bugün

hafiften feminist gibi hafiften topluma kızgın gibi olan ama yaşamayı seven sağlam yazılar yazan güzel insan. * *
iki adlı grubun etrafımızı sularla çevirip bizleri birer ada haline getirmeye namzet şarkısı. sular yükseliyor. krize müheyya kalbimize savurulan bir şok son tahlilde. içime kapanışımın/ada olmaya dair düşkünlüğümün metne/notaya/müziğe dökülmüş hali bu. çerçeve içindeki bir resim gibi hissediyorum kendimi bu şarkıyı dinledikçe. yaşasın!

Bitmez sandığım şey
Mucizendi..
Gitmez sandım herkes
Üst üste eşyalar
Kalır anılar
Niye..

Nedenini bilsen bile konuşma
istersen acı ama dur yanımda
Sonumuzu görsen bile aldırma
istersen üzül ama çok ağlama

Beni mi buldu herşey
semih tir, şentürk tür...
(bkz: 20 haziran 2008 hirvatistan turkiye maci)
semih midir, şentürk müdür? hadi olsundur. *
fatih terim'e rağmen yarı finale kadar gelebilmektir.
son saniyelerde atılan golle yarı finale çıkabilmektir ....
türkiyenin çekleri ve hırvatları elediği maçlardır.
(bkz: türkler bunu hep yapiyor)
inanılamayan ama insanın gözüyle tanık olduğu tadılıp tadılabilecek en güzel mutlulukların yaşandığı durumlardır ki bu gece kesinlikle bunlardan biri.
(bkz: helal olsun)
21 haziran 2008 günü haber bültenlerinde, maganda kurşunu sebebiyle ölmüş, yaralanmış insanlar olmadığını öğrenmek. *
cilgin turklerin gobek adi.
mucize gibi bir yazardır.
hem muhabbeti hem kalbi guzel insan. pek de mutevazi. *
hayatın içindeki mutluluk serpintileridir.
belki de hiç olmadığın kadar umutsuzsundur, geceleri gözyaşlarınla başa çıkamıyorsundur.
hani 'burama kadar geldi, yetti artık!' demeye başlarsın.
bir taraftan patlak veren hayat aniden başka bir tarafta seni gülümsetecek birşey armağan eder.
ama gülümsedek o kadar da zordu.
bu mucize işte...
tatlı dilli, entryleri ile beğeni kazanan yazar. yanlız hala bir istediğimi yapmadı ya kırıldım çok pis..*
sözlügün insana kazandirdigi en güzel mucizelerden biridir. sirinmi sirin dünya tatlisi cana yakin güzel insan.
karşılıklı konuşurken ağzını yüzünü kırasım gelmeyen ender ve tatlı enternasyonalistlerden. cici hümanist, güzel barışçıl.

süper sohbeti vardır. yanaklarını sıka sıka kızartmak ister insan.
serbestçe ortalarda dolaşan ama görülmek istendiği anda ortadan kaybolan...
güzel bir zardanadam şarkısıdır.

Bugün de yine arayıp tarayıp iyice,
Güzel bir neden bulmak lazım.
Yataktan kalkıp da hayata karışayım diye,
Kendimi kandıracak sağlam yalanlar lazım.
Sözcükler tükenir bazen, tükensinler yoruldum.
Müzik bize yeter zaten, susma altı telli dostum.
Bekle bekle olmuyor, düşünüp durmak yetmiyor,
Bu kafayla buraya kadar, bir mucize gerekiyor.

Sen olur musun o mucize, bana biraz yaşama sevinci verir misin?
Utangaç biriyim, bakamam gözlerine, sen beni keşfedebilir misin?

Yeni bir kontrat yapmalı hayatla,
Yine de teklifin karşıdan gelmesi lazım.
Alışıyor her şeye insan zamanla,
içimdeki şüpheciyi yaşatmam lazım
Tercihler çok zor bazen, ben yine kayboldum.
Aşk pek uğramaz zaten, uğradığında da ben yoktum..
Bekle bekle olmuyor, düşünüp durmak yetmiyor,
Bu kafayla buraya kadar, bir mucize gerekiyor.

Sen olur musun o mucize, bana biraz yaşama sevinci verir misin?
Utangaç biriyim, bakamam gözlerine, sen beni keşfedebilir misin?
*
mucize, enerjinizi korkularınıza değil, rüyalarınıza verdiğiniz zaman başlar, zira öyle olmasaydı istanbul yerine, konstantinopolis adlı şehirde yaşıyorduk belki de.
kilitli hayatların anahtarıdır.
90. dakikada sabri sarıoğlu'nun çektiği şutun * dağlara taşlara değil ağlara gitmesidir.
aklıma geldikçe hem gülüyor hem de duygulanıyorum.
olmadığı bilim tarafından asla ispatlanamayacak olan durum. şimdi mucize nedir? fizik yasalarına aykırı bir durumun meydana gelmesi. peki fizik yasaları nedir? sürekli tekrarlanan, sürekli doğrulanan olgular. eğer bir kişi bir mucize deneyimi yaşadıysa, bunu ancak ama ancak kendisi bilebilir. zaten tekrarlanıyorsa bu fizik yasası olur. o yüzden böyle belirsiz bir özelliği vardır mucizenin. belki de mucize deneyimi yaşayanlar deli olmayabilirler ve gerçekten bir mucize yaşamış olabilirler.

mesela sadri yıldız gerçekten uçmuş olabilir. *
Hayatı yaşamanın iki yolu vardır; Biri hiç bir şeyin mucize olmadığını düşünmek, diğeri ise HER ŞEYiN mucize olduğunu düşünmektir. *
burak guvenin her mor ve otesi konserinde soylemesini istedigim, bugun bile naif durabilen, birak zaman aksin albumunun en sahane sarkilarindan.