amacının ne olduğu anlaşılamamış kişileri eleştirirken pekala kullanılabilecek nefis söz.
tatlı hayat dizisinden bir ihsan yıldırım repliği.
allahın işine karışan ukala insan repliği.*
Kainatın yaratıcısın dan gaflete düşmek.
135 bin ytl sini hiç tanımadığı ya da daha hiç görmediği birine,(sadece chat de konuşuştuğun birine)... hem de bu paranın bir miktarını bankadan kredi alarak gönderen kişilere dekana sanal aşk kazığı , karşı bir serzeniş cümlesidir...* *
çok lüzümsuz bir hareketi görünen kişiye söylenebilinilecek espiri niteliği taşıyan söz grubu. *
bu lafı ilk kuzenden duydugumda dumur olmustum oda bu lafı babamdan duydugunu soyleyince kısmi felç geçirdim.
not: suan iyi durumdayım buyudum geçti.
pazar keyfi ünlülerine söylenmesi uygun olan cümle.

(bkz: sibel can)
(bkz: hülya avşar)
(bkz: kaya çilingiroğlu)
(bkz: petek dinçöz)
(bkz: serdar ortaç)
(bkz: yeliz yeşilmen)
(bkz: seray sever)
....
..
.
sacmalayanlar icin kullanilmasi gereken cumle grubu.
(bkz: ajdar anik)
(bkz: ismail yk)
tatlı hayat adlı dizide haluk bilginer in sık kullandığı bir repliktir.hoştur.bunun yanında, "bu ne bana kimse karışmasıncılıktır yahu" lafı yarıcı repliklerdendir.
tatlı hayat dizisin de haluk bilginer üstadın hizmetkarı menekşeye sürekli soktuğu laf.
(bkz: you gave me life now show me how to live)
(ara: allah*)
(bkz: yazim yalnisi)*
sabah programlarinda (bkz: sabah sabah seda sayan) kapı gıcırtısı duyar duymaz, ellerine renkli mendillerini alıp karşılıklı göbek atmaya başlayan teyzeleri gördüğümde aklımdan geçen cümle.
bir zenci derki.

-allahım beni yarattın ama farklı yerde yarattın.

(bkz: america)
ilgili makamın kaale alması sonucunda o kişinin hal ve hareketi öyle bir hal alabilir ki sözünüzü geri alırsınız. ya da daha da kötüsü eskisinden fazla takip edilen siz olursunuz.
"Allah her ne gerekiyorsa senin hakkında onu yapsın,ben karışmıyorum" demek en talihli dilek olabilir.
dikkat çekmek, ilgi toplamak için saçma sapan davranışlarda bulunan *, nerde, ne zaman, nasıl konuşması gerektiğini bilmeyen ve insanın tüylerini diken diken eden kişiler için kullanılan deyimimsi söz öbeği.**
bir nevi "yaratılan"dan ötürü yaradan'a sığınmaktır, hem de çaresizce.
inançsız insan söylemi!.. *
deist insanlarin soyleyemeyecegi sozdur. digerlerini bilemem.
kuru temizleme kralı ihsan yıldırım ın en ünlü sözü.
(bkz: camis bond) tarzı yazarlara armağan edilen başlık.
(bkz: yazar ettin bari takip et)
günahı içerisinde barındıran istektir.