bugün

rus yapımı araba markası**
daha fazla bilgi icin http://www.ladaklubu.com
güven vermeyen arabadır.
Samara Modeli,tarih öncesi çağlara ait bir görüntü sergileyen * Rus Araba markası.
kaloriferi çok iyi çalışan otomobil markası.
Eskiden sahip olduğumuz ve sürekli su kaynattığı için sıklıkla yolda bırakan ve beni sinirlendiren araba. Severim yine de.
(bkz: çelişkili söylemlerde bulunmak)
(bkz: jikle)
celik motor un turkiye distributorlugunu yaptigi rus otomotiv firmasi. bir ara haberlerde general motors la birlikte niva modelini eli yuzu makyajlanmis sekilde ureteceklerini duymustum ama ne kadar dogru bilemem, hala ses seda yok. ayrica az yakar cok kacar diyerek entrymi bitiriyorum.
Klasik bir rus arabasidir . gorunus olarak pek presentable degildir ama saglamdir , yolda birakmaz adami .
Rus yapımı,2000 model samarayı bünyesinde barındıran otomobil markası.Ürettikleri otomobillerle herşey yapılabilir.Yük taşınır, balığa gidilir, pikniğe gidersiniz her yola gelir banamısın demez.
her türlü aktiviteyi yapabilen otomobil.
Kaba tasarımıyla yamuk yumuk duran bir rus araba modeli. yalnız kaportasının sağlamlığı iyidir. soğuk şartlarda oldukça başarılı, bir özellik sunmayan, ayağı yerden kesen bir araba modelidir. yedek parçası ise son derece ucuzdur. sık sık arıza verdiğini söyleyenler olsada zorlamadıktan sonra emektar olana kadar hizmet eder.
lotus tarafından top gear programı için bir modeli mükemmel bir performans arabasına dönüştürülen markadır.

http://uncutvideo.aol.com...15ca60ddfabf285e3ad645511
"araba değil miyim hacı, gideceğin yere götürürüm gerisine karışmam. konfor da sağlarım, yok ben istemem diyorsan sktir git mercedes al" düşüncesini benimsemiş rus otomobil firması. parayı bulduktan sonra -ki pahalı değil arabaları- hedefim bir lada priora alıp ömrümün sonuna kadar onu kullanmak. arabası da parçası da ucuzdur, sağlam arabadır; kolay kolay dökülmez. rusya şartlarına göre üretildiğinden buzlu yollarda da yol tutuşu iyidir. 2105 ve 2107 modelleri harikadır, serçenin rus versiyonudur. ucuza alınıp bir ömür boyu kullanılabilecek sevimli arabalara sahiptir. hatta rusların vodkadan sonra dünyaya sundukları en güzel şeydir lada.
dağ bayır gezmeyi , macera tutkusunu hatırlatan araba.

(bkz: lada niva)

--spoiler--

http://www.nivatr.com/
--spoiler-- *
rusya ikinci ligi ural bölgesi futbol kulübüdür.
lada samara 1500 i...

araba kullanmayı öğrendiğim araba.
rusya yapımı,harbi sağlam bir arabadır.
motorları inanılmaz sağlam ve güçlüdür. kasaları için aynı şeyi söylemek o kadar mümkün olmasa da idare ederler. lada samara denilen araç uzun yıllardır her hangi bir değişikliğe uğramadan üretilmektedir. hele bunlar bir alt modelleri vardır ki 1970lerden beri aynı tasarım devam etmektedir. bu modeller bizim murat 124 dediğimiz aslen italyan olan fiat 124'dan gelmektedir ve motor büyüklüklerine göre büyükten küçüğe modellendirilirler. ruslar ise bu model numaralarının sonlarına göre isimlendirirler arabaları. mesela en küçüğüne kopeyka yani kuruşçuk derler. sonra ediniçka*, dvoyka*, troyka*, çetverka*.... vosmerka**, devyatka**, desyatka** diyerekten gider bu.
fayda/fiyat oranı açısından en başarılı marka. şehiriçi için biçilmez kaftan. Çeliği oldukça sağlam ve kolayca paslanmıyor. yedek parçaları diğer japon ve avrupaların 10 da 1 fiyatına. Yakıt tasarrufu iyi. konfor kesinlikle kötü değil. yani ben arabaya değil araba bana hizmet etsin diyenler için güzel araba. fakat bir iki kronik hatası vardır. iç lambaları sürekli arızalanır ve tamiri kolay değil. elektriksel hatalar var. debriyaj takımı hassas.
wv marka araçla lambalarda kapışıp sonrasında bana nal toplatan, utanç vesilesi olan araç.*
görsel
görsel
görsel
görsel
sikkodan bir otomobil markası.
ben küçükkene ailemin sahip olduğu bulgaristandan göç ederken getirdikleri araba. mahalledeki arkadaşlarımla üstüne çıkar zıplardık bunu duyan nenem arka bahçeden gelir bizi kovalardır bizde lambur lumbur inerdik arabanın üstünden kaçmaya başlardık. yine küçükken bir gün samsun'a akraba düğününe götürüldüğüm bir zamanda** satılıp eve döndüğümde göremeyince çok üzüldüğüm arabadır. bu arada samsun'a giderken otobüste nenem otobüste benim wc ihtiyacımı gidermişti.*
görsel

(bkz: anı defteri olarak sözlük)
muhtemelen euro Ncap testlerinden sonra sürekli kendilerine '' avrupa birliği üyesi ülkelerden olmadığımız için böyle bir muameleye maruz kalıyoruz'' yorumunu yapan rus araba markası
--spoiler--
alacam bi tüplü lada.
--spoiler--

berbat bir araba markası.
görsel