bugün

allah şahidim ki dalga geçmiyorum.. didi ne kadar espri konusu olsa da; limon ve şeftali modellerinde (şimdiye kadar bunlara baktım) lipton ice tea ye fark atar. en azından didi nin tadı daha güzel.
didi gereksiz yere pahalı: 500ml 1.75.

o fiyata indirimde 1.5lt lipton icetea (üç katı) bulabilirsiniz. aradaki bu fark niye anlayamıyorum. şeftali aromalılarında atla deve bir fark yok. ha bergamot otlu bir çeşidi var didi'nin onu seviyorsanız bilemem.

tofaş şahin'le, doğan'la bizi yıllarca yerli malı diye diye sikti diyoruz, sonra aynı şeyi başka yerli markalar yapınca tepki vermiyoruz. reva mı bu türk halkına? üstelik lipton icetea romanya'dan geliyor onca vergi cabası.
içimden o kadar çok didi demek istiyorum ama diyemiyorum . Çok şekerli çokk . Ve şeftalinin o kadar net tadı yok , aynı şekilde limonunda . Ama bergamot u süper . Tek kelime ile şuan piyasada didi bergamot tan daha iyi ice tea çok az vardır yani .
yapmayın etmeyin ya bi ara nestea'ye de lipton dan iyi diyenler vardı bu didiye döndü şimdi. didiye iyi diyebilirsiniz tamam da ama gelipte liptonla karşılaştırmayın şunu.
hiç bir şeye benzemiyor. gereksiz bir ürün. ayrıca pahalı.
didi şekerli çaya tamek şeftali dökülmüş gibi tat veriyor. içinden posa çıksa şaşırmam. sırf türk malı diye içenlere de uyuz oluyorum ozaman git trident kullan o da türk malı.
mecburiyetten didi. sonuçta; yerli malı yurdun malı.

yalnız çaykur'un özelleştirilmesi konusunda son gelinen noktadan habersizim. birilerine peşkeş çekme hazırlığındalardı en son. eğer bu gerçekleşirse hiç düşünmem 'ıce tea green tea' derim.
didi reklamını izledikten sonra lipton ice tea. şu anda sabahın ilk sigarasıyla buz gibi ice tea içiyorum.
her türlü lipton ice tea alır, hem de limonlu.
reklama göre karar vermemek gerekiyor tercih yaparken. siz, seda sayan pepsi reklamında oynadı diye, le cola mı içmeye başladınız?

ama karşılaştırmaya gelecek olursak; bu ikisi arasında didi. türk malı ve bence tadı lipton'dan çok daha güzel.
ikisi de saçma sapan içecekler. Kimbilir neler var içeriklerinde.

fişne suyu bile daha çekici geliyor şuradan.
yazarlar hangisini tercih ederlerdi diye merak ettiğim bir nevi sorunsal.

uludağ sözlük çok muhterem bilim adamları niteliğindeki yazarları beni gerçekten çok heyecanlandırıyor. her yazarın her cümlesinin içerisinde bulunan kelimelere odaklanıp daha da detaya indiğimiz zaman rastladığımız harfler bütünü ve hatta her bir harf benim için çok kıymetli ve değerlidir.

sevgili arkadaşlar. bugün sizler bir karar vereceksiniz. didi mi yoksa lipton ice tea mi? oylama sonucunda hangisi daha fazla çıkarsa ömrümün geri kalanında sizlerin kararıyla hareket edeceğim ve istediğiniz soğuk çayı tercih edeceğim.

şimdiden hepinizie teşekkürler arkadaşlar. işte oylamanın linki aşağıdadır. lütfen boş geçmeyin, muhterem cemaat. elleriniz dert görmesin.

https://tr.surveymonkey.com/r/J28TPRQ

hayırlı sözlükler arkadaşlar.

edit: sonuçlar bir süre sonra açıklanacaktır.
Yerli malı yurdum malı herkes didiyi kullanmalı.
Fuse tea.
didi teyzesine gıcık olduğum için lipton diyorum.
didi ne lan,ice tea varken.
Tabi ki fuse tea.
daha yoğun ve güzel tadıyla lipton ice tea alır.
ustteki entry e katilarak fuse tea.. gercekten akiyo.
karpuzlu fuse tea.
ve link çilekli tabiki.
Hiçbiri tavşan kanı çayın yerini tutamaz.tatlıdırıcıdan dolayı sanırım ağzınızdan şeker TADI gitmiyor bir süre.sevemedim gitti.
fuse tea'nin sikip atacağı versus.
Ice tea açık ara öndedir. Adamlar ikibuçuk litre didi yapmış. Öyle iş mi olur .
görsel
Didididididi.
Bim deki satılandan.