bugün

sevdigim cocuk daha saf, temiz gelir kızlara, erkek, adam cok serttir, korkutucudur.*
çocuk denilince daha bir tatlı olduğunu kanaatindendir. oysa erkektir nihayetinde bahsedilen, tatlılaştırmaya gerek yoktur.
anlaşılan saf temiz ve tatlı olması amacıyla çocuk deniyor. bir de bana bakın. nedir bu çektiğim.
hiç 30 yaşındaki bir kadının "çocuk" dediğini duymadım, duymak isterdim ama. bu kelimeyi kullanan kadınların yaş ortalamasını 1-26 diye tahmin edersek, erkeklerin kadınlardan sonra olgunlaştığına dair bir düşüncenin sonucundaki alışkanlık olabilir bu kelime.

(bkz: kelime alışkanlığı)
(bkz: kadına kız denmesi)
(bkz: kız ne lan)
kızların erkekleri hala çocuk görmesinden kaynaklanan olay.

(bkz: erkeklerin kızlardan daha geç olgunlaşması)
erkeklerin kızlara hatun demesi gibi bişeydir.
çocuğu kandırmak kolaydır o sebepten çocuk diyor olabilirler.
30 küsür yaşına gelmiştir. nerden baksan 50-60 hatunla birlikte olmuştur ama hala çocuktur. ilginç tabi. ağız alışkanlığından olsa gerek mantık aramamak lazım.
annelik içgüdülerinden olsa gerek, kadınlar erkekleri çocukları gibi severler.. erkeğin yanlış yapması onlar için keyf ve heyecan vericidir.. böylelikle kendilerine değiştirmek için bişey bulmuşlardır.. çoğu kadında görülmesi olası olduğu için yakın çevrenizde bu kullanıma şahit olursanız, "eleman" demediğini düşünerek kendinizi rahatlatabilirsiniz...
(bkz: ama hoş çocuk)
(bkz: erkeklerin kadınlara kız demesi)
...
(bkz: kadın kelimesinin hazmedilemiyor olması/#6815528)
erkeklerin ise sevdiğim kız diye karşılık vermesidir. türk dili alışkanlıklarına göre kız-oğlandır.

erkeğin "sevdiğim kız" sözüne karşılık kız ise "sevdiğim oğlan" der ise ters etki yapar. swh
cümle (bkz: bak çocuk) diye başlar.
çok iyiydi sevgilim diye devam eder.
Bu durum, kızların sevimlileştirerek, gelecekte sekteye uğramamasını hafifletmesidir.
(bkz: ne diyem mahmut mu diyem)

iki kız arasında etrafa çaktırmadan edilen muhabbetten bir kesit verelim. burada laf atma söz konusu değildir*.

-şu oğlana bak çok tatlı *
-şu errrkeğe bak çok tatlı maş yavrum *
-şu geçene bak ohş hepsi senin mi yavruu *
-şu çoçuğa bak çok tatlı dimi*
şimdi hangisi kızımızın ağzına yakışan oldu? tercih de sizin olsun*.
ve bu genellemeden kendini soyutlayıp, o kıza hak veren yalaka erkek...

işte çocukluk budur...
(bkz: erkeklerin kadınlara kız demesi)
adam demeyi tercih edenler de vardır tabi. çocuk biyerden sonra itici gelir ama sevdiğim adam bu yaa gibi cümleler her zaman daha cazip gelmiştir bana. adamlık aslında sanıldığı gibi yaşta değildir çünkü. *
kızların kaç yaşında olursa olsun erkekleri çocuğu gibi görmesiyle alakalıdır. aslında bu durum kızların yetiştirilişiyle alakalı. dikkat edin, her kız anne olma isteğiyle büyürken, kurduğu hayallerin içinde hep çocuklarıyla mutlu yuvası vardır. erkeğini çocuğundan ayırmaz ve ona aynı şefkatle yaklaşır. kadınlar/kızlar erkeğe karşı annelik yaparak, onun hatalarını düzelterek onu kendisine bağlamaya çalışır. bunda erkeğin annesine bağlılığı da büyük rol oynar. ama kadınların bir türlü göremediği/kabul edemediği şey, onun zaten bir annesinin olduğudur. erkeğin kendisine bağlanacağını sanan kadın, sonraları erkeği kaybeder. çünkü erkek artık bir anneye değil, kadına/sevgiliye ihtiyacı vardır.
kızlar, erkeğin annesi değil sevgilisi/karısı/kadını olduğunu/olacağını algılayabildiğinde bu durum değişebilir. tabi bunun oluşması da olgunlaşma ile bağlantılıdır. bir erkekten bahsederken çocuk diyen kızın, henüz olgunlaşma evrelerini tamamlamadığını anlayabilirsiniz.
(bkz: ne desin mahmut mu desin)
var böyle kızlarımız.
bunlar hep 'kızlar erken olgunlaşıyor' sıçması yüzünden işte.
ben kesinlikle kızların erkeklerden önce olgunlaştığını düşünmüyorum.
kız olgunlaşmamış, ama bu cümleyi öğrendikten sonra gidip sigaraya başlıyor. elinde sigara, derin derin boşluğu izlemeye başlıyor. nooldu? olgunlaştı..
Herkes, veya çoğu, direkt erkeği ele almış. ama bunu diyen biri de kadın değildir henüz kızdır.
sevdiğim erkek veya sevdiğim adam demek biraz kızı sıkar boğar. kaçması daha zor gelir. ki günümüzdeki erkek sayısı da sınırlıdır gerçi.
Adam demelerinden iyidir.
(bkz: bu çocuk olmuş mu) dedirtir.
erkeği ötekileştiren, metalaştıran, edilgenleştiren bütün söylemlerden bıktık usandık yeter be! siz kendinize bakın önce yazıklar olsun size! sokağa da çıkamıyoruz artık bu ne rezillik yahu! bir erkek olarak bu ülkede yaşamaktan nefredediyorum!