bugün

mizah dergisi okumak, konulara ''bir de şu açıdan bakarsak'' yeteneğini kazandırdığı gerçeğinden yola çıkarsak,kızlarda, bu konuda bir hayli gelişme kaydedilecektir.aynı şey erkekler için de geçerli elbette.ama kızlarda mizah dergisi okuma eylemi erkeklerin okuma eyleminden bariz bir şekilde farklılık gösterir.bir kere kızlara artık rahatça belden aşşaaa espiriler( pis adam) yapılabilecektir.(tabi mizah anlayışını biraz da olsa geliştirirse.)bunun bir espiri olduğunu, espirinin kırıcı yanlarını bir kenara bırakıp gülünecek yerlerine katılabilmeyi geliştirir.özgüveni kılık-kıyafet, ayakkabı gibi çıplak kalmamak temelli unsurlarda değilde,mizah okumaktan (bir tek mizah değil biliyorum) elde edildiğini kavrayacaktır.
gayet dogal bir olaydir hatta mizah dergisi okuyan kiz tercih sebebidir. beraber okunur gulunur..bazen ince esprileri anlayabilecek kapasite de eger gorulurse tamam salma o kizi iyi tut. nesli tukenmektedir belki..
çok doğal bir olaydır. bu kız espri anlayışı yüksek olan kızdır.

edit: bu entrynin neresi kötü salak insan.
erkeklerin mizah dergisi okuması kadar doğal bir olaydır. cinsiyet bazında değerlendirmek yanlış olur. illa bir sınıflandırma yapılacaksa, esprinden anlayan ve anlamayan insan olarak ayırmak daha doğru olur. hatta okuduğunu anlayan ve anlamayan, hatta ve hatta, okuyan ve okumayan insan olarak sınıflandırmak en doğrusudur.
(bkz: biz kendi aramızda okuyoruz)
counter strike oynayan kizlar kadar asil ve içten duyguyu temsil eden eylemdir, canını yerimdir.
bu kızlar mizah dergisi de okur, içer, söver, sever, nefes alır, yaşar, normal bildiğin iki elli iki ayaklı iki gözü iki kulağı olan, okuma-yazma bilen sıradan kızlardır. yadırgamayınız, seviniz, seviliniz.
ilginçtir ki bu kızlar dergiyi okumakla kalmayıp esprileri anlayıp gülerler, ne kadar ilginç ve irdelenmesi gereken bir konu değil mi.*
okuma bilen her bayan kisinin yapacagi eylem.
(bkz: erkeklerin mizah dergisi okuması)*
(bkz: herşeyde cinsiyet ayrımı yapan ancak gördügünün ne oldugunu nasıl bildigi bilinmeyen yazar modeli)* ****
beşiktaş-taksim minibüsünde arkamda oturan 2 kızın Lombak okurken yaptıkları sohbetten anladığım kadarıyla,kızların yapmaması gereken bir faaliyettir.

-ay selin bak ne var,koptum ya!
+ne o ya?
-hamama malafat kokteyli atmışlar,kaçın!
(karikatürde kadınlar hamamına atılan,birbirine bağlanmış 3-4 tane vibratör ve kaçışan kadınlar vardır)
(- +)gülüşmeler.
+malafat ne ya?hayır molotof ne biliyorum da,bu da yanıcı birşey mi?
-??
* ben:#$??%&
(bkz: kızların osurması)
(bkz: kizlarin uzayli sanılmasi)
okumayı kız erkek diye ayıramayız. her insan mizah dergisi okur.
Kızlar mizahtan komediden anlamıyor. Çok soğuk espri yapıyorlar.
(bkz: ne kadar enteresan)*
yiğit özgür karikatürlerini okuyup; ''dergi bitti'' diyen şahıs.