bugün

entry'ler (213)

sözlük yazarlarının itirafları

sözlük yalnızım. kendi tercihim ama işte bazen kötü oluyor. ayrıca benden bana gelsin : (bkz: baba zula aşığım galiba)

atesiniz var mi sorusuna alternatif cevaplar

-ateşiniz var mı?

+tipimizde ateş mi var len?

the kene

beni unutan yazar kişisi.

sözlük yazarlarının itirafları

dün gece her zaman ki gibi birinden mesaj bekliyordum. her gün o saatte mesaj atardı. neyse efendim odamda yatma hazırlıkları içerisindeyken mesaj geldi. susamıştım. içimden dedim ki zaten biliyorum kimden geldiğini ne yazdığını gidip su içeyim. mutfağa giderken biri seslendi.abimdi bu. gittim odasına. lan mesajıma niye cevap vermiyorsun dedi. gittim odama okudum sonra istediğini yaptım her neyse işte. sonra oturup ince ince düşündüm meğer alışmışım meğer bekliyormuşum.kendime kızdım telefonu olduğunca uzağa bir yerlere koydum. sessize aldım. bugünde şarjım bitti 2 saat sonra taktım. umursamamam gerek sözlük böyle olmalı.

sözlük yazarlarının hayalleri

başkalarına verecek kadar param olsa.

farkında olunması gerekenler

bilinçli olunan her hal.

sözlük yazarlarının takıntıları

test sınavlarında boş bırakamamak.

14 şubat

(bkz: olduramadım)

her şeyi bırakıp çekip gitme isteği

zamanı belli olan istektir.
(bkz: 14 şubat)

iyi düşün taşın

öyle bir geçer zaman ki dizisinde mete isimli karakterin söylemesiyle tekrar akla gelen şarkıdır.

faydası yoktur gözlerdeki yaşın
gitmeden evvel iyi düşün taşın
mutluluğu bulacağım diyorsun ama
ne zaman ne zaman

bak yine mutsuz senin her bakışın
gel beni dinle benim yavru kuşum
unutulsan bile aşklar unutulmaz hiç
anılar anılar

bütün yollar kapalı
hiç ışık yok uzaklarda
neden terk etmek istersin
neden durmuyor zaman

unutulsan bile aşklar unutlmaz hiç
anılar anılar

bütün yollar kapalı
hiç ışık yok uzaklarda
neden terk etmek istersin
neden durmuyor zaman

faydası yoktur gözlerdeki yaşın
gitmeden evvel iyi düşün taşın
mutluluğu bulacağım diyorsun ama
ne zaman ne zaman

iyi düşün taşın
iyi düşün taşın
iyi düşün taşın

emile hirsch

into the wild ile dikkatimi çeken yüzü çok klasik olmasına rağmen oyunculuğu iyi olan bir aktördür.

sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

umut kaya - yanıma yataydı.

sinirlenince yapılması gerekenler

bulunan ortamdan koşarak uzaklaşmak. sinir anı öyle bir şeydir ki hiç üzmek istemediğiniz kişiyi üzebilir ve onu kırabilirsiniz.ama şu da var gerçekten çok çok haklı olduğunuzu düşündüğünüz durumlarda kalmalı ve düşüncelerinizi söyleyip öyle terketmelisiniz.

evlenmek istemeyen sevgili

bayansa hizmetçi olmaya niyeti yoktur.

batıl inançlar

anneanneme göre gece vakti sakız çiğnerken ölü eti çiğnememiz. akşam vakti tırnaklarımı kestirmezdi mesela kötü derdi. inanırdım bir de.

paranın gerçekliği

evet para var. peki var olan her şey gerçek midir...

neredeyse tüm kızların birbirine benzemesi

aynı modayı takip etmeye mecbur hissettirildikleri için olabilir. öyle ki modaya çıkan her hangi bir şey sende olmayınca adeta ezik muamelesi görebilirsin. ama en kötüsü moda diye salak salak şeylere değmeyecek parayı verip havalı havalı kendine güveni son haddinde ortalıkta dolanmaları..ayıptır maymun ettiniz ulan moda diye..

cümle sonuna iki nokta koymak

dil kurallarını pek umursamayan kişilerin yaptığı eylemdir..nefret ediyorum herkesin kabul ettiği şeyi yapmaktan..

işsizliğin koca bir palavra olduğu gerçekliği

evet doğru kocaman bir yalan. şöyle bir sorun var.bazen kaliteli bir iş var o kaliteye sahip olan nitelikli eleman yok.bazen de okumuş adam var ama ya maaşı beğenmiyor ya şartlar onu kasıyor fln aslında iş var.ben bunu düşünüyorum en azından arayana ve gerçekten çalışmak zorunda olanlara.

yan daireden acayip sesler gelmesi

yok hayır bu da danatte sesi değil. bütün aile şokta.