bugün

bir dostumun şaşırarak "parayım ama kro bende" diyerek bizleri güldürdüğü sözcük öbeği...
(bkz: yonja gold)
her dönem bir medya patronunun dolaylı yönden söylediği söz, bu hep böyle olmuştur ve gerçektir.
digiturk reklamında ele alınmıştır.

her beş medya patronundan birinin taşradan gelmiş sonradan görme olması gerçeğiyle de örtüşüyor.
lüx jeeplere binip iki lafı bir araya getiremeyen hanzoların tanım cümlesidir,bunlar günümüz döneminin yarattıgı tiplerdir asıl demek istedikleri sudur...ben normal bir adam olsam suratıma bok bile atmazsınız ama o kadar cok param varki kıçımda dolananların haddi hesabı yok..
istanbul bağdat caddesinde bir kronun lüks arabasın arkasına yazdırdığı favori deyiş
yarım elma dizisinde medeni karpuz'un devamlı tekrarladığı cümle.ayrıca (bkz: seni kovmuyorum ama tazminatını veriyorum)
bağdat caddesi müdavimlerinin farkında olmadan içinde bulundukları hede.
amerikan versiyonları repçilerdir.
(bkz: fifti sent)
(bkz: ve diğerleri)
ya da "para sende, ama kırosun!..."

oldukça uzun bir süre yetecek bu sana. mutlu olacak ya da olduğunu sanacaksın. dilediğini alacak, istediğin yere gidecek, arzu ettiğine sahip olacaksın, uzun bir süre.

ama hep içinde bir yerlerde bir boşluk duygusu olacak, hep.

onun için -gerçi beni ne ilgilendirir ama?- iyisi mi para yine senin olsun, sorun değil, ama biraz da kıroluktan kurtulmaya çalış, göreceksin daha iyi olacak. bir düşünsene hem paralı olacaksın hem de donanımlı. kötü mü yani?...

hani yukarıda "uzun bir süre" demiştim ya? bu süre o kadar uzun olabilir ki herhangi bir eksiklik duygusu da duyamayabilirsin kendinde. öylece yaşar gidersin.

ama işte en kötüsü de o olur, biliyor musun?
kironun biri polis tarafindan sorgulanmaktadir.

polis: konus lan! paralar nerde?
kiro: abi valla ben calmadim paralari, bilmirem nirde olduklarini...
polis: "bilmirem" mi? iyy.. igrenc.. kiro musun lan sen?
kiro: kiroyum ama para bende!
polis: !!!
kiro: (simdi sictik...)

(kaynak: yigit ozgur)
daha beteri de kavidir;

(bkz: kıroyum hatta param da yok)
yonja gold üyelerinin slogani olmasi muhtemel söz.
bugün bakırköyde pembe gömleğinin altından göğüs kılları görülebilen bir "insanın" sarfettiği laf atma cümlesi

(bkz: bunu yapan insan olamaz)
(bkz: gıroyum emme para bende)
(bkz: salvatore di stefano)
tam anlamıyla aşağıdaki fotoğrafla açıklanabilecek üzücü gerçek...
görsel
(bkz: kubiyim ama para bende)
(bkz: paranıda al git)
pala bıyıklı, kıllı kolunda bir adet rolex olan ve altında son model mercedesle dolaşan sonradan görme insanların diyebileceği bir laftır.
parası olmayan kırolar üzüldüğü laf. "ula hem kıroyum hem parasızım" diyerek. var bunlardan ara sıra bizim dükkana uğrayan. peder bol bol nutuk atar bunlara, ben de malboro atarım ceplerine.
kro olan bir kişiliğin, ne yaparsa yapsin kroluktan kurtulamayacağini bildiği için, parayla teselli bulmasi. *
(bkz: medeni karpuz)
(bkz: kıroyum ama mercedesim var)
-söyle lan para nerde?
-vallahi bilmirem
-bilmirem mi?ıyy kıro
-kıroyum ama para bende
aaa has.tr

(bkz: yiğit özgür)
arabasının arkasına "hatalıysam çaldır kapat ben seni ararım"yazabilecek tür kronun birinci nesil sözu.