bugün

gazateci ve yazardır kendisi. şimdi yerine şindi demeyi tercih eder.
türkiye'nin en iyi popüler yazarıdır. Büyük kitleler tarafından tanınmasını doğan grubu'na veya başka bir şeye değil yalnızca kalemine borçludur.
Sen olsaydın yapmazdım biliyorum, Konuştuğumuz gibi uzaklara,Başucumda müzik, kış ikindisinin evinde,aşkı bulmanın ve korumanın yolları gibi kitaplarıyla ünlü 1963 doğumlu yazardır. Kış ikindisinin evinde adlı kitabıyla Haldun Taner öykü ödülünü kazanmıştır.
romanlarının as kahramanlarından nevit'in aslında kendisi olduğundan şüphelendiğim yazar.
başucumda müzik kitabının sonunda adamı ağlatan yazar.
başarılı yazar, ancak tv programlarında sesine dublaj yapılması şart..
başucumda müzik adlı muhteşem kitabın kadınlar tarafından çok beğenilen karizmatik yazarıdır. istanbul üniversitesi felsefe bölümü mezunudur. kanal turk'te kürşat başar'la isimli bir program sunmaktadır.
başucumda müzik ten sonra çok güldük, ağlamayalım adlı kitabı çıkan hoş yazar.
bütün kitaplarını top ten'e koymak zorunda olduğum, fakat sığdıramadığım için beni deli eden, "yeter artık yazma be bilader" diye isyan ettirmiş yazar. Hayır güzel yazıyor ama bizimde yerimiz kısıtlı*
türkçeyi romanlarında iyi kullanan, bugüne kadar çağdaş yazar çizgisini korumuş, akıcı ve romantik cümleler kuran romantik adam. başucumda müzik romanının finaliyle beni * ağlatmış ve birkaç gün üzerimde etkisini sürdürmüştür.
kendisi aynı zamanda cine5te deniz akkaya *ile yürüttüğü " başka yerde yok" adlı programda genellikle kaliteli sanatçıları konuk ederek güzel sohbetler yapmışlardır. bu aralar eski programların tekrarları gösteriliyor. hem de mide bulandırıcı sabah programlarıyla aynı saatlerde. bu da bir bakıma sevindirici tabi.*
deniz akkaya ile birlikte yalıkavak' ta başka yerde yok adlı programı sunan güzel insan.
yalçın küçük tarafından düzülmesini istediğim yaaa zzzaaarrr.. sonra yalçın küçüğü de ııı...
bir dönemi biraz magazinsel olsada çok güzel anlatan başucumda müziklekeşfettim kendisini... ardından başka yerde yok da görülmesi üzerine mümkünse sadece yazsın konuşmasın hissi uyandırmıştır bende gayri ihtiyari...yine de orta yaşlı karizmatik erkek tipine örnek teşkil etmektedir kendileri *
talk showların yeni formatını başar'ıyla uygulayan, gelen konukların önüne uğraşıcakları bir şeyler koyup onların gardını düşürmesini ve daha keyifli bir program geçmesini sağlayan insan. aynı numarayı makina'da okan bayülgen yapmaktadır. gerçi o çocuk kandırır gibi oyuncak koyuyor ama neyse. yarı kofti entelektüel, yazarlığına lafım yok.
hüznü ve aşkı işleyiş biçimi, insana eskilere ait birşeyleri hatırlatan, stil sahibi yazar.
özellikle başucumda müzik türk edebiyatının son dönemi için en incelikli aşk romanıdır.
1963 yılında istanbul'da doğdu.felsefe eğitimi gördü. 1981 yılında 'hürriyet gösteri' dergisinde gazeticiliğe başladı. 'güneş','yeni yüzyıl', 'star' ve 'akşam' gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. radyocu olarak trt 3'te 'caz duygusu',power fm'de 'günün yorumu' programlarını yıllarca sürdürdü. trt 1'de yayınlanan 'akşama doğru' programıyla başladığı televizyonculuğu 'günlerle gelen'(trt),'tempo'(kanal6), 'herşey yolunda'(star), 'başka yerde yok'(cine 5),'akıl oyunları'(kanaltürk) ile sürdürdü. 2005 yılında başladığı 'kürşat başar'la adlı programı kanaltürk ekranlarında devam etmektedir.
kitapları:
1989-kış ikindisinin evinde(öykü)-(milliyet haldun taner öykü ödülü)
1990-konuştuğumuz gibi uzaklara(roman)
1992-sen olsaydın yapmazdın,biliyorum(roman)
1996-aşkı bulmanın ve korumanın yolları(roman)
2000-iğreti yaşamlar(yazılar,denemeler)
2003-başucumda müzik(roman)
2006-çok güldük,ağlamayalım(yazılar,denemeler)
kış ikindisinin evinde adlı eserinde, o güne kadar denenmeyen bir üslup kullanan yazar. *
kış ikindisinin evinde adlı kitabıyla hayattaki boşlukların bile bir anlamı olduğunu öğreten yazar.
bu adam 5 yıl boyunca seray sever gibi bir kadında ne buldu diye bir dönem kafa yormuştum. ses tonuna hala alışamadım. ama severim, okurum, takip ederim. takım elbise çok yakışıyor. yakışıklı da.
aynı adlı programın sunucusu yazar,
yalnız konuklarının birbirinden alakasız tipler olması izlettiriyor.
örneğin; dün akşamki programında harun tekin, burak güven ve selçuk yöntemgibi ünlüler vardı!
başucumda müzik adlı kitabın yazarıdır.
An itibari ile hatırla sevgili dizisinde gördüğüm ve de şaşırdığım vede sevindiğim kişidir.
" (bkz: bünyemize aykırı)" yazısı ile beğeni toplamış ünlü kişidir.
başucumda müzik adlı kitabının başında ''Bu kitapta yazılanların hepsi gerçektir. Ama aynı zamanda hepsi yalandır. Çünkü onu ben yazdım.'' diyerek başlayıp okuyucuları düşündüren yazardır.
"hayat hiç beklenmedık anda biten birşey,içinizden gelen neyse onu yapın, fazla düşünmeye zaman yok" demiştir. ne güzel demiştir oyle.

(bkz: başucumda muzik)