bugün

entry'ler (514)

vural ak

2021 istanbul gp’sinde, tum yaya-arac ve otopark giris cikislarini tek kapidan ayarlayan yonetimin sorumlusunu taniyan kisidir bence. Vip’ler gecsin diye halk sabahin 6sinda gelmek zorundaymis, zaten ederinden cok cok ucuza bilet almisiz (twitterinda oyle diyor). Insallah yasanan rezilligi f1 gorur de bir daha turkiyeye (bu zihniyete) vermez boyle skandal bir event.

Tanim: Allah katinda vip olmadigini unutan/bilmeyen/bilmezden gelen kisi. Hadi yine iyisin, bugun 100.000 kisi (en az) kulaklarini cinlatti vuralcim. Kips.

seda sağbaş

gördüğüm before afterlara bakarak ben de gaza gelip diyet programı aldım. verdiği liste standart, yenilik ya da farklı öneri yok. diyet programına uyunca zaten kilo veriliyor. instagram yorumlarındaki gibi birebir ilgi bekledim, yorumlara bakınca çünkü her şey güllük gülistanlık. bir soru soruyorum 6-7 saat sonra dönüyor (atıyorum öğle öğünüm gelmiş ve ben o zaman dışardayım, neler yiyebilirim vs diye, o cevap verene kadar zaten akşam öğünümü yemiş oluyorum). kayıt olurken "instada before afterda yer almak ister misiniz" gibi bir soru vardı, hayır dedim. sanırım bu yüzden çok ilgilenilmedim. evet demiş olsaydım (rakamlar misaldir) 3 ayda 15 kilolar, 2 ayda 10 kilolar (profilindeki örnekler gibi) şakır şakır gidecekti belki de. sürecimde kilo vermedim değil, listeye uyduğum için verdim, ama ulaşılabilirlik, motivasyon destegi, detokslar falan bekliyosanız (fiyatı da standart liste için oldukça pahalı, üzgünüm) hayal kırıklığı yaşarsınız. baştan instagram yorumlarına kanmasaydım biraz daha ücret ödeyip deneyimli ve alternatif diyetisyenlere giderdim. bu arada (siz istemediğiniz sürece) fatura kesmiyor.

**işbu entry kan değerleri normal, sağlıklı bir bireyin deneyimidir. özel durum (tiroid, pcos vs gibi sağlık sorunları) yaşamadığımı bildirmek isterim.

foursquare

sayesinde rezil olduğum. arkadaşlık gönderme isteğini yanlışlıkla yapsanız bile geri almayan, alınamayan bir site. gece gece bunu öğrendim, evet.

davidoff adventure

dünyanın en güzel, en çekici, en muhteşem kokusu.

son zamanlarda elli kez dinlenen şarkılar

daft punk - get lucky *

zeynep ece akengin

türk kızıdır. hani sözlük erkeklerinin yerden yere vurduğu. *

fen edebiyat fakültesinde okumak

4 sene boyunca eğitim fakültesindekilere tepeden bakmak, mezun olunca da "formasyon alsam da öğretmen olsam keşke, iş yok:(" demektir.

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

Yar aynada güvendiğin ne?
Melek misin, gümüş söğüt dalı mı?

beste kralı serdar ortaçtan geldi. gümüş söğüt dalı ne serdarcım?

değer verdiğini belli etmek

şutlanmanıza * sebep olacak davranış türü.

flormar

12-13 liraya bi rujları var, yemek de yesen, dudaklarını da yesen, öpüşsen de çıkmıyo o ruj. kalıcılıkta fiyatının çok çok üstünde bir performans gösteren marka.

oyunbozan

mor ve ötesi'nin bugüne kadar yaptığı en iyi ayrılık şarkılarından biri.

(bkz: ölüm kadar rahatmış ayrılık)

aşk bitti

"gerçek aşk biter mi?" sorusunu akla getirir. aşk hiç biter mi la..

yalnızlık

insan bir süre sonra buna iyice alışıp da sevgiliden kaçar mı diye merak ettiğim, bir değişik duygu.

sevdiğiniz kızın aklında baskasının olması

sevdiğiniz erkeğin aklında başkasının olması ile aynı kapıya çıkandır. başlı başına depresyon sebebidir.

facebook ta yapılmaması gereken hareketler

eski sevgiliye atarlı sözler, giderli şarkılar filan. yapmayın kızanlarım.

sözlük yazarlarının itirafları

terk edildim ya la.

bayan yazarların erkek avında olduğu gerçeği

(bkz: http://www.bayandegilkadin.com)

ego bandrolü

bakkallardan alınan biletleri metro/ankaray girişlerindeki güvenlikçi adamlar sorduğundan, o uyduruk yapışkanı göremediğinde "binemezsin, pason nerde?, pason yoksa 2 kere bas, bindirtmem!!!111!" triplerine de girdiklerinden mecburen 24 lira bayılarak alınmak zorunda kalınan bandroldür.

yeni başlayanlar için yalnız yaşama kursu

böcek öldürücü spreylerden mutlaka alın. hatta zamansız bi zamanda bitebilme ihtimaline karşı üçer beşer tane alın, depolayın. sonra örümceklerle, hamam böcekleriyle bakışınca sonuç hiç hoş olmuyor.

babanın ölmesi

sol frame'de başlığını görünce bile gözleri dolduran, ağlatandır. allah benim ömrümden alsın, ona versindir. tüm babalar çocuklarını büyütebilse keşke. tüm hepsi başımızdan eksik olmasınlar. dinimiz, amin.