bugün

mondi mobilyanın inanılmaz derecede yaratıcı(!) reklamında geçen söz.
(bkz: öldüren reklamlar)
alda kurtulak dedirten reklamın bitmeye yaklaştığını müjdeleyen son sözleri.
(bkz: istemiyorum baba)
cevap olarak baba bi siktir git kendine akıl fikir al denmelidir.
rüya ersavcının istemiyorum baba şarkısının yandan yemiş bir jıngle'a sahip reklamımsı..
kızım sana giysi alayım mı çeyiz alayım mı vs. dedikten sonra sıra mondiye gelince yaratıcı bir şey söyleneceğini sanıp akabinde dumur olan ebleh kişisinin duyduğudur. hatta bu ebleh kişisi belki kız onun ardından güzel bir şey söyler diye heveslenir fakat yine dumur olur. (bkz: isterim babacım isterim)
(bkz: mondi sana kız alayım mı)
reklama henüz rastlamadım ama zaten zamanında bile çok ünlü olamamış, bugün hiç bir yerde duymadığımız bir şarkıyla reklam yapmak ne kadar mantıklı olabilir ki. özellikle 90'ların ortalarında doğanlar hiçbir şey anlamayacaklardır bu reklamdan sanırım.
edit: reklamı şimdi gördüm ve hemen bir ekleme yapayım dedim. meğer o şarkıyla uzaktan yakından alakası yokmuş. daha da berbat yahu.
iğrenç reklam nasıl yapılır sorusuna düşünmeden örnek verilecek reklamdır.
21 yaşındayım, hayatımda gördüğüm en gerizekalı reklam diyebilirim düşünmeden.
yaratıcılıkta son noktadır, türk reklam sektörünün müthiş zeki insanları tarafından bizlere sunulmuş, harika işlerden biridir, tebrik ediyoruz, o mondiyi yakmazsam adam değilim, durun siz.
çıtır çıtırdır çerezim papağan reklamı kadar aptal olamayacak aptalca bir reklamdır.
hayatımda gördüğüm en iğrenç reklamlardan, hatta en iğrenci olabilir. bence çok itici bir reklam.
yaratıcılık kıtlığının son örneği olan reklam.
çok mu düşündünüz lan?
evet mondial, uğur mondial. yamahaylan işim olmaz.
bu reklamı yazan insan yazmış tüm yaratıcılıgını kullanmış hadi neyse de o reklamı kabul edipte yayınlanmasını onaylayan patronun da mı aklı yokmuş acaba diye düşünürken ışık hızıyla kanalı degiştirmeme neden olan dünyanın en kötü reklamları arasına girebilecek güzel bir firmanın kötü bir reklamı.
buradan mondiye şöyle seslenmek istiyorum
mondi sana akıl vereyim mi ?
mondi sana fikir vereyim mi ?
mondi reklam yaratıcıları kuruluna başkan olayım mı ?
kizim seni ali'ye vereyim mi türküsünden türetilmeye çalışılan reklam. hayır anlamadığım nokta mondi çeyiz olmuyor mu bu ne yaman çelişki böyle.
iğrenç de olsa başarılı bir reklamdır. maksat akıllarda yer etmek.
reklamı yapanlar reklamın iyisi kötüsü olmaz felsefesiyle hareket etmişlerdir. artık mondi yazısı görülen yerlerde bu iğrenç reklam akıllara gelecektir.
bu kadar konuşulmak adına bu kadar salakça bir reklam filmi çekmiş firmanın reklam sloganı.
(bkz: reklamın iyisi kötüsü olmaz)*

sizi gidi çakallar sizi.
gece rüyalara girebilecek kadar kötü olan reklamlar türünden reklamdır.
aziz yıldırım: kızım sana mondi alayım mı?
(varsa) kızı: şu bir zamanlar galatasaray da oynayan mı? futbolu bırakmadı mı o ya? boşver sen bana palop u al.
+ kızım sana çeyiz alayım mı?
- istemem babacım istemem.
+ kızım sana giysi alayım mı?
- istemem babacım istemem.
+ ... bi siktir git lan senle mi uğraşacam. bi bok istediğin yok.
- ama baba mondi ?
+ hadi lan ordan. ne mondi'si, kır dizini, otur evdeki tahta mobilyalarda...
hedef kitlesinin benden uzak allah'a yakın olmasını dilediğim reklam.

hani reklam dediğimiz şeyin de kendi içinde bir yaratıcılığı, ortalama bir zeka düzeyi vardır. ki, film izlemekten, kitap okumaktan, yazmaktan hatta konuşmaktan çok televizyon yani reklam izleyen bir toplum olduğumuz gerçeği baz alınırsa, çıtası yüksek olması gerekmez mi bu reklam olayının. elbette ki demiyorum, kanepe reklamları için einstein'dan esinlenme fikirler olsun ama, algıları bu kadar aza alıştırmak da hayra alamet değil kanaatimce.

ayrıca bu reklamdaki illet kız modelini de bütün şirretliğimle kınıyorum, o ne be öyle, istimiiim babacım istimiiiim. aman haminne, al mondini otur, çeyiz hazırla bebeğim.
- kızım sana mondi alayım mı?
+ bir kilim yeter baba.
- ne kilimi kızım. boşver kilimi. var mı nazooo gibisi?

reklamlar iğrenç miğrenç ama güzel diyalog oldu. şahsen ben beğendim.