bugün

(bkz: milli eğitim)
(bkz: eğitim şart)
hacı olmuyor. bak öğretmenler geceleri uyuyup gündüzleri çalışıyorlar. gece uyuyorlarmış. hemen çek bi ayar uyumasınlar amk.
okul'un birine açılışa gitmiş beyefendi bakan ya kendisi sınıfa girmiş öğrencilerimize sorduğu soru çok güzel gerçekten demokrasi nedir? kendisi biliyor mu acaba çok merak ettim bunu çocuklara soruyor bu adam. reklam'ı bıraksın işini yapsın başka ne diyim bu adama.
öğretmenlerin üç ay tatil yaptığını ve bulunduğu makamda işlerin teşekkür ya da özürle halledilebileceğine inanan, gönlümüzde tatht kurmuş sayın bakanımıza biz de teşekkür ediyor inzivaya çekilmesini tavsiye ediyoruz.
saygılar..
Bir kereye mahsus öğretmenler için emeklilik yasını 4 yıl düşürsünler, ve emeklisi dolanlar hemen emekli edilsin...ayrıca eğitim fakültelerine belli bir süre öğrenci alınmasın ya da sınırlı sayıda öğrenci alınsın...Çok fazla kadro açılacaktır...yine öğretmene ihtiyaç doğarsa emekli öğretmenler ücretli olarak çalışsın..
milli eğitim bakanına sunulan önerilerdir efendim.

ilk önce öğretmenlerin üç ay değil iki ay tatil yaptığını öğren.

Bundan sonra her yaz bir sene seminer alacaklar diye yeni bir öneriymiş gibi sunduğun şeyin zaten uygulandığının farkına var.

Öğretmenlerin eve en çok iş getiren mesleğe sahip olduklarını unutma ve iki aylık tatilin çok olup olmadığını bu durumu göze alarak hesapla.

Öğretmenlerin geçim derdinden çok nasıl verimli olabileceğini düşündüğü bir standardı onlara sağla ki parayı değil öğrencilerini sevsinler. *
milletvekillerinin meclis tatile girince 3 ay yatmamaları için, yaz kursları açması.
istifa et.
başlık sahibinin tespitine bakarak da anlayacağımız üzre roosevelt'in şu sözünü motto belirlememiz lazım :

bir toplumu ahlaken eğitmeden sadece zihnen eğitmek o topluma bela kazandırmaktır .
öğretmenler günü resmi tatil ilan edilsin sayın bakanım.
göreve gelmeden önce sülalene sövülmesini göze aldın biliyorum. senden öncekiler de aldı çünkü.
(bkz: go home yankee)
mümkünse özür dilemesin. komik oluyor.
hacı benim alttan kalan dersleri temizlesek ya la... aaa şu an farkettim bunun için yök başkanına gitmem gerekiyod

not: evet bu entry yi biraz önce taslaklarda gördüm. resmen entry nin yarısında hata yaptığımı farkedip yarıda kesmişim. kendi kendine taslaklara kaydolmuş. sebepsiz güldüm gece gece.
liselilerinizi sözlüklerden uzak tutun ulan.
bence her sene sistem değiştirme. alıştı ibneler. her ay değiştir ki iyice sıçtır şunları.
her okulu anadolu lisesi yapmayın lütfen. ayrıca bu ingilizce ne ya 6 saat? mümkünse alanlarda geri gelsin dil sınıflarında ingilizce dersleri artsın.
öğretmenlere her sene kendi branşlarıyla ilgili genel bir sınav yapılsın. bu sınavın içeriğine branşla ilgili çalışmalar, yenilikler filan da eklenebilir. hatta bir miktar genel kültür sorusu da olabilir. öğretmenin siciline girsin bu notlar. atamalarda, terfilerde filan bu notlara bakılsın. performansı çok düşük olanlara gerekirse yol verilebilsin. yol derken, istenmeyen okullara doğru giden bir yol da olabilir.
ya göründüğün gibi ol ya da olduğun gibi görün!

3-4 gün sonra
+ milli eğitim bakanlığı olarak, yagane ve tek amacımız türk eğitim sisteminin içine sıçmaktır. en azından bunu dürüstlük yapıp söylüyoruz. lütfen bize oy verin.
mümkünse gözüme gözükmedir.
bir öğretmen adayı olarak ciddiye alınmasını istediğim önerilerdir.

1) Öğretmenlerin öğrencilik yıllarından başlayalım. meb eğitim fakültesini kazanan her öğrenciye burs ya da kredi vermelidir. eğer kredi verecekseniz, bu krediyi alan öğrenci kadrolu olarak işe başladıktan sonra 4 yıl boyunca maaşından kesinti yapar bu yolla mevcut eğitim fakültesi öğrencilerine de getiri sağlamış olursunuz. örneğin 1. sınıf türkçe öğretmenliği okuyan bir öğrenci meb\\\'e kredi için başvurur. krediyi alır. öğretmen olduktan sonra bu krediyi öder. Meb de alacağıyla yeni bir öğrenci okutur. bu böyle devam eder. 4 yıllık ödeneği meb gözden çıkarmalıdır.

2) öğretmen atandıktan sonra kendini kültürel ve sosyal alanda geliştirmeli meb de buna yardımcı olmalıdır. sinema, tiyatro ya da müze gezisi gibi kültürel etkinliklerde meb öğretmenine ayrıcalık sağlamalı. öğretmenlere özel indirimler olmalıdır.

3) öğretmenler atandıktan sonra yan gelip yatmamalı kendi alanlarında uzmanlaşmalıdır. bu yüzden (bence) 5 yılda bir öğretmen yeterlilik sınavı yapılmalı. bu sınav sonuçlarına göre de öğretmene gerekiyorsa eğitim verilmelidir.

4) öğretmenlerin emeklilik yaşı erkene alınmalı belli bir yaştan sonra öğretmenlik yapmasına izin verilmemelidir. (birçok öğretmen tanıdığım geliri azalacak diye emekli olmuyor. sınıfta da öğrenciye bir bok öğrettiğine inanmıyorum.) yaşı gelenler emekli olmalı, gençlerin önü açılmalıdır.

5) Meb öğretmenlerini yurtdışına eğitim amaçlı götürmeli, seminerlere katılmasını sağlamalı, çağdaş eğitimin nasıl olacağını göstermelidir.

(bkz: bizi kim sikler)
öğretmen maaşlarını arttırın, ezberci öğretim şeklini değiştirin, çocuklara daha çok kitap okutun, birde hala çocukları dayakla terbiye eden öğretmenler var onları değiştirin.
bakan terbiyecisi olun.
sonra bakanlarin terbiye çişi oluyorsun.
ilkokula yeni başlayan bebelere el yazı saçmalığının derhal kaldırılması gerekir.
(bkz: ilkokullarda el yazı saçmalığı)