bugün

zeki olduğu söledikleriyle hareketleriyle değil de yaptığı bakışlarla gösterilen karakter..

brad-yau çok acıktım

sucre-bende acıktım napsak ki

lincoln-evet acıkmak kötü bişey bişey yapmalıyız

michael-.....

brad-aha bak yine daldı uzaklara kesin bi fikri var..

lincoln-firi geliyor fikri...kesin bulacak bişey...

michael-yemek yiyelim...

herkes-bravo heyt bee michael michael...

(bkz: espiri yapacam diye bokunu çıkarmak)

şaka şaka bende severim keratayı...
gay olduğu rivayetiyle kızları derinden yaralayan zeka küpü dizi karakteri...
son bölümlerde mallaşan adam. belki hasta oldu o yüzden. neyse ki arayı açtı kendini özletti. yeni sezonu bekliyoruz.
Hümanist, zeki, fedakarlik olgularinin toplandigi adam. Kardesi ugruna hapise girmis ve üstün zekasiyla 7 kisinin daha hapisten kacmasina yardimci olmustur. Mahone'u bile zekasiyla etkileyip, onu kendi tarafina cekmistir. Abisinin zaman zaman dangalakligi yüzünden zor durumda kalsa da zekasi sayesinde durumu düzeltmistir.
Ayrica pezo cok yakisikli olup, bütün kizlarin kendisine hayran olmasini saglamistir.
*
eli cebinde yürümeyi popüler hale getirmiş dahi kişilik...
Boku çıkarılan kişi..

Başlarda zekasına hayran kaldık, izledik. Sonradan pembe diziye döndü hayatı. Anası, babası, abisi ve diğer herşey birbirine girdi..

Tavsiyem, 3. sezondan sonra bitti varsayıp, bu adamın olduğu diziyi izlememeniz.
sadece amerikalı olduğu için meşhur olan karakterdir; yoksa mamak cezaevinde götüne başına yaptırdığı dövmelerle kaç saat nefes alırdı, o zaman görürdüm ben o erkeği. *
prison break dizinin esas oğlanı. kendisini hep kel olarak görmüşlüğümüz vardır, saçlı hali ragga oktay a benzemektedir.
underworld filmi bölüm iki, pratisyen doktor rolünde saçlarıyla görünmektedir.
sen hep scofield olarak kal diyesim var. çukulata kız çukulata kız diyebiliten yüksek o şsekil.
prison break dizinin esas oğlanı. kendisini hep kel olarak görmüşlüğümüz vardır, saçlı hali ragga oktay a benzemektedir.
underworld filmi bölüm iki, pratisyen doktor rolünde saçlarıyla görünmektedir.
sen hep scofield olarak kal diyesim var. çukulata kız çukulata kız diyebiliten yüksek o şsekil.
4 sezondur o saçları nasıl 3 numarada sabit tuttuğunu merak ettiğim karakter..hayır anlamıyorum o kadar koşuşturmanın arasında ne vakit berbere gidiyosun.

(bkz: rasim abi her zamanki gibi)
final break'te t-bag'e attığı son kazıkla yerim ulen zekanı dedirtmiştir bir kere daha biz sevenlerine.
breh breh hatta brehh bir karekterdir. Olayların en derinine inip çeşitli açılardan bakabilmesi bu kadar zeki olmsaında yeterlidir sanırım.
o değil koskaca sezonu scylla peşinden koşarak geçirmeseydi birde. insan birazda kendini düşünür tatil felan yapsaymış dimi ama.
ilk sezon fox river'da plan yaparken, kısık konuşmaya alışmış, 4 sezon böyle sürmüştür.
en çok kullandığı replik "we are getting out of here" olan prison break karakteri. ağabeyinin onun için yaptığı fedakarlıklara kayıtsız kalamayan tam bir vefa abidesi. sevdikleri için her daim kendini tehlikeye atan bir aile üyesi. hırslı ve inatçı da aynı zamanda. ulaşmak istediği yolda her türlü acıya dayanabilme kabiliyetine sahip. ama zekası insanı korkutacak derecede olabiliyor bazen.
(bkz: kız olsam ilk sana verirdim)
(bkz: let me think)
hakkında bu kadar entry girilince öldü sandığım dizi karakteri.

edit: ölmüş.
ölmüş olsan da ismin her daim sol tarafta olsun, çocuğun babalı olmasa da anneli, amcalı büyüsün, mekanın cennet olsun maykıl. yeni nesil hapishane kaçkınları; senin eserin olacaktır. saygılarla üstad.
bir dahaki sezonda ölmediğini göreceğimizi sandığım* baş karakter, 10 einstein gücünde, dört çekirdekli mühendis.

notepad: bir dahaki sezon diye bir şey yokmuş.
prison break dizisinin başrol oyuncusu olup ;dövmeleriyle tanılır.Aynı zamanda abisini hapishaneden kurtarmak için süper bir plan yaparak kendini hapishaneye attıran fedakar kardeş örneği olup ,özenti gençliğin msn nick'i olarak kullandığı isimdir.
dizide ki en sevdiğim karakter. ancak ilk sezon yanlış hatırlamıyorsam 15. bölümde veronika ile bi sahnesi var o an küfür ettim.
lost adasına düşse 1 sezonda kaçacak olan şahsiyet..
harbiden diziler aleminin en fedakar karakteridir..

--spoiler--
kör gözlü, zeka özürlü abisi lincoln'u kurtarmak için hapse girerek ilk fedakarlığını, sara ve oğlu için kendini feda ederek son fedakarlığını yapmıştır..
sonu ise maalesef böyle olmuştur..

http://i.friendfeed.com/1...8959e718ee14478d7058f1e7d

baba adamdır vesselam, severdik.
--spoiler--
adli tıptan mezarının açılıp, orda olup olmadığının kontrol edilmesini istediğim adam. kaçmış olabilir..*
bu kadar herşey düzelicek söz veriyorum diyen adam görmedim..sadece sözle de kalmayıp bi şekilde icraatede dökebilmesi ise onu acayip karizmatik kılmaktadır...