bugün

yalvara yalvara ölmüştür. götü sağlamken atıp tutmak kolaydı tabi. kanına girdiği, canını aldığı insanların hesabını nasıl vereceğini merak ettiğim terorist.
Kaddafi öldü mi ? Issız Libya kaldu mi? ABD öcün aldu mi? imdi yürek yirtulur.
(bkz: http://webtv.hurriyet.com...ddafi-nin-son-anlari.aspx) ölümü şahibelidir.
öldürülmesi amerika' nın gücünü göstermektedir. aslında her şey uygun görünüyor değil mi? halk liderini diktatörlükle ve zalimlikle suçlayıp, ülkenin şartlarına göre liderlikten indirip, idam ediyor. idam demek de pek doğru değil ama, anlaşılır olsun diye öyle dedim. bildiğin canilik bu.

ortadoğu da amerika' ya neredeyse tek başına kafa tutan, petrolü amerikan dolarıyla değil kendi ülke topraklarında çıkan altınlarla alan, kişi başına düşen geliri üst düzeyde tutan, okuldaki üniversiteleri bedava yapan ve herkesin bilinçlenmesini, eğitilmesini isteyen, dışarıya minimum düzeyde bağlı olan bir ülkenin lideri indiriliyor. kaddafi şöyle zulüm ediyordu, karılarla paraları şöyle yiyiyordu diye düşünmeden önce, şunları bi anlayıp tartmak lazım. halk neden kendisine bu hakları sunan bir lideri katletmek istesin? işte şimdi kaddafi' yi kafasında cani olarak gören zihniyetin yüzünden. dünyadaki hangi devlet, düşmanının bilinçlenmesini, eğitilmesini ister? hele ki amerika gibi bir süper devletin düşmanı bir devlet ise...

kişiliği, caniliği, diktatörlüğü vs. ne olursa olsun, bu adam tek başına dünyanın süper gücüne kafa tutmuştur. kimsenin götünün yemediği şeyleri yapmıştır. o sizin göklere çıkarttığınız, 10 senedir amerika' nın götünü yalamaktan pkk yı bitiremiyor. yemez çünkü. pkk nın amerikan dolarıyla aldığı silahları aldırtmamak, herkesin harcı değildir. ortada milyon dolarlar dönüyor kolay mı?

o yüzden bu adamın öldüğüne sevinerek kendinizi bir bok sanmayın. azıcık beyin.
kaddafiyi zalimce linç eden gözü dünmüş libyalı müslüman;
senin inandığın din ile benim inandığım din aynı olamaz.
senin inandığın allah benim allahım olamaz.
Benim inandığım allahın adıyla;
Allah belanızı versin.
ne abd, ne ab, ne de israil tarafından enterne edilmiştir. bedevi kabilelerin hışmına kurban gitmiştir.
ölümü yamyamların elinden olmuştur.
aşiret, kabile türü kültürlerde böyledir.
insanın etini çürütene kadar linç.

yazıklar olsun.
bu adam, fransa başbakanını ardından ingiliz başbakanını hatta bizim başbakanı önünde eğiltmiştir. amerika ya kafa tutan nadir adamlardan biriydi, ve bunları yaparken kendi halkına hiç bir zaman zulüm etmedi. ne tuhaf ki zulüm görmeyen halkı amerika ile iş birliği yapıp kendisini devirmekle yetinmeyip yerlerde sürükleyerek ölmesine sebep olmuştur. yarın götlerini vuaracak taş ararlar ama o taşların üstünde hep amerikalılar oturuyor olacak.
r.i.p. kaddafi.
20 Ekim 2011'de Libya Halkının öldürerek düşürdüğü Libya başbakanıdır.
çok cesurdu rahmetli, bosna savaşı'nda sırp kasaplarına tonla silah ve para yardımı yapmıştı. hem de bütün islam alemi ve birçok dünya ülkesi bu katliama lanet yağdırırken...

dedik ya çok cesurdu...
eskiden antipati duyduğum fakat şimdilerde ise karşılaştığı insanlık dışı linçten dolayı üzüntü duyduğum cahil bir halkın allahu ekber edalarıyla katlettiği tarihi kişi.
cehalet budur! insan hakları en yüce değerdir kaddafi' nin halkına yaptığı eziyet bağışlanamaz ama libyalı kafasızların kaddafi' yi bu şekilde öldürmesi rezilliktir. hüsnü mübarek nasıl yargılandı? siz naptınız? linç ettiniz bu mudur yeni kurulacak olan devletin ilk icraatı? bu ilk hamleyle özgür libya' nın ne kadar özgür olacağı meçhuldur benim gözümde.
sırplara yardım etti mi etmedi mi bilinmez ama ;

1) pkk nın libya içerisinde hiçbir faaliyetine müsade etmemiştir.

2)kıbrıs barış harekatı sırasında türkiye ye askeri ve maddi yardımda bulunmuştur.

3)askeri eğitiminin büyük kısmını ankara kara harp okulunda tamamlamıştır.

bunların hiçbiri diktatör olduğu gerçeğini değiştirmez ama en büyük hatası kuşkusuz 40 yıldır halkını eğitememek olmuştur. adamlar bildiğin mağara adamı. tekbir getirerek adam öldüren sonrada sokaklarada şempanzeler gibi hoplayıp abd ve fransa bayraklarına sarılan vahşiler.
amerika yeter ki birşeyi yapmak istesin. ne yapıp ne edip yapmak istediğini yapar.amerika kaddafiden çok mu iyi? libya birde sokağa çıkmış zafer naraları atıyor.

amerikanın çıkarının olduğu yerden hiçbir şekilde hayır gelmez aksine oralardan şer, zulüm eksik olmaz. libya halkı özgürlüğünden bir parça daha kopardı ve kendi elleriyle özgürlüklerini amerikaya verdiler.

amerika yakında daha farklı bir senaryoyla farklı ülkelere de dadanacaktır. bu gayet açıktır.
vahşice öldürülmesine hiç acımadığım insandır.
korktu...

kanalizasyon borusundaydı..

son umut son çare oraya saklandı..

korktu...

belki o korkuyla oraya saklandı. daha iyi daha mantıklı bir yere saklanabilirdi.. belki.

korktu..

korku cesareti de kırar derler. belki o son sözleri kendine ait değildi. çünkü çok korkmuş belli.

ben sizin babanızım...

belki o korkuyla ağzından döküldü o kelimeler. belki bilincini de yemişti o korkusu.

ben sizin babanızım. yapmayın.

belki o kalabalıktan bir umut bekledi. çok korkmuştu belli.

belki tonlarca altını yanına alıp '' lan ne haliniz varsa görün '' diyerek kaçabilirdi. tunuslu zeynel abidin bin ali gibi.

ya da hüsnü mübarek gibi teslim de olabilirdi. yapmadı. direndi. içine sindiremedi belki de batılı demokratların ! yaptıklarını.

direndi. savaştı. baba toprağına memleketine gitti. doğduğu yere. doğduğum topraklar bana sahip çıkar dedi belki. yanıldı...

ama yabancı topraklar değil kendi toprakları buluştu kafasından akan kanlarla...

bir kalabalık... vahşi, saldırgan, şuursuz... belli ki parçalayacaklardı...

korktu... o korku o andı. o an...

ölüm ne garip şeydi...

nankör libya halkının hiç haketmediği halde işkenceye maruz bırakarak öldürdüğü başbakandır. Arapların başka ülkelerin gazına gelerek kendi kendilerini bitirmelerinin resmiyetidir.
batılı devletler tarafından gaza gelen arap halkının öldürdüğü diktatör. libya'nın geleceği bugünden itibaren hiç parlak değil.
Öss'ye girse ismini kodlayasıya sınav biter lan.
eski bir dikdatördür. Basit bir kabile ülkesi olan libyayı geliştirmek için çalıştı. evet dikdatördü ama asla saddam gibi halkını ezmedi. batıya düşmandı evet. ama sarkozy önünde eğiliyordu. bu yaşanmıştı. sonra petrol satışını dolardan değil de altınla yapmak istedi ve işte o günden itibaren ölmeye mahkum edildi. emperyal destekli bir isyan sonucu öldü kaddafi. bugün ''müslüman'' olduğunu iddia edenlerin desteğiyle hem de. işin acı yanı ve anlam veremediğim şudur. bu ''müslümanlar'' dün gavur diye nitelendirdikleri güçlerle bugün ortak olup diğer müslüman ülkelerin teker teker yok oluşuna, dün ''gavur'' dedikleri güçlerin birer kölesi oluşuna destek veriyorlar. tıpkı bizi yönetenlerin verdiği destek gibi. bu insalar nasıl inanırlar ''gavur'' dedikleri ülkelerin müslümanların hayrına iş yaptığına? yazıklar olsun diyorum. sadece kendi liderlerini köpekler gibi linç edip acımasızca öldüren gerizekalı araplara değil. bize de yazıklar olsun. tüm müslümanlara yazıklar olsun hepimiz izledik ve destek verdik sadece.(hepimizden kastım hükümetlerdir.) ve daha da vahimi kaddafiyi allah-u ekber edalarıyla öldürdüler. allah' ın adını, yüceliğini bir insanın katili olurken nasıl kullanabilirler. biz müslümanlar ne zaman insanlığımızı kaybettik, şerefimizi onurumuzu ne zaman, ne kadar paraya, neye sattık böyle? yarın sıra suriye' ye gelecek ve biz müslüman, allah' tan korkan bir hükümet olarak ''gavur'' kaynaklı isyanlara desteğimizi esirgemiyoruz. ne demeli ne yapmalı? saygılar efenim...
artık kahramanlar listeme onuda ekliyeceğim... amk batı emperyalizmi yüzünden öldürüldü.
kendi askerlerini halka kurşun sıkmıyor diye hunharca yakan, devşirme sniper lar ile sokakta gençleri avlayan katil, vahşi, kafir bir adamdır.

kendisine yakışır şekilde ölmüştür. türkiyedeki ulusalcı zevat ulus devletlerin liderlerinin kıçını neden bu denli yalıyor şaşırmamak lazım. kaddafi yanlısı sol cenahtan şaşırmışlar görmekteyim. esed içinde aynı durum geçerli. yoksa cumhuriyetin ilk yıllarındaki katliamlara mı özeniyorlar ne?

zalimler için yaşasın cehennem!
öldürülmeden önce;
- "yapmayın ben sizin babanızım, evlatlarım ne yapıyorsunuz?" diye sormuş lakin önce linç edilip daha sonra öldürülen libya'nın eski devlet başkanıdır.
amerikan emperyalizmine boyun eğmeyerek ölen insan. islamcı görüşüne pek katılmam, fakat halkının emperyalizm uşağı olmaması için uğraştı.