bugün

yaptığı geyiği pek matah, pek matrak sanan çoluk çocuk takımıdır. ergenliğin de etkisiyle seslerinin borazan gibi çıktığının farkında değildirler. zuhahaha şeklinde attıkları kahkahalar da ayrı bir kafa şişirmeye neden olmaktadır.
genelde milletle dalga geçerler. sanal alemdeki bazı ergenlerden pek farklı değillerdir.öküzlükleri, aptallıklarına ve sıfatsızlıklarına karışmıştır. mal gibi tipleriyle, herkesin birşeyine takar; salak salak gülerler.
(bkz: allahım yarattın bari takip et)
(bkz: yazık la kimin çocuğuysa)
ağzına kürekle vurulup susturulabilir.
Ha işte onların ben amına koyim kuzum.
-tönöföstö sögoro öçörkön möhmöt hocoyo yokolondok amono koyom lon.
+ lon yokoloncok kodor molmoson monokodoğom.

(bkz: adamı hayattan soğotor monokoyom)
ergenlik dönemi gelişim özelliklerini sergileyen bireylerdir. bu tür davranışları hoş karşılanmalı, ergenlik dönemi sonunda topluma uyum sağlayabilmiş insanlar olmalarına yardımcı olmalıyız.
bütün vesaitlerin anasını ağlatırlar bunlar. ses desen o biçim, saygısızlık dersen diz boyu, sanki onlardan başkası yokda kendileri için tahsis edilmiş gibi bir sağa bir sola döner dudurlar.
5'er kişilik gruplarla sadece ortamda kendileri varmış gibi böğüren familyadır. bide koymadan konuşmazlar o muhabbette. sanki okulun kantininde yada sigara içilen köşesinde muhabbet çeviriyor pezevenkler. hele geçen gün otobüste 3 tane denyo kız birbirinin ayağına basmaya çalışıyordu. otobüste ayakta yolcular mevcut ve bu 3 salak kız, yani bildiğin salaklar, ortada göbekte birbirinin ayağına basmaya çalışıyorlar yav. öyle böyle derken gittiler ayaktaki bir amcanın ayağına bastılar. ben olsam '' lan zürriyetini ziktiklerim'' diye girerdim lafa ama adam birşey demedi. bu denyo 3'lü de özür dileyip oyunlarına devam etti. lan hiç mi zeka yok ben anlamıyorum ki? kıç kadar otobüste 3 tane 15-16 yaşında insan konuşmayı geç birbirinin ayağına basmaya çalışır mı? hadi yaptın hadi o kadar öküzsün, adamın birinin ayağına basmışken durmaz mı? durmazmış amına koyim ilginç ya.