bugün

mardinli midye mafyası tarafından yalanlanan durum.*
midyeler adet görmez, bu tamamen hurafedir. bir canlının adet görmesi için memeli hayvanlar familyasından olması lazımdır, yavrularını alıp emziren yada deli gibi sevişip çocuk yapmaya çalışan bir midye çifti görürseniz ben de midye yemeyeceğim. midyeler yumurta ile üreyen canlılardır, döllenme suya salınan spermlerin dişi midyeye denk gelmesi ile olur. bazen de hermafrodit özellik gösterenleri de vardır. aslına bakarsak midye zararlı mı.. evet, genelde lağımların denize döküldüğü yerleri sever çünkü besin olarak tükettiği bakteri ve ufak kurtçuklar daha çoktur, deniz suyunu solungaçlarından geçirerek nefes alır bu arada solungaçlarında her türlü ağır metal ve kirlilik birikir. özellikle yaz aylarında bu biriken kirlilik midye tarafından dışarı atıldığından siyah bir akıntı oluşur fakat midye demire tutunarak yaşıyorsa yada yaşadığı bölge yakınlarında bol demir varsa bu akıntı kırmızı renge yaklaşır, bu da adet gördüğü düşüncelerini doğurmuştur. her ne kadar kirlenen denizler sebebi ile midye gün geçtikçe sağlığa zararlı bir besin olmaya başlasa da tadı çok güzeldir, benim gibi günde 3 paket sigara içiyorsanız, kokoreçe tutkunsanız midye sizin bünyenize tertemiz gelecektir. ufak çocuklara yedirilmesi konusu kanımca gerçekten zararlıdır. ayrıca islam dini açısından bakılırsa çekirge hariç her türlü kara ve deniz haşeratının yenilmesi haramdır, o yüzden haram sayılabilir fakat adet görüyor sanarak haramdır demek gerçekten sadece gözle yapılmaya çalışılan bir teşhis olup gerçek bir bilimsel dayanağı yoktur.
bir sefer midye yiyen bir insanın hiç sallamayacağını düşündüğüm önerme.****
adet gördüğü dönemlerde çok sinirli olmasından dolayı ayın belirli günlerinde midye yememin yegane sebebidir. zira kızınca pek bir tatlı oluyor kerata.*
midye yerken gerçekleşirse midenin de kendi tarzı ile göreceği adetdir.
yobazın adet görmesi yanında sözü dahi edilmez. yobaz adet görmeden gün geçiremediği için baştan aşşağı haramdır.
domuz gibin.
canlı olduğu için doğru bilgidir sözlük.midyelere molped kullanmalarını öneriyoruz.**.
midye adet görmez. çünkü memeli değildir. ayrıca adet olan hayvanlar haram değildir. zira inek de adet görür ve bu onu haram yapmaz.

halk arasında midyeler adet görüyor şeklinde bir inanç vardır. bunun sebebi kara midyenin, üreme döneminde yumurtalarını denize bırakabilmek için kullandığı vücut sıvısıdır. bu vücut sıvısının pembe rengi vardır. bu pembe sıvıyı gören amcalar adet oluyor sanmışlardır. sindirim yapamayan bir canlıdan menstruasyon görmesini beklemek abesle istigaldir.

not: işbu entry "midye adet görüyor" zannedebilen arkadaşların zeka seviyesine uygun biçimde yazılmış olup oldukça basit cümlelerden oluşmaktadır. kesinlikle ebedi bir unsur yada ironi içermemektedir.*
Midyeseverlere şok yaşatan durumdur. Araştırdım cidden doğruymuş ama çok mantıksız. Yani minnacık hayvan ondan nası kan gelcek yani. Ya ama ben iki güne bir midye yiyen biriyim. Haramlık kısmına takılmayın tavşan da koyun da adet görür ama yiyoruz. Lakin midye zaten pis hayvandır. Midyenin içindeki nokta da hımcığı oluyo o zaman ıyk.
(bkz: Kız kıza yiyişiyomuşuz da haberimiz yokmuş)
tamamen saçmalık olan önerme.. öncelikle adet görmesi için yumurtalıklarının yani gelişmiş bir üreme sistemine sahip olması gerekir.. Ayrıca memeli olması yani yavrularını doğurması da gereklidir.. doğurmakla bitiyor mu peki? bitmiyor tabi ki, bir de onları emzirmesi yani memesinin olması yani süt üretmesi gerekir..

peki bu deniz canlısı bunları yapabilir mi? hiç sanmıyorum..

not: ha bir de eğer yumurtalıkları olan dişi bir midye söz konusuysa, testis ve penise sahip erkek bir midye de olmalı değil mi?
farz-ı misal doğru olsa bile sallamayacağım önerme. hem öyle olsa bile ben aradan ziglileri çıkartıp yerim diye düşünmemem elde bile değil.

eğer öyleyse: (bkz: #7784301) (bkz: erkek erkeği yermi lan)

konunun doğrusu için ise: (bkz: #7784252)

allahım iki şeyin ortaklığı bu kadar mı güzel olur. midye+pilav.

lan kim sildiriyo bu entry'leri ?
ped kullandığının kanıtıdır.
yıllar önce bi arkadaşın:
"ben hiç boy abdesti alan dana görmedim ama dana yiyoruz" tepkisiyle karşıladıgı durum.
-bizim midyelerimiz midyeped kadın pedi kullanıyo bize bişey olmaz.

(bkz: am'a benzediğini düşünüp adet gördüğünü sanan 15 yaş sınırı)
(bkz: kan nerde kan)
(bkz: bekareti de varmıymış)
erkek midyelerin dönemsel olarak hayatlarını karartan olgudur.

- inci hayatım hadi gel yatağa bikbik yapalım
- şenol hastayım biliosaaaaan
- yavrum denizdeyiz , sabahtan beri ağzıma ağzıma salgılıon zaten , yatakta mı ayıp oluo yani
- içine pilav doldursunlar emi şenol denen istiridye görünümlü deniz ayısıııaaa
yenilmemesinin sebeplerinden birisidir.*
- midyi dolmaa, midyiiii..!
+ abi kaç para midye?
- bunlar 50 kuruş, bunlar 1.50 tl.
+ niye abi? hepsi aynı boy?
- 1.50'lik olanlar abdestli.
+ diğeri?
- cenabet ama bundan da çok gidiyo, açayım mı?
http://inci.sozlukspot.co...C3%A7%C4%B1kl%C4%B1yorum/
allah göstermesin.
saçma sapan bir rivayetidir, cehaleti gösterir.

adet olmak, belirli zaman aralıklarıyla rahimden kan gelmesi demektir.
bunun için önce bir rahim lazımdır.
rahim yalnızca doğurarak üreyen canlılarda bulunur.
midye doğurarak üremez, larvalarını suya bırakarak ürer.
dolayısıyla midye adet görmez.

demek ki neymiş?
osuruğa gülenin osuruk kadar aklı yoktur * ** *
midyeyi sikmeyip de yiyecek olanlar için sorun olmayan durum.
(bkz: domuz eti haramdır diyip midye yemek)
erkek midye yiyelim o zaman.
CAN sıkıcı BiR OLAYDıR. korkutur valla.
--spoiler--
midyeden soğuttunuz amk. zaten zor açılıyo meret bi de kaprisini mi çekicez la?
--spoiler--
sürekli midye yediğim mardinli arkadaş tarafından yalanlanan önermedir.

-hacı bu midyelerde cinsiyet var mı?
-nasıl abey?
-cinsiyet la işte dişisi erkeği var mı?
-bilmiyorum ki abey.
-bu midyelerin dişileri adet görüyormuş, o adette kabuğun içine akıyormuş, ondan harammış bu.
-aman abey ya sallıyorlar, midye de cinsiyet filan yok ne adeti abi, zaten olsada biz yıkıyoruz onu çok, hep uydurma abey yav, yok öyle birşey adet madet ye gitsin sen.
-(hani bilmiyordun mk midye tarihini döktün önüme)