bugün

entry'ler (23)

vergi baba

Vergi babanın türbesindeki agaca para bağlayarak dilek dilemek gerekir.

türkiye de sistematik ordu atatürk düşmanlığı

Birincisi Atatürkün ülkemizde yeterince tanıtılmıyor.
Düsman olanlar aslında atatürke çok yakın olması gerekenler,
Ben atatürk dostuyum diyenler samimiyetsiz bu uğurda somut bir adım atmamış insanlar.Ve bu dost olanlar
Atatürkün ismini sıçrama sevgisini de başı sıkıştığında sığınma amacı olarak kullanmışlardır.hulasa 2 kesimde atatürkü anlamaya anlatmaya tanıtmaya ve atatürk düsüncesine zarar vermektedir.

milli bayramlarda duygulanma tuhaflığı

Bir filimde izlemiştim ana çocuklarına ne şartlarda yetiştirdim evlatlarım sizi bu günlere nasıl getirdim diyordu. Bu vatanın nasıl alındığını ve bu günlere nasıl gelindiği düşünüldüğünde milli bayramlardaki duygulanmak ne demek insan o zman anlayabiliyor.milyonlarca şehidin kanları üzerine basarak dolaşan her insan bunu anlamalı ve vatanına dinine tüm değerlerine sahip çıkmalı ve milli bayramlarda tek yürek olmalı.

olacak o kadar

senaryolalarını artık tamamen siyasetten politikadan almaya başlayarak eski önemini kaybetmiş proğram.

kurbanlık fiyatları

zekeriye beyaz bir şeyleri biliyorda söylüyor.(Tavukdan Kurban Olur)

var mısın yok musun un bitmesi

Her ne olursa olsun Türkiyenin bu proğrama kilitlenmesini bir seviye olarak görüyorum. Acun ciddi,seviyeli,gayet güzel bir şekilde proğramı götürdü. Toplumumuzun geçmişte rağbet ettiği proğramlardaki o aile temelini temelden sarsan müstehcenlik dolu sahneler olmadanda proğram yapılabiliyor ve halk ilgi duyabiliyor. Yinede bazı eleştirilecek şeyler olmasına rağmen acunu halkın sevdiğini düşünüyürum.

fener alayı

Fener için alay demek demek yanlış olur alay daha çok galatasarayla olur.

galatasaray dan adam çıkmadığı gerçeği

Birant da buna benzer bir açıklama yapmıştı.Bizim eşekler belki onunda bildiği bir şey vardır.

mert nobre

fenerbahçenin sahtekar, hileci beşiktaşın durust ve kahraman futbolcusudur.

nefret edilen şeyler

Yanlarında yada etdaflarında kendilerinden daha iyi bir yazar olması yada ondan övgü ve kalite ile bahsedilmesi.

yeni başlayanlar için çanakkale

Erzurum ve sivas kongreleri sonucunda kuvvai milliye ile düzenli ordunun birleştirilmesi sonucunun en net ürünüdür çanakkale her memleket ve her milletten insanın alın teri, kanı ve canı ile alınmış kokularıyla eşsiz maneviyata bürünmüş şehir

ben salak degilim makina muhendisiyim

Makine mühendisinin lastigi tam timarhanenin önünde patlamis,kaldirima ancak yanasabilmis. Sonraki islem malum... Kriko,stepne,bijon anahtari derken,birde bunlarin yanina talihsizlik eklenince,söktügü 4 adet bijon yuvarlanip
yagmur mazgalina düser.Mazgal açilir gibi degil, bijonlar görünür gibi degil. Talihsiz sürücü bir sagina bakar, bir soluna bakar, çaresiz duygular içinde kaderiyle basbasa, kaldirima çöker.Olayi en basindan beri timarhanenin demir parmaklikli penceresinden izleyenbir deli, "çaresiz adam" in halini bir süre daha aciyarak izledikten sonra seslenir;
-Ulan salaaak! Sen ne yapiyorsun orda öyle?
-Sorma birader, lastik patladi ve degistirirken bijonlari mazgala düsürdüm.
-Düsündügün seye bak! Sök öbür lastiklerden birer tane Sök hepsi 3 bijonlu olsun.
Makine mühendisi bir lastiklere bakar birde deliye ve sanki aklina birden bir fikir gelmis gibi ise girisir. Herseyi tamamlayip bagaj kapagini kapatan makima mühendisinin akli deliye takilir.
Arabasina binmeden evvel ona seslenir:
-Yahu birader!Ben makina mühendisiyim bu işi akıl edemedimn Bu kadar zekan varken seni o timarhaneye neden tiktilar?

-Ulen salak! Biz burada delilikten yatiyoruz, salakliktan degil.

fenerbahce besiktas maclarinin tez konusu olmasi

Galatasaylıların maçın her sonucunda mutlu olduğu olay.

safa

Gönül şenliği, ferahlık, temiz ve safi olmak demektir

altın değerinde üç puan

Zor ve kritik maçlardan sonra alınan puan.

alternatif sigara paketi uyarı mesajları

Paranı el alır dumanını yel alır zehiri sana kalır.

galatasaray

Bizim eşşekler (Mehmet ali biant) yada birantın eşekleri,MABES Mehmet Ali birantın eşekleri spor da denebilir

mustafa kemal atatürk ü sevmeyen insan

Mustafa Kemal Atatürk sevgisi sürekli suistimale uğramış ve rant aracı olarak kullanılmıştır.Ataturkü sevdiğini iddia eden insanların hiç cocuklarının isimlerini Mustafa,Kemal,Alirıza,zubeyde koyduklarını gormedim.Hulasa somut bi sey bir adım yok. Kuru kuru sevgide olmaz ve bu kuru kuru sevgiyle terazide sevgi tartılmaz.

fıkra

Galatasay şükrü sarcoğluna gelir.Va maç başlar.Alex kimseye pas vermeyince diğer diğer dokuz oyuncu böyle yapacaksan biz çıkalım der.Alex zaten siz yorulmayın biraz rıhtımda gezin ben maçı hallederim der.Volkan ve alex maça devam eder.Dakika 12 alekx Fenerbahçeyi 1/0 öne geçiren golu atar.Sonra volkan da sızlanmaya başlar:Alex bari bana arada pas ver benide oyuna kat der ama aleks istersen sende çık biraz dolaş maç sonunda görüşürüz der volkan da çıkar. Alex 11 kişilik galasaraya karşı yalnız maçıa devam eder volkan maç sonunda gelir bakarki maç 1/1 olmuş Alekse yüklenmeye başlar nasıl yersin bu golu neden beni çıkardın sen nasıl saracoğlunda galasarayla berabere kalırsın alexe yüklenmeye başlar. Alex ya sorma volkan elbette bunu tarihde yazmazdı ama sen çıktıktan iki dakika sonra bende kırmızı kart gördüm der

en çok taraftarın galatasaray da olması

Doğru ihtimali bulunan çok büyük bir yanlış.