bugün

Türkçe anlamı tam olarak belilenemeyen ,türkçesi "undefined flying objects" olarak da adlandırılan sözcük kümesidir.
fr. kral oldu, yasasin kral. **
türkçede aynen kullanilan fransızca atasözü. bu sözün yöneldigi şahsin belirli, inandiğı ilkelerinin olmadığı, günün değişen koşullarına göre ağız değiştirdiğini aktarır.
kişiliğinin kalitesi yazılarınada yansıyan uludağ sözlüğün yeni yazarı. sözlük adına büyük kazanç. daim buralarda olması dileğiyle.
yaşadığım dünyayı monitörün arkasından bile neşelendirmeyi başaran hemşerim...kalitesiyle hoşgelmiş.
nickini çözümledim:

(bkz: le/@la pluie)
(bkz: roi/@vermilion)
(bkz: est/@myosotis)
(bkz: mort/@La Paz)
(bkz: vive/@Alcapon)
(bkz: le/@la pluie)
(bkz: roi/@vermilion)

yani "yaşasın kral öldü" gibi birşey... teşekkürler sözlük. böyle üç beş yazar olsa benden çevirmen bile olur.

au revoir! bak öğrenmeye başladım bilene.
enigma'nın 1996 tarihli en ağır albümüdür. ne ilk albümdeki din ve sex temaları, ne de ikinci albümdeki etnik çeşitlilik mevcuttur. çok başka bir atmosfere sokar sizi. geri döndüğünüzde de bünye biraz yorgun düşer.
#9331838 yaşasın kral öldü denmiştir efenim rumuzunun anlamına.

Benim fransızca bilgim kadarıyla rumuzu, kral öldü, (le roi est mort (pase composé avec etre)) yaşasın kral! Türkçe'de artikel olmadığından biz buna kral öldü, yaşasın yeni kral dersek daha doğru olur.

The King is dead. Long live the King.

ingiltere'deki monarşik düzene selam olsun.
pek sevdiğim, zamanında başka sözlüklerde de sırt sırta verdiğim düşünce adamı.
inanıp inanmama konusunda şahane bir örnek vermiş insandır. dikkat ederseniz örnek dedim, ayar demedim. o sebeple isteyen istediğine inanmakla yükümlü.
kime neye göre? ona, buna hatta şuna göre olabilir!
buyrun:(#10419231)
(#10419571) inancı kuvvetli yazar.
sözlükte en sevdiğim yazarlardan biridir. çok kalite bir adam!
Çok kibar adam değerli dostumla başlıyor, saygılarımla ile bitiriyor kardeşime vermiyeceğim linkin adresini verdim tüm maçları beleş izlesin diye.
nickini sözlüğe üye olurken yazdığımda kabul edilmemesine sebep olan yazar.
sözlükte daha çok görmek istediğimiz yazar. hep söylüyorum ama, az görünüyor.

nous avons besoin de le voir ici plus!
Sozlugun kaliteli yazardir, bana attigi ozel bir mesajdan, farkli dusuncelere saygili olan, tartismayi bilen bir insan oldugu cikarimina vardigim birisi. Kendisine buradan tesekkur etmek istedim.
postmodern bir kişilik. fikirlere ve aktivitelere saygılı, selam ederim..
yazılarını beklediğimiz yazar.
muhtemelen nickiyle coldplayin viva la vida şarkısına gönderme yapan yazar.

(bkz: viva la vida)
(bkz: coldplay)
(bkz: now the old king is dead long live the king)
yazdıgı entryi her ne kadar apoyu sevmesemde eksiledim. çünkü sözlükte şöyle bir kanun vardır. yazar ne yazıyorsa yazsın eger artı almak için popülizm yapıp bir entry yazmışsa o entry bizim hoşumuza gitse öyle bile düşünsek eksi veririz. bunu sadece ben yapmam herkes yapar.

yani ben de apoya şerefsiz deyip niye asmıyorsunuz diyebilirim ama bu kadar sıg degilim ki. bunu liseli bir ergen yapabilir. helal olsun yazarlara anında eksiyi bastılar genç püskevite.
sevmediğim bir yazar.
yaşı otuzlarda olan yazar imiş.

(bkz: imişli cümle)
Bayramını en içten dileklerimle kutladığım; sevgi, dostluk ve huzur dolu günler dilediğim yazar.
çok uzun bir niki olan yazar. iyi niyetli birisi ve tdk çalışanı.ayrıca nikinin çok uzun olduğunu söylemişmiydim.her seferinde copy paste yaptığımı peki.aslında o kadar uzunda değil lakin karışık.o kadar ki okumaya üşeniyor insan.
(#13940430) izdivaç programlarında zevce bulmasını önerdiğim kardeşimiz. şaka lan şaka *