bugün

MTV EMA gecesinde verilen ödülle gerçekleşen durumdur. beni benimle bırak adlı şarkıyla tanıtılmasına rağmen birinci olması gerçekten çok güzel. tebrik ediyoruz. başarılarının dünya çapında gerçekleşmesini diliyoruz.

edit:

bazı yazarlar avrupanın en iyi sanatçısı lafına takılmış, karıştırmışlar haklılar. bir açıklama yapalım. bu kategori mtv yayını yapan ülkelerden gelen sanatçıların yarıştığı kategoridir. bazıları solist yollar, bazıları grup yollar. ama ödülün kategori adı "avrupa nın en iyi sanatçısı" bir anlatım bozukluğu yok. ödülün kategorileştirilmesi veya aday gösterilme durumunda hata vardır diyebiliriz.
(bkz: maymunlar insanlar geldi teorisi)

manga'nın ve avrupa'nın en iyi sanatçılar olduğunu ifade eden durumdur..
bu durumda linkin park ın ne olduğu yetkililerce açıklanacaktır umarım.
avrupa nın trakya bölümü için geçerli olması ihtimal dahilinde olan tespit.
türkiye de yaptığı işi hakkıyla ve emeğiyle yapanların yükselmesi gereken mertebedir. alkışlanmalıdır ve unutulmamalıdır ki kaliteli olanın önüne geçilemez.
71 milyonun başarısıdır. mesaj çekmeyi seven bi ulusuz zira. * *
(bkz: grup 84 ün dünyanın en iyi rock grubu olması)
ne kadar çok bok atılmasına paralel olarak değişmeyecek gerçek.
Ha mangayı severmiyim hayır saygı duyarmıyım evet.
6. neslin dünyanın en iyi nesli olması.
bildiğin nestle nesfittir hocam.
iyi grup ama avrupanın en iyisi değil. gerçeği hepimiz biliyoruz ki bu bizim online oylaması olan bir listede abanmamızın sonucudur, değeri tartışılır. demem odur ki geçekte avrupanın en iyi gurubunu bırak türkiyenin en iyi gurubu bile değildir ama hep onlar mı yapacak lan bu goygoyculuğu dersek, tanıtım için iyi olmuştur. * * *
mangayı sevdigimden degil ama türk birinin başarısını idrak edemeyen beyinciklerin camur atma durumudur. ben başarısının devamını dilerim.
bence linkin park avrupalı bir grup mu derler.* türkiye'nin reklamına katkı sağlayacak durumdur. müzikal olarak bir değerinin olduğuna inanmıyorum. sadece reklam amaçlı işe yarayacaktır...
bizlere helal olsun demek düşer,süper bir olaydır.
şaşırtıcı.
ben aslında manga ve onun tarzındaki müzikleri çok dinlemiyorum.
müziğinin ve görüntüsünün ben rockım diyebilitesi olsa dahi sözlerini çok arabesk buluyorum.
hasbel kader geçenlerde yaklaşık tüm albümlerini küçük küçük dinledim.
tasavvuf tınısı diye birşey vardır,kalsik türk müziği yada osmanlı-saray müziği dinleyenler bilir, o tarz bir hava var şarkı girişlerinde.
minik sazlar,enstrümantl şarkılardaki tek saz ağırlığı falan..
Pixie Lott olur diye düşündüm ben ama..
aferin diyelim mangaya.
manga'nın hakettiği ödülü almasıdır.
(bkz: bir şeyi yanlış söyledim ama kimi)
mtv müzik ödüllerini türkler'den başka ulusun ciddiye almamasından kaynaklanan öneridir. önce emre aydın sonra, manga... ne çabuk unutuyoruz, her sene ya allah diye gidilip, hay allah diye kazanamadığımıza şaşırdığımız ve akabinde allah allah deyu kızdığımız eurovision yarışmalarını.
eurovision gibi kıytırıktan bir yarışmayı yine bizim kadar önemseyen ülke olmayınca ve işin içine internette oylama girince her sene biz birinci oluruz.. sokayım öle birinciliğe. manganın götü kalkar hemen..
dereceye girsek sayarız, giremezsek sayarız; ne biçim insanlarız...
En iyi müzik grubu ödülünü (bkz: Tokio Hotel)'in kazandığı yarışmada Avrupa'nın en büyüğü ödülünü almış grup. Yok grubu küçümsemiyorum, maNga candır, kandır. Fakat ne lan bu? Tokio Hotel! Popüler kültürün yarattığı bir grubu popüler kültür merkezi en iyi müzik grubu olarak bizlere sunuyor. Ne kadar adil olabilir ki? Hele bir de sürekli oy kullanan bizlere ne demeli. "iddia ediyorum oy ver tuşuna 1 milyon kere basabiliriz". Olay bu mudur? Ne kadar değerli önemli oldu ki bu şimdi?
Neyse canlar başarıyı kutlar kolpa olmayan başarıların gelmesini dilerim.
manganın bir grup olduğu gerekçesiyle hiç bir zaman olamayacak eylem.
(bkz: olur böyle hatalar)
enteresan bulduğum hadise, sanırım belirli kıstaslar değil de mesajlarla seçilen bir birincilik var ortada. da ben manganın ne müzik yaptığını bilmem, kendilerini ilk kez sing your song ya da öyle bi şarkıcı yarışmasında rastlamıştım, iyi gibiydiler de sonradan dikkat çekici işleri olmadı sanırsam. o yüzden ne olduklarını bilmediğim bir grubun / sanatçının seçilmesini garipsedim açıkçası.
(bkz: daniel guiza nın avrupa nın en iyi forveti olması)
oylamada üst sıralarda türk grubu ya da sanatçısı oldu mu, gariptir, bizimkiler bu ödülü kapıyor. ya biz çok iyiyiz müzik konusunda ya da mtv bu işi bilmiyor. ulan zamanında metallica mtv'ye çıktı, ödüller aldı orda. manga ne ayak, emre aydın ne ayak ?...

bu olayı türk milliyetçiliğine de bağlayabilirdim ideolojim yüzümden ama yapmıyorum, çünkü ortada bir gerçek var: manga müzik yapmıyor! dolayısıyla da bu ödül beni enterese etmiyor!