bugün

entry'ler (686)

beşiktaş fenerbahçe maçının yan hakemi

21 kasım 2009 beşiktaş fenerbahçe maçındaki yardımcı hakemin, futbol bilmeyenler tarafından aldığı tanım.

itü sözlük

çıkardığı süpersonik özellikle kendini gümleten sözlük. pek severiz kendilerini, ama yakışmadı be bu. zaten kaldırmadı da. son 1-2 saattir, emekliyor. bir ulaşılıyor, bir ulaşılmıyor. yazdıklarınız bir gidiyor, bir gitmiyor... (bazen de iki kere gidiyor elbet)

bu süpersonik hedenin adı da ortak payda.
açıklaması ise şu imiş:

"ortak payda", sözlükteki aktivitelerinizle ilgili verilerden faydalanan karmaşık bir hesaplama yöntemini kullanarak ortak ilgi alanlarına sahip olabileceğiniz yazarları tahmin etmeye çalışır. listede yanında yıldız bulunan yazarlar halihazırda kanka listenizde bulunmakta olanlardır. eğer listeniz gözükmüyorsa "tekrar hesaplansın" tuşuna tıklayarak listenizin tekrar hesaplanması için kuyruğa girebilirsiniz. listeniz hazırlandığında otomatik bir mesajla bilgi verilecektir.

bir başlığımız olsun adı can olsun

(bkz: can)

sıçarken meşgul olunan şeyler

(bkz: başlık açmak için tuvalete giden yazar)

rumların maraş ı istemesi

(bkz: 46)*

güldürüklü

(bkz: güldürüklü temaşa)*

komikli

(bkz: komikli başlık)*

biz öyle duyduk

geniş aile dizisindeki pencere önü çiçeği olan 3 kızımızın favori tümcesi.
mahallede olan biten her şeyden haberi olan kızlarımız, verdikleri her dedikodu haberinin ardına eklerler bu cümleyi. her dedikodularında da sırayla 3 kızımız birer haber verir ve hepsi de birer "kez biz öyle duyduk" diye ekler.

erkeklerin saç uzatma nedenleri

üşengeçliktir bazen.
ben üşengeçlikten dolayı 6 yıl saçını uzatan erkek tanıyorum.*
garibim başlarda heveslenmiş, ondan sonra koyvermiş. valla billa lan. öyle diyor. sonra da kendi kesmiş saçını falan işte. yıllardır berbere gitmiyormuş. biz öyle duyduk.*

kaleci saçlı adam maç sonu kritiği

başlık sayesinde haberdar olduğum, bundan önce görmediğim ve muhtemelen de bundan sonra görmeyeceğim yorumlardır. bana kimse zorla okutmadı. zorlasalar da okumazdım sanırım.

yani demem o ki; beğenmeyen görmeyebilir. yahut eksisini verir geçer. yani daha da kısacası; çok da sikimde. sikimde değilse neden yazdığımı sorabilirsiniz, o da sikimde değil.

on tane sevgilisi olan adama aşık olmak

(bkz: beni sik beni sik) *

seni seviyorum ve özür dilerim diyebilen yakışıklı

+ seni seviyorum ve özür dilerim aysel.
- tamam da niye özür diliyorsun yakışıklım?
+ hiiç "seni seviyorum ve özür dilerim" diyebilen biri miyim diye denedim canım. yerim seni.
- ha?
+ sus ve yalamaya devam et *

istiklal caddesi ni istiklal caddesi yapan şeyler

adı.

öğrenciye yavşayan hocalar

hocaya yavşayan öğrencilerden daha şerefsiz olmayanlardır. birbirimizi kandırmayalım.

türk ve rus kızlarını değiştirelim diyen erkek

muhtemelen salaktır. abazan, odun, falan filan işte; ne derseniz artık.
iki yıl sonra rus ve danimarkalı kızları değiştirelim diyen erkek olacaktır. amuda kalkıp, azıcık da beynine kan pompalaması gerekir. üf üşendim, yazmıyorum.

ateistin allah a emanet ol demesi

(bkz: allah tamamına erdirsin)

menemen yaparken dikkat edilecek hususlar

soğan olmayacak, domateslerin kabuğu soyulacak.
ha bir de biberler azıcık yakılabilir.
zevke göre pul biber de eklenebilir yumurta eklemeden önce.

başka da bir özelliği yok, menemen lan işte.

regl olan biriyle evlenmek

(bkz: midyeyle evlenmek)

yok yok, o başka konuydu.

bambam bigelow

yeni bir altıncı nesil sıçar *

gençler bi atraksiyon yapak

(bkz: neyse ki ramazan)