bugün

entry'ler (281)

kıble deki mantık hatası

Bakunin kropotkin napalım Türkiye'de namaz kılmak için Kabe'yi görene kadar yüksege çıkıp dik açı oluşturup hipotenüs çizgisinden mi kılalım namazı.

sözlük yazarlarının itirafları

Bugün mesaj attı. Dersten sınavdan falan konuştuk. Bir süre önce sabahtan akşama kadar konuştuğum, bir gün içinde üç kere buluştuğum bir kızdan bahsediyorum. Seviyorduk birbirimizi başka sebeblerden ayrıldık. Zannımca arkadaş olmaya çalışıyor benimle. Ama Nasıl olur . Geçen okadar süreye rağmen adını duyduğumda hala içim cız ederken nasıl arkadaş olabilirim. En kötüsü de o bana arkadaş gözüyle Nasıl bakabilir.
Bir laf var ya hani " konuşsan tesiri yok sussan gönül razı degil" tam bu durumdayım işte..

Tosun paşa filminde şabanı seferogulları önceden görüyor ve şaban tosun paşa olunca onca seferoglundan biri de çıkıp demiyor ki bu tosun paşa degil telliogullarının uşağı şaban.

köpekler yazar olsa açacağı başlıklar

insanlar yazar olsa açacağı başlıklar diye başlık açarlar .

tuttuğun takımı üç kelime ile anlat

Cim bom bom .

yazar nickinden burç tahmin etmek

Ecevutive chef : oğlak.

sözlük yazarlarının telefon modelleri

iPhone siks es plas.

Ben ortalama yakışıklılıkta ortalama zekada ortalama zenginlikte ortalama derecede giyinen bir adamım. Ortalamayım yani standart bi insanım . Ha diğer insanlardan ayıran özelliklerim de yok degil.
Velhasıl ortalama güzellikte ortalama zekada yani benimle aynı özelliklere sahip sevgilim vardı.
iki sene beraber çimlerde yuvarlandık yağmurda ıslandık falan filan Türk filmi gibi işte. Niyetimiz ciddi ne istediğimizi bilen insanlardık. Aileler birbirini tanıyorlardı uzaktan bi akrabalık vardı.
Sözü fazla uzatmayacağım. Bizim kızın ablası bizim ilişkiyi öğreniyor. Sonra bizimkine diyor ki ;
Sen o çoçugu kendine Nasıl yakıştırdın.
Lan kavaşe ben taytmıyım da sanki kardeşine yakışıp yakışmıyor diye yorumluyorsun.
Neyse araya başka mevzular falan girdi. Ayrıldık.
1 buçuk sene oldu ayrılalı benim aklımda hala o laf;
Sen o çocuğu kendine Nasıl yakıştırdın.
Bir buçuk senedir özgüven
Sıfır.

laik müslüman

insanlar laik olmaz devletler laik olur. Her insanın bir inancı olur veya inançsız olur lakin kendi inancıyla devlet işlerini karıştırma gibi bir problemi olmaz çünkü yaşadığın devlet ya laiktir ya değildir .

sözlük yazarlarının en sevmediği huyları

Şimdi harcamayım ilerde harcarım, şimdi ders çalışayım ilerde rahat ederim . Ulan yarına çıkmaya senedim mi var. Anı yaşamayı öğrenemedim .

Garip. iki üç seneni beraber geçirdiğin insan gün geliyor sosyal paylaşım sitesinde tanıyor olabileceğin kişilerde karşına çıkıyor. Yahu tanımak ne kelime seni iliklerine kadar tanıyorum. Keşke hiç tanımak istemediğin kişiler olsa da oraya atsak onları bidaha hiç karşımıza çıkmasa.

en saygın meslek

Ben mi anlamıyorum acaba en saygın meslek denmiş ama herkes saygı gösterilmesi gereken meslekleri saymış yok kağıt toplayıcılar yok maden işçileri.. Bir de saygın meslek olmaz saygın insan olur muhabbeti. Hakim doktor veya genel müdür vs dir saygın meslek.

sözlük yazarlarının enteresan huyları

Yolda kaldırımda yürürken çizgilere basmamak.
Araç plakaları okumak
Gece tuvalete giderken ışıkları yakmamak(uykum kaçmasın diye ) .

sabah uyanınca ilk girilen site

Hangisine bildirim gelmişse.

uzun boylu kadın sorunları

Akıllarının kısa olması .

iphone 6s

2 3 ay önce 6s Plus aldım çok memnunum. Şarjı şimdi çok iyi mobil full açıkken bir buçuk gün net gidiyor. Kullanımı özellikleri çok iyi . Kamerası çok güzel özellikle Live Photos. Fiyatına gelecek olursak bu telefonun ederi 2500 ancak arkasındaki ısırılmış elmaya bin lira istiyorlar. Ben verdim . Pişman mıyım ? Degilim . Çünkü dünya starlarında da iPhone var bende de . Ha onların milyon dolarları var ama ne bileyim hoşuma gidiyor bu duygu .

sözlük yazarlarının favori sözleri

Derdi dünya olanın dünya kadar derdi olur.

canım kendim

Canım kedim diye okuyup bir iki kedi resmi göreyim diye girdiğim başlık .

fiş almasak kaça olur

Fiş almazsak kaça(k) olur .

sevilen şiirin en vurucu cümlesi

Sen yanmazsan
Ben yanmazsam
Biz yanmazsak
Nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa.