep buluyo bi tanesini gördüm humeyniyi seviyomuş atam seni sevmeyip. sen onların yaşam alanlarını sınırlamışsın. bazen sana okadar kızıyorum ki atam. vatanı kurtardın ama bişeyi unutmuşsun. vatanın dört bir tarafı kuşatılıp istila altındayken çok zulum atlatmışız millet olarak. erkek kadın yaşlı genç demeden öldürülmüş kadınlarımıza tecevüz edilmiş. ozaman farkına varmamışız da şimdi anlaşılıyo yavaş yavaş. o gavur döllerinin ne alemde olduğu. o tohumların çocukları baya çoğaldı bugunlerde bas bas bağırıyolar amerika gelsin o gelsin bu gelsin die
yoksa başka bi şekilde açıklayamıyorum atam vatanın satılmasını şerefsizliği haysiyetsizliği. hayır atatürkü sevmiyoruz diyolar. yahu el insaf kimse körü körüne aşık olsun demiyoruz ki ama neden nefret ediosun.sana ne zararı vardı ki her aklına geldiğinde küfrediyosun. bazen algılamak da güçlük çekiyorum atam. tamam çok uzun zaman olmuş unutmuşsun çanakkaleyi kurtulus savaşını okadar hissetmiyosun içinden ama el insaf ne olduda düşman oldun böle içten içe
bi delikanlıda çıkıp ben şundan şundan düşmanım diyemiycekmi bu memlekette.nereye kadar kıvıracaksınız ey dansözler. ben bu entry girdikten sonra bak bundan dolayı sevmiyoruz atatürkü diecekler. ey kıt kafalı yazar müsveddesi. atatürkün bu saatten sonra ne senin sevgine nede benim saygıma ihtiyacı kalmadı ey beyinsiz evladım. kavga buna ihtiyacı olduğu içinde değil zaten. sen de delikanlı gibi bölmek istiyorum bu memleketi, mandacılık istiyorum federasyon istiyorum die söle açık açık. söle de nasıl daha önce yaptıysak yine dökelim sizi denize bi çanakkale destanını daha yazalım.
atatürk'ün felsefesini yanlış anlamış atatürkçüyüm diyip saçma mitinglere katılmış atatürk adına hiç bir şey yapmamış insanlar.e**