bugün

entry'ler (276)

facebook kullanan insan iticiliği

(bkz: entelektüel görünmek için twitter)

yaran facebook dürüm güncellemeleri

" ketçap mayoneZi bol olsun."

Kanzuk.

malatya kayısısı ile ünlü ilimiz

(bkz: muş)

bir kürdün seks günlüğünden

ya arkadaş ayıptır ama. anam da kürt babam da kürt ben de kürdüm. sen şimdi bunu yazarak ne kazandığını sanıyorsun. iki şükela tıklanınca egonu mu tatmin edeceksin? bütün bir milletin onurunu gururunu iki tık için mi kıracaksın? sonra faşist deyince " bize foşik diyorlar" diye bağırıyorsun. gerçekten çok yazık.

öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler

ufkunuzu iki katına çıkarmaz ama dikkatimi çekti.

Cosmos: Bir uzay serüveni'nin her bölümü başlarken ufukta bir "c" ve "s" harfi beliriyor. şahsen carl sagan a bir göndermede bulunduklarını düşünüyorum. Carl Sagan'in da isminin baş harfleri C ve S.

bahsi geçen bölüm http://i.imgur.com/WLyL7Jw.png?1

türkiye

14 yaşında cocuk öldürülüyor
Katili arayan savcı öldürülüyor
Madenciler ölüyor
Asker cinnet geçirip arkadaşını öldürüyor
Polise vurma yetkisi veriliyor
Trafik kazasında hergün onlarcasi ölüyor
Özgecan yakilarak öldürülüyor
Kpss de hırsızlık yapılıyor
Öğretmenler atanamiyor
Egitim yerlerde
Öğrenciler 12 yılda ıngilizce öğrenemiyor
Dolar hergün rekor kırıyor
Benzin doların kardesi
Yıllarca içerde tuttukları askerler 45 dk da salınıyor
Ses/Seks kasetleri çıkıyor
Gazeteciler tutuklanıyor
21. yy'da bir ülkenin elektrikleri gidiyor
Futbol takımı doğru dürüst bir turnuvaya gitmiyor
Tribünler boşalıyor
Sinemada bir Nuri Bilge var
Nüfusun çoğu yılda beş kitap okumuyor
Gss prim borcu diye issize haraç kesiliyor
Suriyeliye beleş olan hastane bize bakmıyor
Teyzenin biri hastane meydanına ayakta siciyor
.

genel sağlık sigortası

Genel Sağlık Sigortası'na rağmen hala AKP'ye oy vermeyi düşünen varsa çok açık söylüyorum gerizekalıdır, maldır, salaktır, cahildir ve daha bir sürü şey. Gitmediğin hastanenin, olmadığın muayenenin parasını senden istiyorlar. Her ay 288 lira sana kitliyorlar. Bak 288 diyorum. Çalışmayan adamsın para kazanmıyorsun ama devlet sana bu haracı kesmekte bir sakınca görmüyor. 6 aydır bir defa hastaneye gitmedim bir tane ilaç almadım sonuç : 1500 lira devlete borçluyum. Neden? Çünkü işsizim, devlet beni atanamadı. istemiyorum ulan sigorta falan. Özel sigorta yapsam eminim daha az öderim. Ama yok olmaz. Hünkarımız meydana çıkıp: "Herkes sigortalıaaağğğ, sağlık reformu yaptık sağlıııaağğkkk, bizi kıskanıyorlaağğğrr..." diyecek ya. O sağlık reformu da o haraç da münasip bir yerinize girsin. Ödemiyorum.

tolga zengin

Fenerbahçe maçında da aynı performansı gösterse bari.

Rezil kaleci.

artık arapça kelimeleri kullanmayalım kampanyası

Sacma bir kampanya. Ulan gerzek dil dedigin canlı bir organizma gibidir. Diğer dillerle etkileşim içerisindedir. Diger dillerle kelime alışverişi yapmayan dil ölmüş dildir. Diline zarar mi vermek istiyorsun salak?

Bir de yetmiyormuş gibi araplara ırkçılık yapiyor. Koskoca bir halka "oruspu çocuğu" demekte de sakınca Görmüyor. Istiklal marşını, gençliğe hitabeyi saf türkçe sanıyor dingil. Olum çok salaksiniz lan. Keske olseniz demeyeceğim çünkü ananiz babanız vardır. uzmeyelim insanlari

babanın ölmesi

Iki buçuk ay oldu sözlük. Uyuyamiyorum.

ermeni olduğundan utanan kürt

Türk olduğu için gurur duyan turkle salaklikta yarisirlar.

whatsapp

Ne kadar yalniz oldugumu hissettiren bir uygulama. Iki gundur aktif ettiremedim arkadas. Yardimci olabilecek yok mu?

Edit: tesekkur ederim arkadaslar. Hallettik.

whatsapp

arama ozelliginin nasıl aktiflestirildigine dair en ufak fikrimin olmadigi uygulama. yesilledirin lütfen.

fırat çakıroğlu

öldüğü için üzmüştür. belki içinde bulunduğu pislikten kurtulacaktı. nasıl bir boka sarıldığını göremeden öldürüldü. aptalca (ırkçılık) bir ideoloji uğruna yazık etti kendine. bir de berkin elvanla, ali ismaille, mahir çetinle, medeni yıldırımla, uğur kaymazla, ceylan önkolla, encü kardeşlerle vs..... kıyaslanıyor. hayır yani nedir acı yarıştırmanın zevki?

içine saplandığı bok için: http://hizliresim.com/q4WZ73

edit: malatya adlı yazar uyardı. hesabın onun olmadığını söylüyor.

öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler

bu sabah ekşisözlük'te gördüm. turkcell kullanıp da zırt pırt kampanya mesajları almak istemiyorsanız ayar falan yapıyordunuz. benzerini yazıyorum tek farkı hiçbir kampanya mesajı almıyorsunuz.

turkcell'ine sitesine girip giriş yapıyorsunuz.
hesabım'dan sms ayarlarına giriyorsunuz.
tanıtım mesajlarını güncelle diyorsunuz.
en altta firmalardan gelen sms'leri tıklıyorsunuz.
"firmalar size sms ile ulaşabilirler." yazan yerdeki tik'i kaldırıyorsunuz.
sözleşme şartlarını okudum kabul ediyorum deyin ve artık sabahın köründe gelen alakasız mesajlara son verin.

google inbox

davetiye yollayabilecek yazarlar yeşillendirirse sevindirecektir.

kullanışlı bir servis gibi.

maarri

son zamanlarda ekşisözlük'te fark yaratmış über yazar. entry'lerinin hepsi devleti, ırkçılığı, ulusalcılığı bilale anlatır gibi anlatma mahiyetinde olsa da karşılığnda "kürtsün değil mi? itiraf et." şeklinde cevaplar alan kişi. sabırla anlatmasına hastayım.

selahattin demirtaş

oyumu verecegimdir. en azindan tarafimiz belli olsun. ikinci turda boykotlardayim.

8 temmuz 2014 brezilya almanya maçı

bir ogretmenin yorumu:

"boyle giderse almanya benim tarih netlerimi gececek"

türkiye de kürtler olmasaydı olabilecekler

Anlatayim mina koyduğum.

Giresundaki findiklar dalında kalacaklardi. O kadarcık paraya kimse o findiklari toplamak.

Cukurovadaki pamuğu kimse toplamazdi.

Inşaat sektörünüz bu kadar gelismezdi.

25 bin faili meçhul olmazdi.

Demokrasi talepleri şiddetle bastirilmazdi.

Neyse gerizekali soyle bir notla bitireyim. O olmasaydı şu olmasaydı diyeceğine elindekinin kıymetini bil ki eline vermesinler. Sanki kürtler olmasaydı sen abd'ye kafa tutan bir ülke olacaktin.