bugün

entry'ler (585)

goodboy

nick'ini kuzeni almış.

çocukların öldürüldüğü dünyada yaşamasak da olur

hamit coşkun ile birlikte suriye'deki vahşeti tüm dünyaya duyurmak için bir hafta önce suriye'ye girmiş olan lakin 4 gündür hiç bir haber alınamayan adem özköse'nin facebook'da paylaştığı son iletisi: http://www.sosyalmedyahab...-suriyede-4-gundur-kayip/

dünyada bir çok güzel söz vardır. tam twit atmalık, facebook donatmalık. bir liseli ergenin facebook profiline bakmanız yeterli bu sözleri görmeniz için, ya da bir klavye mücahidinin... ama kimse bu sözlerden ciddi ciddi etkilenmez. çünkü fikir - eylem birlikteliği yoktur bu sözlerde. söyleyen kişiye yakışmaz çoğu zaman bu afili kelimeler. 0 ve 1'lerden oluşan bir sistemde asılı kalır.

işbu nedenle bu söz çok değerlidir. çünkü bunu 1 hafta önce yazan adamlar - adem özköse ve hamit coşkun- bu vahşeti tüm dünyaya duyurmak için eşlerini, analarını, çocuklarını bırakıp, kafir ve zalim esad'ın zulmü altında inim inim inleyen suriye halkına omuz vermeye oraya gittiler. bu adamlar bu sözlere inançlarını katmışlar. allah'ım sen bu güzel insanları biz sevenlerine bağışla.

hamit coşkun

inşallah bu gün hayırlı haberlerini alacağımız kardeşim. duaları kuşanalım bu gece!

not: abisi mustafa yahya coşkun hem hamit ile ilgili hem de adem abi ile ilgili en ufak bir gelişmede bizlere haber verecektir twitter üzerinden. abisini twitter'dan takip etmek için: @myahyacoskun

adem özköse

inşallah bu gün hayırlı haberlerini alacağımız ağabeyim. duaları kuşanalım bu gece!

26 temmuz 2009 uludağ sözlük ihl sözlük maçı

sanal aleme ilk defa bu kadar dokunabildiğim maç olmuştur. iki sene geçmiş üzerinden ama imhotep'i, bilal'i, kasimpasali'si... ulan bi da yapsak ne güzel olur.

erbakan öldü diye sevinen chp li

fazla sevinmesin çünkü hocam arkasında milyonlarca erbakan bırakmıştır.

atatürk ün latife hanımla evlenmesi

başörtülü bir eşle evlenmesidir. nesli tükenmekte olan kemalistlerin zoruna gider.

kendi heykelini diktiren milli kahraman

mustafa kemal'dir.

oysa yeryüzündeki tüm milli kahramanların ölümlerinin ardından halk tarafından heykeli diktirilmiştir. sanırım bir tek adolf hitler, lenin gibi adamlar kendi heykellerini yaşadığı dönem diktirmişlerdir.

edit: eksilemen 2+2=4 gerçeğini değiştirmeyecek.

mustafa kemal in içkiden ölmesi

müslümanları en ufak şekilde ilgilendirmeyen durumdur.

be hey dürzüler biz sizin paşanızın içkisine mi taktık? bize ne lan içikisinden, özel hayatından. bizim taktığımız şey paşanızın bize zorla taktığı şeylerden ibaret.

lan olum mustafa değil mi halifeliği kaldıran?

arap harflerinden latin harflerine geçip sözüm ona türklük adına latinlerin alfabesini kullandıran mustafa değil mi?

inkılaplar adına kendi anlayışını halka dayatan, halka rağmen rejimi kuran mustafa değil mi?

şuan da var olan tüm simge haline gelmiş heykelleri yaşadığı dönem diktiren mustafa değil mi?

şimdi sktirin gidin biraz tarih çalışın embesil herifler.

ya göte halka takmak farz olsaydı

fantezilerini dine dayandırarak rahatlamaya çalışan vicdan azabı içindeki bünyenin söylemi.

(bkz: o son halkayı takmayacaktın)

hür adam

mustafa kemal'in namaz kılmaya karşı çıkışını bir mücahidin engellemeye çalıştığını gösteren sahneler vardır içinde. o yüzden candır.

said nursi

mustafa'ya verdiği tarihi cevapdan sonra zalimlerin pek de hoşuna gitmemektedir.

eee reis'in dediği gibi;

"zalimler için yaşasın cehennem."

islamiyet in arak bir din olduğu gerçeği

siyaset ve din bilgisini kemalist, ateist şoparlardan öğrenen ergen gençliğin yanılgısıdır. sus ve slogan atmaya devam et.

ramazan ı tek başına geçiren öğrenci hüznü

"susuyor olmam, acı çekmediğim manasına gelmez."

bir silüete, bir halüsilasyona muhtaç olduğumuz zamanarda baş gösteren hüzündür.

Evdeki ölüm sessizliğini bozan tek şey bilgisayarda kendi halinde takılan farid farjad'ın kemanı ve yavru kedim reyiz'in tüm bu garabet havayı dağıtmak için çıkardığı miyav sesi.
`
Nerde o eski ramazanlar`? annemin lokma tatlısını komşulara yanak mıncırması karşılığında satmayı, pide kuyruğunda saçma sapan nedenlerden dolayı tartışan büyükleri seyrederken oluşan muzipçe gülümsememi, şehirlerin isimleri yavaş yavaş trt ekranından erirkenki küçük yüreğimde oluşan heyecanı, ezanı ilk duyup ev ahalisine duyurmak için balkonda bir asker disiplininde tuttuğum nöbetleri özledim.

şimdi reyiz'le sahur ve iftar yapıyoruz bim'in bizler için özenle sattığı seçkin ürünlerle birlikte. o'na dost süt, bana hürrem çorba ve cardella makarna!

reyiz'den yana problemim yok. çok iyi bi dinleyici ama muhabbet iki başlı olur derler büyüklerimiz. Her ne kadar çıkardığı seslerden "senin canın oyun oynamak mı istiyor" gibi kısa diyaloglar kursakta, bu diyalog bir bot'la chat yapan acemi ergen hissinden kurtaramıyor beni.

bu gün gidip annenizin, arkadaşlarınızın kıymetini bilin. ne bileyim bulaşıkları siz yıkayın, pide almaya siz çıkın, yemeği siz hazırlayın...

tüm bu söylediklerimi; hayatımda daha önce hiç görmediğim, evime ne zaman ve nasıl girdiğini hiç bilmediğim ama bu yazıyı kaleme dökmeye başladığım andan itibaren beni seyreden hüzün kovan kuşu olduğunu düşündüğüm kuş, kanatlarını çırparak onaylıyor.

beni yalnız bırakmadığın için teşekkürler sanrım!

oruç

"yüksek sıcaklarda çatlamış dudaklarımı
buz gibi soğuk su dolu şişeye dayamak varken
hep oruçlu olacak değiliz ya
yaşasın akşam ezanımız !"

puta tapmanın bile allah a tapmaktan iyi olması

zalimler için yaşasın cehennem sözünün haklılığını bize yeniden gösteren deli saçması.

ordinaryüs

küçükken bir balık çeşidi sanıyordum. sandığım balığın gerçek isminin orkinos olduğunu öğrendim. daha sonra deniz bilimcisi sanmaya başladım. yeni paralar çıkınca öğrendim ki o da değilmiş. *

90 larda babanın kumandası olmak

90'larda uyduya geçmemiş oluşumuza dua ettiğim durumdur.

yaban tv

emekli insan kanalı.

bir süper güç olarak küba

insandaki süper güç fetişizminin küba ile ilişkilendirmesi ile ortaya çıkan söylem. süper güç olup olmaması cidden önemli mi? emperyalizme karşı verdiği mücadele şuanki gücünden bağımsız olarak ayakta alkışlanması gereken bir eylem değil midir?