bugün

sevgili atatürk'ün parlak zekasının onda birinin onda birine bile sahip olamayacak ödlek şahıslar topluluğudur.
arkadaş listeni davet etmeyeceksen katılma. bu ne lan? ne zaman kitlesel bir hareket oldu bu vefasızlık.
başına bişey gelmeyecekse sevmeyenlerdir.* *
(bkz: kürtler)*
(bkz: yobazlar)
atatürk'ü sevmezler çünkü onlar humeyni'yi sevenlerdir.
atatürk'ü sevmezler çünkü onlar recep tayyip erdoğan'ı sevenlerdir.
atatürk'ü sevmezler çünkü onlar abdullah öcalan'ı sevenlerdir.
atatürk'ü sevmezler çünkü onlar fethullah gülen'i sevenlerdir.
atatürk'ü sevmezler çünkü onlar şeriati sevenlerdir.
atatürk'ü sevmezler çünkü onlar din emperyalizmini sevenlerdir.
atatürk'ü sevmezler çünkü onlar laikliği sevmeyenlerdir.

atatürk'ü sevmeyenler şunu bilmelidirler ki eğer bugün bu ülkede kadın-erkek eşitliği varsa demokrası varsa insan hakları varsa hepsi atatürk sayesindedir.siz gene sevmeyiverin, kimseyi zorla sevmeye zorlayamayız ancak saygı duymasını da bilin...

edit: ayrıca bu entry'i eksileyenlerdir.
uludağ sözlük atatürkçü yazarlar birliği tarafından takibe alınması gerken kişi veya kişilerdir.
Memleketi abd ye peşkeş çekenler, devletin trilyonlarını gasp edenler(ki onlardan biri şu an cumhurbaşkanıdır),onun kapattığı tarikatları tekrar açanlar ve açmaya devam edenler,onun kurduğu cumhuriyeti yıkıp şeriatı getirmek isteyenlerdir Ulu önderi sevmeyenler..
--spoiler--
atatürk hiçbir zaman böyle hıyar bir duruma düşmemişti. çünkü atatürk bizim gibi bir dallama değildi. o bir idealin peşinde aşk gibi koşmuş, hayatı boyunca kendi adına hiçbir çıkar derdine düşmemiştir. biz özal görmüş atatürkçüler atatürkçülüğün anlamını yitirmişiz. şimdi erbakan dışında herkes atatürkçü. yılda bir gün erbakan da atatürkçü. fettullah hoca tamamen atatürkçü. ulan atatürkçülük böyle herkesin benimseyeceği bu kadar salak bir ideoloji olamaz ki
--spoiler--

ferhan şensoy-üç kurşunluk opera
sevmeyebilirsin ama saygı duymak zorundasın. onun atan olduğunu bilmek zorundasın. yaptığı şeylerin büyüklüğünü kabul etmek zorundasın.
Onun anlamış, tanımış olmalısın. Bunları yapan zaten sever.
bazılarına göre bunların arasında islami kesim varmış.

kusura bakmayın ama gerizekalılığın alasını yapıp sonra gerizekalı lafını işitince alınmamalısınız. arkadaşım 'islami kesim' ne demek? müslümanlar demek değil mi? bu ülkenin yüzde kaçı müslüman? a benim aklı bir karış havada dostum, o halde bu ülkede o 'islami kesim'i çıkardığında atatürk'ü seven bir avuç adam kalıyor.

saçmaladın değil mi?

evet evet...

pis saçmaladın, ben de üstüne sifonu çektim. hadi güle güle.
türkiye'de yaşamayı haketmeyen insanlardır.
- bu insanları kimler tespit ediyor onu anladık. (bkz: #6349928)

- bu adamlar hangi kriterlere göre belirleniyor onu da anladık. (bkz: #6352090)

o halde son ayrıntı olan skalaya geçelim:

puanlamadan bahsetmiştim. o puanlamaya göre aldığınız puana göre skalada kendinize bir yer buluyorsunuz demiştim. gece gündüz sizin için çalıştık ve orjinalinin hemen hemen aynısı bir skala hazırladık. le jeu nun kemalist jargon la ilgili yaptığı araştırmalarından ve bulgularından da faydalandım bu çalışmamda. ortak bir çalışmanın ürünü bu. kendisine teşekkürü borç bilirim.

işte o skala:

94-100: atatürk ilke ve inkılaplarına gönülden bağlı
88-94: çağdaş yaşam destekleyen
76-88: baleci
64-76: laik
59-64: zeki çevik ahlaklı
53-59: zararsız
46-53: ilgisiz-sorumsuz
38-46: zararlı
33-38: anti-laik
24-33: be hey dürzü
20-24: liboş, amerikancı
17-20: atatürkü sevmeyen gizli şeriatçı
14-17: dinci gerici yobaz
8-14: atatürk düşmanı
4-8: vatan haini
0-4: şerefsiz
0 ve altı: laiklik karşıtı eylemlerin odağı

referans listesi:

yazacaktık ama izin çıkmadı.
özde değil sözde türk olanlar. mesela ahmet türk.
muhtemelen vaktiyle vatan için tehlikeli görülüp mustafa kemal tarafından başı ezilenlerin soylarıdır.
hakaret suçtur, sevmemek suç değildir.

sevmiyorum, ama saygı duyuyorum.

neden mi ?

ergenekon davasından hemen sonra sevgili okurum.
94-100: dürzü
88-94: dürzü
76-88: dürzü
64-76: dürzü
59-64: dürzü
53-59: dürzü
46-53: dürzü
38-46: dürzü
33-38: dürzü
24-33: dürzü
20-24: dürzü
17-20: dürzü
14-17: dürzü
8-14: dürzü
4-8: dürzü
0-4: dürzü
0 ve altı: dürzü.

yukarıda gördüğünüz skala atatürk'ü sevmemeyi bir bok zannedip günde elli bin kişinin takip ettiği bir platformda bunu haykıranların değerlerini yansıtır.

çok adam! tanırım sevmezler ama şova da dökmezler, tek adam tanırım; öyle bir koymuştur ki bazılarına, yaklaşık 100 yıldır dönüyorlar...
Mustafa Kemal Atatürk sevgisi sürekli suistimale uğramış ve rant aracı olarak kullanılmıştır.Ataturkü sevdiğini iddia eden insanların hiç cocuklarının isimlerini Mustafa,Kemal,Alirıza,zubeyde koyduklarını gormedim.Hulasa somut bi sey bir adım yok. Kuru kuru sevgide olmaz ve bu kuru kuru sevgiyle terazide sevgi tartılmaz.
iki tane kitap okuyup kendisinin ne kadar farklı olduğunu ispat yarışına giren, ne kadar araştırmacı ve aydın olduğunu ispatlamak için her fırsatta türklüğe ve ulu önder atatürk'e laf sokan kitledir. ne yapıp edip atatürk'ü sevenleri küçümsemek ve hisleriyle dalga geçmek gibi egzantrik eylemleri vardır. kürtüm der, aleviyim der, der de der ama ne hikmetse vatandaşı olduğu ülkeye bir aidiyet hissetmez. anneannesinin, babaannesinin üzerinden yabancı askerlerin geçmesini engelleyen adama da, ancak öldükten sonra, arkasından laf sokar. bilir ki değil karşı karşıya gelmek, gölgesini görse altına yapacaktır.
yaptığını tasvip etmesem de kendince haklı nedenleri olduğunu düşündüğüm insandır. sonuçta herkesin özgür iradesi vardır.
atatürk ü anlayamamış insandır. *
kimseyi sevmeye mecbur olmayan insandır. ama saygı duymak gerekir.
fetoşisttir.
atatürkü sevmeyen insan bence vatanını,bu toprakları ve kendini sevmeyen insandır.
Herkes sevmek zorunda değildir , bugüne kadar Atatürk ' ü sevmiyorum demeye korkardı insanlar . Asıl şunu sormak lazım " Neden sevmiyorsun ? "
atatürk'ü sevmek için nedenleri olan insanlara, onu sevmemek için nedenleri olduğunu anlatamayan insandır. atatürk'ü anlamamış değildir, anlamış üstüne bir de eleştirmiştir.
(#5223442)